All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ibrahim Kodra. Show all posts
Showing posts with label Ibrahim Kodra. Show all posts

Wednesday, 14 December 2011

Ja Piktura e Kodres qe Hetem Ramadani bleu per 140,000 Euro...

Ja piktura e Kodres qe bleu Hetem Ramadani

Javen e shkuar shqiptarja.com publikoi lajmin mbi ankandin e zhvilluar nga fondacioni Femijet Shqiptare me presidente zonjen Liri Berisha, ku nje pikture e Ibrahim Kodres u ble nga biznesmeni i njohur Hetem Ramadani kundrejt nje shume prej 140 mije eurosh.

Pas nje investigimi te kujdeshem, me ne fund shqiptarja.com po publikon edhe pikturen e Ibrahim Kodres, e cila duket se ja vlen aq sa u shit.

Hetem Ramadani eshte nje koleksionist i mirefillte i veprave te artit dhe shpesh ai nuk kursehet per te marre ne pronesi vepra te ndryshme, pavaresisht kostos se tyre financiare. posted at albavipnews.blogspot.com. Ndoshta kjo pikture e Kodres do te jete xhevahiri i koleksionit te tij personal. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 12 December 2011

Biznesmeni Hetem Ramadani Blen Pikturen e Kodres per 140,000 Euro

Hetem Ramadani, blen pikturen e Kodres 140.000 €

Biznesmeni miliarder Hetem Ramadani, i njohur edhe si bashkeshort i sopranos me fame boterore Inva Mula ka qene edhe sivjet ne qender te vemendjes ne ankandin e pervitshem te organizuar nga qendra Femijet e Shqiperise qe drejtohet nga zonja Liri Berisha. Nje blerje me nje cmim spektakolar ka lene te gjithe te pranishmit te habitur, me shume nga piktura, sesa vlera e paguar. Ankandi i cili nxjerr ne shitje vepra te ndryshme arti, mes te cilave edhe piktura, ka si qellim qe te ardhurat shkojne ne ndihme te femijeve me probleme. Ne ankand blerja e nje pikture te Ibrahim Kodres i ka kushtoi Ramadanit plot 140 mije euro, shifer marramendese krahasuar me te tjerat qe jane shitur ne po kete ankand. posted at albavipnews.blogspot.com. Vitin e shkuar ne te njejtin ankand, biznesmeni u akuzua se kishte blere gjate ketij evenimenti nje ikone te rralle te shekullit 18 te Kostandin Shpatarakun e cila rezultonte e zhdukur. Sipas investigimeve rezultoi se kjo ikone e rralle e krijuar mes viteve 1736-1768 u ble kundrejt 75 mije eurove dhe rezultonte e blere ne tregun e zi. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online