All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Hysen Sallauka. Show all posts
Showing posts with label Hysen Sallauka. Show all posts

Monday, 14 October 2013

Hysen Sallauka, zeri i vecante erdhi (Video)

Një baladë e bukur e stilit mix-rock dhe me një zë të vecantë po dëgjohet këto ditë. Ne zbulojmë se këngëtari i ri që e këndon këtë këngë që ka ardhur me një video cilësore nga “Urban Graphics”, quhet Hysen Sallauka dhe është vetëm 18 vjec.

Djaloshi simpatik që ka marrë tashmë me këtë këngë edhe zemrat e vajzave është me origjinë nga Prizreni, por që ka lindur dhe jeton në Zvicër.

Zëri i tij tashmë është pjekur mirë falë edhe shkollës së muzikës që ai ka bërë kur ishte i vogël, e ndërsa nesër mund të jetë një artist i madh falë këtij zëri dhe stilit të vecantë të të kënduarit.

Këngëtarit kosovar i pëlqen shumë muzika që bën Usher, e ndërsa nga shqiptarët vecon dhe dëgjon shumë rokerin Shkumbin Ismajli.

Kënga që sapo ka dalë në treg me video mban titulin “ Për një puthje” dhe ka marrë shumë komente të mira dhe por pritet shumë mirë nga dëgjuesit.

Ne mësojmë gjithashtu se Hyseni një ditë duke i pëlqyer kaq shumë këngëtarja Dafina Zeqiri, pse jo mund të ketë një duet me të, kur i referohemi femrat artiste shqiptare, pasi edhe vetë këngëtari dëgjon dhe i pëlqen shumë muzika RnB.

I ri dhe shumë i talentuar e kjo mos harroni është vetëm në këngën e parë, imagjinoni nesër me këngë dhe klipe të tjera, duhet artistët meshkuj ti tremben pak këtij talenti./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hysen Sallauka , special voice came

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online