All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ingrid Gjoni. Show all posts
Showing posts with label Ingrid Gjoni. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 6 May 2013

Zajmina dhe Ingridi me klipe ushtarake...

Zajmina dhe Ingridi perplasen ne ide, te dyja rikthehen me klipe ushtarake

E para qe ka publikuar klipin e saj te ri me elemente ushtarake eshte Ingrid Gjoni, e cila i ka bere keshtu nje dhurate djalit te saj Parid per 1-vjetorin e lindjes, duke e bere imazh kryesor ne klipin e saj. Ingrid ka lancuar keshtu kengen me titull “Inshallah”, duke u rikthyer pas nje viti, nje periudhe e mjaftueshme pauze pasi u be nene. Kenga me ritme orientale vjen me nje fabul te vecante, ndersa Ingridi pret kthimin e burrit ushtar, ndaj dhe dominojne elementet ushtarake ne disa nga skenat e videoklipit, qe jane realizuar ne Durres. Nga ana tjeter, edhe kengetarja Zajmina Vasjari ka njoftuar publikimin se shpejti te klipit te saj te ri, po ashtu me mjete dhe veshje ushtrie. Zajmina ka publikuar disa foto nga xhirimet e klipit, ku shihet qe ajo e con dhe me ne agresivitet idene e ngjashme me Ingridin, pasi perdor artilerine e rende te luftes ne xhirimet e tij, qe pritet te publikohet se shpejti. Zajmina ka postuar disa fotografi nga xhirimet ne faqen e saj ne Facebook, ku pozon mbi nje tank, me rroba banje dhe e armatosur. Nuk dihet nese dy kengetaret kane qene ne dijeni te fabules se klipeve te njera-tjetres, te cilat i kane lancuar si kthesa te rendesishme ne karriere, pas nje periudhe mungese ne tregun muzikor.

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Sunday, 28 April 2013

Ingrid Gjoni, feston 1-vjetorin e djalit...

Ingrid Gjoni
Ingrid Gjoni, feste per 1 vjetorin e djalit, Paridit

Me siguri Paridi kur te rritet do ta vleresoje si nje nga kujtimet me te bukura ditelindjen e tij te pare te organizuar nga prinderit e tij, Ingridi dhe Genti. Ne nje nga lokalet e Linzes, kengetarja Gjoni ka mbledhur shume miq dhe te aferm, duke organizuar nje feste te madhe, aq sa shume miq te saj e kane shijuar sikur te ishte nje dasme. Atmosferen e kane nxehur me shume koleget e saj, kryesisht kengetare te muzikes popullore, te cilet kane performuar me radhe. Te ftuar ishin Valbona Mema, Valbona Halili, Ervin Bushati, Gena, Sinan Hoxha, Seldi Qalliu, Rezarta Shkurta, Ciljeta Xhilaga, Aurela Gace, Anjeza Branka, vellezerit korcare etj. Natyrisht ne qender te festes ishte protagonisti i saj, Paridi qe mbushi 1 vjec, te veshur me kostum kombetar, nderkohe qe ne hapje te festes eshte transmetuar nje klip me momentet me te bukura qe nga ardhja ne jete e te voglit. Ne i urojme, edhe 100 vite te lumtura Paridit!

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Monday, 22 April 2013

Ingrid Gjoni, shume shpejt me "Inshalah"...

Ingrid Gjoni
Nje “inshallah” per Ingrit Gjonin

Ingrit Gjoni pritet te lancoje shume shpejt, videoklipin e saj me te ri, duke shenuar keshtu nje rikthim te sajin pas lindjes se djalit, ndonese ajo nuk i ka nderprere kurre koncertet. Kenga me ritme orientale, nen titullin “Inshallah”, pritet ta ktheje kengetaren e dashur te skenave shume fuqishem ne tregun muzikor.

Disa nga skenat e videoklipit jane realizuar ne Durres, atje ku Ingriti kalon nje pjese te mire te veres me familjen e saj dhe protagonist kryesor ne te eshte i biri, Paridi. Fotot qe sjellim sot jane ekskluzive dhe e sjellin kengetaren me nje pamje tjeter. Videoklipi eshte xhiruar nga “Max Production” dhe shume shpejt pritet te shfaqet ne kanalin muzikor “BBF”.

Sunday, 21 April 2013

Ingrid Gjoni prezanton gjoksin e ri...

Ingridi prezanton gjoksin e ri

Pas lajmeve se kengetarja Ingrid Gjoni ka bere gjoksin operacion, ajo prezantohet vete me gjoksin e ri.

Kengetarja, e cila ka qene ne nje feste mes artistesh te organizuar ne Tirane, pak dite me pare ka pozuar per fotografet me kete ndryshim te ri ne pamjen e saj, ku sic e shihni eshte rastesisht ne pranine e Gent Pjetrit, i njohur si Doktori i “Fiks Fare” ne “Top Channel”.

Ingridi vendosi ta bente operacion gjoksin, pas sjelljes ne jete te djalit te saj, me te cilin nuk ka hezituar te shfaqet ne faqet e gazetave apo ndonje kopertine reviste.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingridi introduces new breast
After the news that Ingrid singer has breast surgery, it presents herself with a new breast. The singer, who has been on a celebration between artists organized in Tirana, a few days ago has posed for photographers with this new change in her appearance, which as you see is random in the presence of Pjetri Gent, known as Doctor the "Fiks Fare" in "Top Channel". Ingridi decided to do breast surgery, after bringing in her son's life, which has not hesitated to appear on the pages of newspapers or a magazine cover. ]]

Saturday, 20 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 20 Prill 2013
 • Rike, te gjithe meshkujt e banores se re te "Big Brother". Nderkohe qe flitej se eshte e lidhur me nje italian, paparaci yne e ka kapur me Erion Zeqirajn. Lidhja pasionante me Dj-in italian. Klodi Cela: Si e njoh Riken, mund te quhet Monica Bellucci shqiptare
 • Flet Anisa, e dashura e Ilirit te "Big Brother": Ju rrefej anen e tij te panjohur!
 • Drejtori i "Portokalli", Erdit Asllani: Me mire drejtor te Berisha se te Jozefina, kam frike prej saj. Si drejtor dua te punoj me bionde
 • Adelina Tahiri perfundon ne gjyq me produksionin e "Dancing", pas akuzave publike
 • Motra e Shpendit: Ariana ishte e semure nga xhelozia, prandaj eshte ndare nga vellai im
 • Elona, pranje nje djali simpatik
 • Meti i BB: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Revista BLUETOOTH - 20 Prill 2013

Revista BLUETOOTH, 20 Prill 2013
 • Big Brother; Zbulohet lidhja e Rikes me Noizy-n. Historia e dashurise me DJ-in e njohur italian, flirti me Erion Zeqirajn dhe miqesia me Klodian Celen e BB3. Prezervativi ne BB i nevojshem sa ilacet. Jani i Joanes vjen ne Tirane, fshihet nga gazetaret
 • Rita Ora, dashuria e re, shoku i ngushte i David Beckham. "Daily Mail" raporton lidhjen e re te kengetares shqiptare me agjentin e futbollit.
 • Nora nxjerr tangat ne skene
 • Amarda Toska shtatzene. Cifti i yjeve te showbiz-it, ne pritje per t'u bere prinder
 • Ingrit Gjoni thote: Inshallah! Xhiron klipin e ri, me protagonist djalin Parid
 • Fundjave te bukur nga Orinda Huta
 • Vesa Luma, dedikim Big Bastes
 • Silva Gunbardhi le takimin ne Athine

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Saturday, 23 February 2013

Ingrid Gjoni: E vertete, kam bere nderhyrje ne gjoks...

Ingrit Gjoni zmadhon gjoksin

Qe ajo eshte nje prej kengetareve me seksi te skenes shqiptare, kete nuk ka njeri qe e ve ne diskutim. Linjat e saj provokuese kane terhequr gjithmone vemendje dhe fotot ne bregdet jane bere shpeshhere pjese e kopertinave roze. E ne linjen e ketij klasifikimi, Ingrit Gjoni, per t’ia shtuar dozat e sensualitetit trupit te saj, ka vendosur te operoje gjoksin, duke e rritur masen e tij me nje numer. Lajmi eshte bere publik ne faqen zyrtare te klinikes “Keit” ku kengetarja ka kryer nderhyrjen dhe me vone eshte pranuar nga vete ajo per suplementin “Bluetooth”. Ingriti eshte njohur gjithmone per ciltersine dhe sinqeritetin ne publik, ndaj dhe pyetjes sone mbi vertetesine e ketij lajmi i eshte pergjigjur me dashamiresi, ne ndryshim nga shume kolege te sajat ne muzike. “Eshte e vertete qe kam bere nderhyrje ne gjoks. Prej kohesh kisha deshire t’i rrisja permasat e gjoksit me nje numer, por frika se mos nuk do te mundja ta ushqeja me gji femijen tim, me mbante larg realizimit te kesaj deshire. Me lindjen e Paridit dhe me nderprerjen e qumeshtit te gjirit, fillova te mendoja per ta bere realitet kete deshire te kahershme.


Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Thursday, 21 February 2013

Ingrid Gjoni, reklamon duhanin


Kengetarja Ingrid Gjoni, tashme nena e Paridit te vogel, ditet e fundit ka qene ne mediet e shkruara me disa foto, ku tregohej shetitja e saj me vogelushin.

Por, ne kete foto qe po shihni si duket embelsia e te qenit nene nuk e ka ndihmuar shume qe ta largoje konsumimin e duhanit. Madje, ajo ne foto shihet duke reklamuar ate dhe marken qe ajo e pi.

Por, urojme ashtu si eshte ketu dhe  ajo te mos e konsumoje kur prane ka te birin, se do ta demtonte edhe shendetin e tij. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingrid, advertises tobacco

Singer Ingrid, already small paridi mother has recently been in the print media with some pictures, showing her strolling with toddler. But in this picture you are seeing looks like the sweetness of motherhood did not help much to remove tobacco consumption


Furthermore, the one in the picture seen by advertising it and mark it drink. But wish as it is here and it does not consume when the son, that would damage his health. M.Gj.

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Monday, 11 February 2013

Imazhet e para te Ingrit Gjonit me te birin ne publik

Ingrit Gjoni
photo: bluetooth
Ingrid Gjoni nene e perkushtuar, ben pazar me te birin, Parid

Paparaci i “Bluetooth” kete jave eshte vene ne ndjekje te kengetares Ingrit Gjoni, te cilen prej muajsh e shohim disi te terhequr nga jeta publike, e per pasoje ka marre mungesa edhe ne faqet roze. Ndonese prezente ne festivalin “Kenga Magjike” me nje performance mbreselenese, komentet per Ingritin ne faqet e showbiz-it nuk i kane kaluar kufijte e komplimenteve.

Per kete arsye edhe ne, te shtyre nga kersheria e publikut per te mesuar dicka me shume per jeten e re te kengetares seksi (si nene), i jemi qepur pas dy dite te kesaj jave... dhe sikunder pritej, Ingriti ka dale nga shtepia bashke me te birin.

Saturday, 9 February 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Monday, 1 October 2012

Ingridi i rikthehet kenges dhe qefit te nates

Këngëtarja Ingrid Gjoni është rikthyer tashmë si nënë në muzikë, duke marrë pjesë edhe ajo këtë vit në festivalin ‘Kënga Magjike 2012” me një këngë shumë ritmike.

Kjo është Ingrid Gjoni, e cila dukej sikur e motra në luk e sidomos me kaqurelet e saja gjatë interpretimit në javën e tretë të konkurimit te ‘E diela shqiptare’.

Por Ingridi sic shihet në këtë foto publikuar në mediat e Tiranës, ajo i është rikthyer edhe qefit të natës, madje duke pirë alkol./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingridin return and the shroud of night song

Singer Ingrid has already returned to mother in music, she also participated this year in the festival 'Magic Song 2012 "with a very rhythmic song. This is Ingrid, who looked like sisters in luk and especially with its kaqurelet the interpretation in the third week of competition 'Albanian Sunday'.

But Ingridin as seen in this image published in the media in Tirana, it was back to the shroud of night, even drinking alcohol./ Albavipnews/

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online