All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Iliri BB6. Show all posts
Showing posts with label Iliri BB6. Show all posts

Monday, 13 May 2013

Iliri, si fitues i BB6

Një nga realiti-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother Albania 6” është thuajse drejt fundit.

Ndërsa për dikë kanë mbetur brenda konkurrentët më të fortë, e për dikë tjetër ata më të mirët kanë dalë jashtë shtëpisë.

Ndërsa gazeta jonë u mundua të kontaktojë me të gjithë banorët, të cilët e përjetuan këtë garë dhe qëndruan të izoluar nga bota e jashtme për shumë javë në këtë shtëpi të famshme.

Disa prej tyre nuk donin të flisnin apo të jepnin të paktën një emër banori, që është brenda si konkurrent më i fortë që e shohin fitues, e kishte nga ata që rrëfyen për ne, mendimet e të cilëve ne jua sjellim më poshtë.

Dhe, konkretisht  janë femrat ato, të cilat nga një bashkëjetesë në ‘Big Brother’ tashmë jashtë saj kanë të preferuarin  e tyre që e shohin fitues.

Jonilda Asllanaj-BB6: “Dëshira ime është të fitojë Iliri, që është më i miri dhe sinqerisht i uroj një fitore të madhe”.

Wednesday, 20 March 2013

Cila eshte ajo bionde qe e pret Ilirin jashte...

Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Ilir Beqiri, me origjine nga Fieri dhe qe banon prej vitesh ne Firence te Italise, eshte nje nga banoret me karizmatike te ketij edicioni te “Big Brother”.

Sic dihet, kjo loje karakterizohet nga shume tension dhe stres, pasi behet fjale per nje gare ku fitohen shume para, por ne tipin e Ilirit nuk mund te gjesh as edhe nje gjurme te vogel shqetesimi prej gares.

Nje njeri me shume humor por edhe shume protagonizem, ai se bashku me Anaidin perfliten qe tani si dy kandidatet e mundshem per te fituar kete edicion te “Big Brother”.

Per jeten private ai ka thene se ka nje vajze qe e pret jashte, nderkohe qe ne kemi zbuluar disa foto te tij me femra, por nuk e dime se me cilen prej tyre po rri ai tani.

Wednesday, 6 March 2013

Ofendime te renda midis Joanes dhe Ilirit

Iliri dhe Arsimi ndodhen ne kuzhine duke ngrene mengjes. Aty vjen Joana e cila i kerkon Ilirit qe t’i pergatise edhe asaj mengjesin.

“Do me besh edhe mua pak buke?” e pyet Joana Ilirin dhe ai i pergjigjet se po e ben kete sot, por nuk do qe te perseritet me. “S’dua te me ngacmosh kur ha se mengjesin e kam te shenjet” i thote Iliri Joanes, nderkohe qe ia ka bere gati buken.

Joana fillon te haje, pa u ulur dhe nderkohe i merr djathe nga pjata Ilirit. Atij nuk i pelqen gjesti i saj dhe i kerkon qe te largohet “ik andej se jam duke ngrene, mos u fut te pjata ime” i thote Iliri Joanes. Ajo ia kthen se ai nuk ka arsye per t’u merzitur per nje cope djathe sepse ai mund te marre sa te doje dhe pa perfunduar fjaline merr djathe edhe te pjata e Arsimit.

Sunday, 3 March 2013

Iliri i BB6, rrefen dashurine me nje 61-vjecare...

Iliri BB6
Iliri i BB6: “Si rashe ne dashuri me 61-vjecaren”

Nje romance dashurie eshte zbuluar nga diskutimi plot pasion mes banoreve te Big Brother. Nje histori interesante eshte rrefyer nga goja njerit prej banoreve qe ne ditet e tyre te para te qendrimit ne shtepi. Ka qene pikerisht Iliri ai nisi te rrefehej qe ne krye te heres. Ai nuk ka nguruar te tregoje perpara kamerave historite e tij te dashurise. Ne nje bisede me Xhimin te ulur ne kuzhine, ata kane diskutuar gjere e gjate mbi lidhjet e tyre.

Iliri eshte rrefyer se nder lidhjet qe ai ka patur, vajza me e re ka qene 27 vjece, pastaj te tjerat nga 40, 50 e lart. Ai shton se ka patur nje te dashur 61 vjec. Por bashkjetuesi i tij ne kete shtepi, Xhimi eshte habitur mjaft dhe nuk ka nguruar ta pyese per moshen dhe Iliri i pergjigjet qe tani ai eshte 27 vjec, ndersa lidhja me 61 vjecaren ka ndodhur rreth 4 vjet perpara, kur ai ka qene 22 vjec. Iliri nuk duket i kompleksuar mbi kete eksperience, madje shton se ajo nuk kishte bere asnje operacion plastic dhe dukej ne forme te shkelqyer.

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online