All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Indeksonline. Show all posts
Showing posts with label Indeksonline. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Aktori Enver Petrovci kengetar, se shpejti klipi...

Enver Petrovci
Aktori i famshem Petrovci tani edhe kengetar

Aktorin e famshem Enver Petrovcin do te kemi mundesine ta shohim edhe si kengetar, pasi ai eshte duke pergaditur nje kenge.

Duket se prirjet e aktorit te famshem Petrovci jane te gjithanshem, edhe si kantautor, pasi ai ka bere kompozimin dhe tekstin e kenges se ciles eshte duke ju realizuar edhe klipi.

Gjithashtu ai ka treguar shkathtesi edhe ne vallezim, dhe eshte shpallur fitues i edicionit te dyte te “Dancing With the Stars” ne Shqiperi.

Saturday, 15 June 2013

Rita publikon verzionin e dyte te "Shine Ya Light"...

Rita ORA publikon pjesen e dyte te ‘Shine Ya Light’

Ylli kosovar e cila ka bere fame nderkombetare, Rita ORA ka publikuar nje version te ri te videos se kenges “Shine Ya Light”, te cilin e kishte realizuar ne Kosove.

Rita edhe ne skenat e reja te videos “Shine Ya Light” ka perdorur xhirimet e bera ne Kosove dhe kjo eshte videoja e saj e dyte per kete vit qe ajo e publikon pak para veres.

Videoja e dyte qe mund ta shikoni me poshte qe ka sjell kengetarja 21-vjecare eshte edhe me i fuqishem se i pari, perderisa ai sot ka filluar te transmetohet ne te gjithe televizionet e muzikes argetuese ne Bote, perfshire MTV dhe Viva.

Kujtojme se muaj me pare ajo kishte publikuar videokengen ‘Radioactive’, e cila pati nje numer te madh te shikuesve dhe gjendej ne vendet e para ne top-listat britanike dhe disa vendeve tjera boterore.

Monday, 20 May 2013

Dafina dhe Dj Blunt, fejohen se shpejti?

Dafina Zeqiri & Dj Blunt
Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, fejohen ne qershor

Keto dite u perfol se kengetarja Dafina Zeqiri eshte ne lidhje me reperin, Dj Blunt dhe keto thashetheme po dalin te jene te verteta.

Ndonese kengetarja duket se po bene te pamunduren per ta fshehur nje gje te tille, megjithate, lajmin se ajo eshte ne lidhje me Blunt e kane konfirmuar edhe te aferm te kengetares.

Nje i aferm i Dafines, ka konfirmuar per Indeksonline se ajo eshte ne lidhje me Blunt madje, ai ka treguar se ata kane plan te fejohen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online