All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label IB Events. Show all posts
Showing posts with label IB Events. Show all posts

Tuesday, 15 April 2014

B Models dhe IB Events sjellin këtë herë PFN ’14 .

Edhe pak ditë na ndajnë nga eventi më i madh i botës së modës shqiptare ‘Prishtina Fashion Night 2014’.

Kjo sfilatë që do të sjellë koleksionet e stilistëve më të mirë do ti referohet modës për Pranverë-Verë 2014, dhe sfilata do të mbahet në 18 prill në orën 19:30 në ‘Golden Restaurant’.

Ndërsa ky event është në përgaditjet e fundit ne zbulojmë disa sekrete ku hapjen e sfilatës do ta bëjë Akademia ‘Evulucion’, ndërsa disenjatorët më të mirë nga Kosova dhe jo vetëm do të jenë pjesë e kësaj mbrëmjeje që ka si kryefjalë ‘Modën’, ku do të jenë : Tabja Spossa, Qendresa Huruglica, Benetton, Kati Fashion Desigener, Shema Sahiti, Shqipe Klaiqi.Ky event do të sjellë në pasarelë edhe punën e mysafirëve specialë nga Shqipëria vjen Krienko Jeans dhe nga Maqedonia vjen Mila Kadriu.

PFN ’14 në mbrëmjen e së premtes do të sjellë edhe një sfilatë nga marka ‘Hummel’ me një kërcim Brake-Dance, si dhe ‘live’ do të ndodhë edhe një revulucion shumë interesante nga Salloni ‘Passion’.

Tuesday, 5 November 2013

Meda dhe Noizy “kallin” publikun e Diasporës

Natyrisht se ku është Meda dhe reperi Noizy, publiku është i pafund, por edhe kur një organizim ka firmën e “IB Event”.

Në natën e fundit të muajit të sapo kaluar në Neuss në Düsseldorf të Gjermanisë në diskon ‘Golden Time’ është mbajtur një super mbrëmje ku artistët Meda dhe Noizy janë pritur shumë mirë nga pupliku i madh i shqiptarëve që kishte mbushur këtë disko të madhe plot e përplot.

Kompania e organizimeve ‘IB Events’ që drejtohet nga Ilir Balija ka gati organizimin e rradhës ku do të mbahet në disko Reyna në Hanover me 16 nëntor e ku do të këndojnë artistët Meda, Bajram Gigolli dhe Astrit Mulaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Track and Noizy "stir" public Diaspora

Of course that is where Meda and rapper Noizy, the public is endless, but when an organization has the signature of "IB Events". In last night just last month in Düsseldorf Neuss in Germany at the disco 'Golden Time' was held a super evening where artists Noizy Track and were extremely well received by big pupliku Albanians had filled this huge disco full of overflows.

Monday, 30 September 2013

IB Events me Meden dhe Noizyn starton ne Diaspore

Një nga kompanitë më prestigjioze të organizimeve në Diasporë “IB Events” sapo ka lansuar një poster ku tregon se do të ristartojë me koncertet gjigande në Diasporë.

Në foto duken dy artistët e njohur shqiptarë, më i mirë i muzikës popullore Meda, dhe më i miri i rrepit shqiptar Noizy, të cilët do të këndojnë më 31 tetor në diskon Golden Time Neuss në Dusserdorf, në Gjermani.

Ndërsa kjo kompani tashmë i ka nisur përgaditjet dhe ka shumë koncerte me emrat më të mirë të skenës shqiptare, ndërsa këngëtarin më të kërkuar shqiptar Meda, pronari i suksesshëm i kësaj kompanie Ilir Balija vazhdon ta menaxhojë ashtu sic duhet dhe ka nisur tashmë koncertet e para të sezonit me të./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/meda/lajme_5552.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Events IB NOIZY starts with Medea and the Diaspora

One of the most prestigious organizations in the Diaspora "IB Events" has just launched a poster shows will restart with huge concerts in the Diaspora. In the picture look familiar two Albanian artists, best popular music Track and best rap Noizy Albanian, who will sing on October 31 at the disco Dusserdorf Golden Time in Neuss, Germany.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online