All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ilir Beqiri. Show all posts
Showing posts with label Ilir Beqiri. Show all posts

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Saturday, 1 June 2013

Nxehet debati, Anaidi-Ilirit: Po fitove ti, do vras veten...!

Finalja e BB, Anaidi-Ilirit: Po fitove ti, do vras veten

Anaidi dhe Iliri hedhin batuta me njeri-tjetrin, fillimisht me shaka dhe me vone perballen hapur, duke shkembyer opinionin e tyre per tjetrin sy me sy. “Ti dukesh njeri me ambicie, por ne fakt perspektiven e ke zero”, - i thote Iliri Anaidit. Ndersa Anaidi ia kthen: “Rike, hap pas hapi, Like”. “Ai tru i vogel do te te lere ty aty ku je”, - i kunderpergjigjet Iliri, ndersa vazhdon: “Mendjen nuk e kemi te kufizuar”. “Ti ke te drejte te fantazosh sa te duash, por ne momentin qe ngec aty, duhet te ecesh me kembe me te vogla”, - ia kthen Anaidi. “Ti, cfare mendjeje ndjek, qe je i sigurt se do te fitosh?”, e pyet Anaidi. “Une me mendte e tua nuk shkoj dot as deri te furgonet”, - ia kthen Iliri, ndersa shprehet i sigurt kur thote se do ta fitoje “Big Brother”-in. “Une, po e fitove ti, do te bej vetevrasje”, -ia kthen Anaidi.

Sonte finalja, kush do fitoj "Big Brother 6"...?

Sonte finalja e 'Big Brother'

Pas 15 javesh ka mberritur ne diten e fundit aventura e 'Big Brother 6'. Kete mbremje do te zbulohet edhe fituesi i ketij edicioni, i cili gjendet mes kater finalisteve qe jane: Elona, Anaidi, Iliri dhe Shpendi.

Nje rrugetim i gjate, mes miqesish, zenkash, dashurish, si ajo e Anaidit dhe Joanes, apo garimi dhe sekretesh per t'u ruajtur e per t'u zbuluar. E ne fakt, ishin pikerisht keto te fundit risia e ketij edicioni.

Perpos zhvillimit me dinamik e interesant te lojes, sekretet u dhane me shume mundesi banoreve te fitojne para. Tre prej tyre qe fituan me shume jane Anaidi dhe Iliri me nga 450 mije dhe Eldora me 250 mije leke te reja.

Sekretet qe u diskutuan me shume ishin ato te Eldores, e cila rrefeu se eshte talasemike. Anaidi prej 10 vitesh kujdeset per nje njeri me nevoja specifike, ndersa Marseli zbuloi se dikur ka qene zhigolo.

Sunday, 26 May 2013

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi finalistet e "Big Brother 6" [VIDEO]

”Big Brother”, percaktohen finalistet

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi do te jene kater finalistet e edicionit te gjashte te “Big Brother Albania”, i cili do te kulmoje me shpalljen e fituesit te shtunen e ardhshme.

Vetem nje jave perpara finales se madhes, dy konkurrente iu larguan shtepise, Rike si me pak e preferuara dhe Eldora, e cila grumbulloi me pak vota nga televotimi surprize per te preferuarit e publikut ne finale.

”Mesazhi qe kam dashur te transmetoj qe ne fillim ishte gjeja me e rendesishme per mua ne kete “Big Brother”. Dhuroni gjak te shpetoni jete, ose per te permiresuar jeten e disa personave qe kane me te vertete nevoje per te. Jane persona qe nuk duhet te diferencohen apo distancohen nga shoqeria”, ishte apeli i Eldores, pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Saturday, 18 May 2013

Xhelozi mes Ilirit dhe Elones, secili e do Riken per vete...

Rike Roci
Shperthen xhelozia mes Ilirit dhe Elones, e duan te dy per vete Riken e “Big Brother”

Ngjarja qe ka terhequr me shume vemendjen gjate kesaj jave ne shtepine e “Big Brother”, ka qene krisja e miqesise mes Elones, Rikes dhe Ilirit. Nje nga miqesite me te forta te krijuara nga banoret, ka qene ajo mes Ilirit dhe Elones. Dy nga banoret me te forte dhe interesante gjate ketij edicioni, kane mbeshtetur vazhdimisht njeri-tjetrin dhe jo rralle kane perballuar situata te vetem kunder te gjitheve. Por situata ka ndryshuar. Me hyrjen ne shtepi te Rikes dhe krijimit te miqesise me Elonen, duket sikur i treti, Iliri, doli disi i tepert. Ai nuk nuk ngurruar te shprehe pakenaqesine e tij, per faktin sa dy vajzat e kane lene pak pas dore. Iliri, edhe pse nje natyre me humor dhe qe duket se i merr gjerat lehte, duket se e ka vuajtur kete situate, duke ndenjur disa net pa gjume. Javen e kaluar, Iliri dhe Rike u afruan shume. Iliri nuk ngurroi per asnje cast t’i shprehe Rikes qe e pelqen shume si femer, aq sa u duk se flirti mes te dyve mund te kishte zhvillime interesante.

Sunday, 21 April 2013

E dashura e Ilirit: E verteta e fotove nudo...

Flet Anisa, e dashura e Ilirit te “Big Brother”: Ju rrefej anen e panjohur

E dashura e Ilirit: S’me bezdis loja me vajzat

“E verteta e fotove nudo qe u publikuan ne media”

“Me Ilirin njihemi qe ne femijeri, kemi qene bashke nga klasa e pare deri ne te shtaten, kohe kur une u largova per ne Greqi. U rigjetem pas disa vitesh me te gjithe shoqerine e klases, nepermjet facebook-ut. Asokohe kemi folur disa here, por vetem kaq. Ne maj te vitit te kaluar, nje publikim i imi ne facebook u be shkak qe ne te flisnim perseri, por kete here me shume. Qe nga kjo kohe, ne flisnim cdo dite me ore te tera dhe s’kishte dyshim qe filluam ta pelqenim njeri- tjetrin. Keshtu vendosem te takoheshim ne vere ne Shqiperi, ku dhe kaluam pushimet bashke. Aty lindi dhe ajo ndjenja e forte qe kemi per njeri-tjetrin. Qe atehere, gati cdo muaj udhetojme mes tri shtetesh, Greqise, Italise dhe Shqiperise, per te qene bashke”.

Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Tuesday, 2 April 2013

Iliri i BB6, fotot skandaloze...

Fotot 'skandaloze' te Ilirit!

Ai, qe ne fillim u prezantua si nje djale pa komplekse, i lire, sic ka dhe emrin. Per kete arsye u be shpejt personazh, dhe shpesh situatat ne shtepine e famshme kane per protagonist Ilirin.

E tille paraqitet edhe jeta e tij para hyrjes ne “Big Brother”, trasgresive, me droge, alkool, me femra, por dhe me meshkuj. Ne zbuluam disa foto skandaloze ne profilin e tij te “myspace”, ku ai shfaqet i veshur me rroba femrash, i zhveshur, duke bere veprime provokuese me femra dhe me meshkuj.

Ne disa foto te tjera, Iliri duket i dehur teksa ben veprime te pakontrolluara ne rruge. Ai ka folur ne fakt per udhetimet e tij, gjate bisedave me banoret e tjere, dhe deri diku ka treguar per daljet e vona. Mirepo fotot qe ne zbuluam paraqesin, nje ane te fshehte te djalit inteligjent, me memorie te jashtezakonshme, qe di 1000 tekste kengesh permendesh...

Wednesday, 20 March 2013

Cila eshte ajo bionde qe e pret Ilirin jashte...

Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Ilir Beqiri, me origjine nga Fieri dhe qe banon prej vitesh ne Firence te Italise, eshte nje nga banoret me karizmatike te ketij edicioni te “Big Brother”.

Sic dihet, kjo loje karakterizohet nga shume tension dhe stres, pasi behet fjale per nje gare ku fitohen shume para, por ne tipin e Ilirit nuk mund te gjesh as edhe nje gjurme te vogel shqetesimi prej gares.

Nje njeri me shume humor por edhe shume protagonizem, ai se bashku me Anaidin perfliten qe tani si dy kandidatet e mundshem per te fituar kete edicion te “Big Brother”.

Per jeten private ai ka thene se ka nje vajze qe e pret jashte, nderkohe qe ne kemi zbuluar disa foto te tij me femra, por nuk e dime se me cilen prej tyre po rri ai tani.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online