All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Indrit Mesiti. Show all posts
Showing posts with label Indrit Mesiti. Show all posts

Tuesday, 4 June 2013

Indrit Mesiti, si lindi kenga "Cicat"...[AUDIO]

Indrit Mesiti
Indrit Mesiti: Si lindi ‘himni’ i sutjenave

Indrit Mesiti, i njohur ndryshe si lideri i grupit “Qelbanix”, ka provokuar keto dite gjithe perdoruesit e rrjeteve sociale me kengen e tij me te re, nen titullin “Cicat”, e cila ka arritur brenda nje jave afro 70 mije klikime ne Youtube. “Mendoj se shume vajza marrin nje formim klishe qe ne femijeri, ku puthjet ne cift konsiderohen si hyjnore dhe se ato masin sasine e dashurise, ndersa seksi konsiderohet me banal dhe ka te beje me te perfituarit ftohtesisht nga trupi i tjetrit. Une mendoj qe nuk ka asnje ndarje te tille per te shprehur fizikisht afeksionin per nje person qe te pelqen, dhe pikerisht kenga “Cicat” shpreh frustrimin e sinqerte te nje djali qe nuk e ka kete klishe ne mendje”, - thote kantautori kur e pyesim mbi fabulen e kenges. Teksti i kenges, megjithese me permbajtje vulgare, eshte kthyer ne nje himn per “Facebook”-un, ku shprehja ‘hiqi sutjenat’ eshte me e perdorura e momentit… Ne kete interviste per “Bluetooth”, Mesiti rrefen se si lindi kenga dhe arsyeton mungesen e tij te gjate ne skenat muzikore…

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
  • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
  • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
  • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
  • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
  • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
  • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
  • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
  • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
  • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
  • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online