All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ilva Tare. Show all posts
Showing posts with label Ilva Tare. Show all posts

Tuesday, 21 August 2012

Ilva Tare: Vendimet me te rendesishme merren ne shtrat...

Ilva Tare: “Ngjarjet me te medha qe vene ne levizje boten? Ndodhin ne shtrat”

Ilva ka “fluturuar” ne Kalifornine e larget ne kete vape gushti. Gazetarja simpatike qe flet shpesh per televizionin dhe politiken, por shume rralle per veten, i eshte pergjigjur prej mijera kilometrash larg pyetesorit tone te Fundjaves. Ata qe jane kurioze te dine cila eshte pija apo ngjyra e preferuar e Ilves dhe ne cfare rastesh ajo zgjedh te thote…genjeshtra, mund te lexojne pyetesorin e meposhtem. Ata qe nuk jane kurioze? Do presin Ilven sa te kthehet dhe te rinise emisionin e saj politik ne TV ?. Ah, dhe dicka. Kur e pyesim si e nis diten, Ilva jep nje pergjigje brenda pergjigjes: Ajo kontrollon informacionet nga shtrati, qe sipas saj, eshte vendi ku… ndodhin ngjarjet me te medha qe vene ne levizje boten.

Cfare eshte lumturia per Ilven?
Nje shperthim emocional i mirepritur, por jo i kerkuar me insistim. Eshte shume me e thjeshte nga c’e kam menduar dikur. E meson, nuk e zbulon


Monday, 25 June 2012

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Jane fotografuar ne nje lokal luksoz, jo me gota ndersa pijne dicka, por me kupa suksesi ne karrieren e tyre te gazetarise. Adi Krasta mori cmimin si “Profesionist i Medias Vizive”, ndersa Ilva Tare u zgjodh “Personazh i Vitit” per rikthim dinjitoz ne median vizive, ne ceremonine e Institutit “AKT”, ndersa organizoi ndarjen e cmimeve per radio dhe televizione ne nje nga baret me chic te kryeqytetit, Padam. Ky eshte edicioni i trete i ndarjes se ketyre cmimeve per vitin 2011, dhe te pranishem ishin personazhe te njohur te medias, ne vleresimin e dhene disa emrave te medias per performancen radio-televizive ne harkun kohor te nje viti. Ne kete ceremoni cmimesh moren kupa dhe Blendi Fevziu si “Gazetar i vitit”, Sokol Balla “Moderatori me i mire i debateve”, Marin Mema “Reporteri i Vitit”, Dhimiter Gjoka si “Folesi Radio-Televiziv me i mire”, dhe Vera Zheji me “Cmimin e Karrieres”. /panorama plus/

Sunday, 24 June 2012

Ilva Tare vleresohet "Personazh i Vitit 2011"... [VIDEO]

Ilva Tare: Gazetaria me pak cilesore, publiku me shume indiferent

Ilva Tare vleresohet “Personazh i Vitit 2011” me motivacionin: “Rikthim dinjitoz ne ekran dhe profesionalizem”. Eksperienca 17-vjecare e Tares ne median televizive, ze fill ne Televizionin Publik Shqiptar ne vitin 1995. Aktualisht drejton emisionin “Tonight Ilva Tare” ne Ora News. Sipas saj media ka nevoje per “nje raportimin sa me profesional, eliminimin e ujerave dhe rikthim ne raportim cilesor, sepse jo cdo grumbullim njerezish brenda bulevardit te Tiranes eshte lajm per qytetaret shqiptare”.

Juria dha nje motivacion per vleresimin e punes se suaj. Po ne te vertete juve si e ndjeni kete vleresim?
E prita me kenaqesi vleresimin unanim te bordit te eksperteve te Institutit AKT per vleresimet vjetore te produkteve kombetare radio-televizive.

Saturday, 23 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online