All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Inida Gjata ZHAKU. Show all posts
Showing posts with label Inida Gjata ZHAKU. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Wednesday, 13 February 2013

Zhaku akuzon "VIP Shpija" per tentim abuzimi seksual

Zhaku akuzon : Ne “Vip Shpija” tentuan te me perdhunonin

Inida Gjata e njohur me emrin artistik, Zhaku, ka treguar se eshte larguar me dhune nga “VIP Shpija 3”, ne nje interviste ekskluzive ne “Edicionin e Pare” ne Utv News.

Sikur mos te mjaftonte, kjo Zhaku ka tronditur opinionin publik me nje tjeter fakt duke thene se kane tentuar ta perdhunonin. Sipas Zhakut ajo eshte nxjerre me dhune dhe me pas ka qendruar nje dite ne nje hotel.

Zhaku rrefen se gjate qendrimit ne hotel dy persona te futur nga produksioni kane tentuar te abuzonin seksualisht me te. Pyetjes se moderatorit, se perse nuk ka bere denoncim ne polici per kete ngjarje, Zhaku eshte pergjigjur se kushtonte shume ta ndiqje penalisht ne Kosove kete ceshtje, por premtoi se pas publikimit te dyte te TRIMNIKES mund edhe te ndermerrte veprimet e duhura ligjore ndaj personave dhe produksionit te VIP SHPIJA.

Sunday, 13 January 2013

Sherri i Vip-ave ne rrjetet sociale

Nëse mendoni se inatet dhe zilitë e artistëve shqiptarë kanë përfunduar  që me rrahjet mes Adelina Ismajli me Leonora Jakupin, apo Rozana Radit me Rezarta Shkurtën, keni gabuar.

Tashmë ato nuk janë më trup me trup, por nëpërmjet  rrjeteve sociale, të cilat inate, apo të ashtuquajtura kritika po përdoren shumë mes Vip-ave shqiptarë kohëve të fundit.

Ndërsa dëgjuesit në një program në Top Kosova Radio jepnin komentet e tyre në lidhje me këto zënka, duke i quajtur shumë jonjerëzore, ne mundohemi të kujtojmë vetëm disa prej tyre, pasi kohët e fundit vërtet janë të shumta.

Nuk janë vetëm "diss" të reperëve, që kanë ekzistuar gjithmonë nëpër tekstet e tyre, por edhe artistët që nuk ia thonë hiç repit, apo muzikës po kapen me statuse ‘Facebooku’. Të hershmit ishin edhe  Baba Stars me Noizin, apo Bleona Qereti me aktoren Eliza Dushku, ku mes të tjerash këngëtarja shkruante për patriotizmin e tepruar të aktores.

Thursday, 22 November 2012

Zhaku, nje poezi per 100 Vjetor

Dikush beri nje kenge, tjetri apo tjetra u zhvesh nudo dhe beri foto kuqezi, ndersa Zhaku per 100 Vjetor, ka "gatuar" nje poezi per Shqiperine, kuq e zi (e me zi!).

Eshte nje personazh i cilesuar me nje shpirt rrebel qe i thote gjerat troq. Ndersa, se fundmi eshte perfolur per... nga t'ia nisim tani! Po, per skandalin ne VIP Shpija, per sherrin banal me Albana Osmanin, per "Cenzuren", pastaj per ate dhe per kete.

Ama, duhet pranuar, eshte nje femer qe ka "bole" dhe parasegjithash, ajo eshte nje krijuese dhe artiste e vertete, e doni apo nuk e doni. Ka prekur muziken, regjisuren, teatrin, aktrimin, prezantimin televiziv, novelen e poezine, dancing, madje ka bere edhe modelen. Zhaku, si thote populli, heret ka mbetur jetim!

Por, i kthehemi poezise qe ajo e postoi ne rrjetin social Facebook dhe ju sjellim vargjet e Zhakut per Nenen Shqiperi, qe t'i shijoni "pa cenzure":

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Monday, 29 October 2012

Zhaku del me sherre, Corleone nuk hyn ne Vip Shpija 3

Inida Gjata e njohur ndryshe me ermin e artit ‘Zhaku’ është përzënë sot nga realiti show që po zhvillohet në Kosovë, ‘Vip Shpija’.

Pas largimit të Enver Petrovcit, Zhaku është larguar me urdhër të të “zotit të shtëpisë” për shkak të abuzimit me alkoolin dhe fyerjeve të rënda në adresë të Dr. Florit dhe disa anëtarëve të tjerë ‘vipa’.

Zhaku kishte hequr dorë edhe nga konkurrimi i saj në “Kënga Magjike” ku ajo u paraqit së bashku me të dashurin e saj Kristian, për të marrë pjesë në reality show. Si duket ashtu si hyri dhe doli vajza e kritikave, ndersa Vali Corleone nuk do te hyje sonte ne “Vip Shpija 3”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zhaku enters and exits through the hassle of Vip

Inida long known art with your name 'Zhaku' is driven today by realiti show taking place in Kosovo, 'Vip'. After the departure of Enver Petrovci, Zhaku left with orders of "master of the house" due to alcohol abuse and severe insults addressed to Dr. Gold and some other members 'vipa'.

Friday, 5 October 2012

Zhaku terhiqet nga Kenga Magjike


Inida Gjata Zhaku ka lene konkurrimin ne festivalin e muzikes "Kenga Magjike 2012", informon "indeksonline".

"Po ju bej me dije, se per shkak te disa angazhimeve te programuara me pare, ne nuk do mund te vazhdojme konkurrimin ne "Kenga Magjike". Megjithate e falenderojme shume Arditin dhe stafin e tij per mundesine e promovimit te kenges Aman Aman...", ka shkruar ajo ne profilin e saj.

Arsyet konkrete te terheqjes jane se Zhaku do te marre pjese ne show-n "VIP Shpija 3" dhe ajo se shpejti do te niset per Prishtine. /Albavipnews/

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Thursday, 28 June 2012

Zhaku pas "Dancing", me projekte te reja...

Inida Gjata ZHAKU
Zhaku befason me projektet e saj pas DWS

Pas pjesemarrjes se suksesshme ne “Dancing with the stars” per Zhakun do te pasojne nje sere projektesh. Kete vere ajo do te lancoje albumin e saj, si edhe projektin me partnerin e saj Kristian qe quhet “Shakull”. Ne kete projekt, sic ka thene Zhaku ne rrjetin social Facebook, do te kete si partner Radio NRG dhe Bashkine e Tiranes. “Partneret tane pervecse do te promovojne projektin tim dhe te Kristianit, do te grumbullojne edhe nje fond fale ankandit te veshjeve te perdorura nga artistet me te dashur dhe te suksesshem shqiptare, qe do te zhvillohet perpara koncertit. Ky fond do te sherbeje dhe per te krijuar nje studio video dhe fotoreportazh enkas per komunitetin e personave qe nuk degjojne dhe nuk flasin”, – ka thene Zhaku ndersa me tej ka shpjeguar se “brenda nje viti, permes kurseve intensive ata qe do t’i ndjekin keto do te kene mundesine te shnderrohen ne video dhe fotoreporteret qe do te pasqyrojne realitetin e komuniteteve te paperkrahura dhe te perjashtuara nga shoqeria. /mapo/

Sunday, 15 April 2012

Zhaku prova kercimi edhe ne ditelindjen e saj...

Zhaku prova kercimi edhe ne datelindjen e saj

Zhaku, e cila aktualisht eshte pjesemarrese e DWS, ne nje feste intime qe ia kane organizuar miqte e saj per datelindje, duket se nuk rri dot pa kercyer. Ne keto foto paparaci Zhaku shihet duke kercyer me Simonen, partnerin e saj balerin. Ata te dy vertet qe dine ta shfrytezojne ne maksimum kohen dhe vec argetimit i kane shtuar vetes edhe ca pike me shume gjate performances se te enjtes. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zhaku practising dancing even on her birthday

Zhaku who DWS is currently participating in a celebration organized his intimate friends her birthday, it seems that there could sit without dancing. In these pictures paparaci Zhaku seen dancing with Simone, her partner, dancer. They both really know how to utilize the maximum time and entertainment but also have added yourself some more points during Thursday's performance. ]]

Tuesday, 10 April 2012

Simone: Zhaku vallezon me mire se Agnesa...!

Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Endrra e balerinit italian per t’u rikthyer perseri ne spektaklin e kercimit ne Tirane, eshte bere realitet. Ai perseri eshte pjese e edicionit te ri te ‘’Dancing with the stars’’, ndersa per partnere ka Inida Gjaten (Zhakun). Ne e pyetem Simone Pigliacellin per te mesuar se cila partnere e tij eshte me e mire ne kete fushe. ‘’Edhe kete vit jam duke kercer me yjet dhe sinqerisht jam shume i lumtur, sepse kjo eshte nje eksperience e cila vitin e kaluar beri qe une te rritem shume si person dhe si balerin. Edicioni i kaluar shkoi shume mire, me karaktere te reja dhe partner te rinj, dhe une kam kaq shume per te bere e provuar ne kete gare dhe jam shume i lumtur per kete gje. Ishte si nje bast per mua dhe shpresoj te jap edhe kete radhe me te miren. Mbeshtetja tek publiku edhe kete vit shpresoj qe te mos mungoje dhe ata ta demonstrojne kete edhe me shume’’, shprehet Simone, i cili thote se per te dyten here do te jete pjese e ekraneve shqiptare. “Falenderimi shkon edhe per Ilir Shaqirin, i cili ve bast me nota te larta per mua, pasi ai me njohu qe ne edicionin e kaluar (qesh). Edhe kete vit shpresoj qe te mos e zhgenjej publikun’’.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Mars 2012

Revista PALOMA, 10 Mars 2012
 • Klaudia e BB4, ish e dashura e Elvisit
 • Vlash Martika modeli me fotomontazh. Bashkejetesa e tij me Elvisin dy vite me pare.
 • Klaudia e lidhur me Erionin qe jashte? Flet shoku i Klaudias
 • Getoari dhe Dafina Zeqiri ofendohen publikisht
 • Poni, gati klipi i ri me nje imazh te ri
 • Ronela Hajati behet Mama Stars
 • Lorik Cana i jep fund lidhjes me Miss Albanian Arnita Beqiraj
 • Zhaku: Se shpejti do te mbetem pa leke...
 • Albulena: Erioni do te jete i imi kur te dale nga BB
 • Arjola e "Big Brother": Elvisi me kishte qejf!
 • Niko Komani: "Fashion Week" alla shqiptarce! Java e modes ne Shqiperi! Fashion Week ne bote!
 • 3 minuta me Jellmaz Dervishin
 • Neda: Big Brother 5 Deftesa...
 • Albana Osmani: Jetoj me mire se ne enderr

Saturday, 3 March 2012

"Dancing" sivjet, gare mes femrave super seksi...

Gara ne “Dancing”, kete here mes femrave VIP super seksi

Keto dite pritet te nise ne “Vizion Plus” spektakli “Dancing With the Stars”, nje gare mes emrave te njohur te botes se televizionit, qe sfidojne njeri-tjetrin me kercim. Ky eshte viti i trete i ketij spektakli ne Shqiperi, dhe pas dy edicioneve te fituara nga dy personazhe meshkuj, modeli Oni Pustina dhe aktori Enver Petrovci, ndoshta automatikisht pritshmeria kete here eshte per nje fituese femer. Ndaj produksioni i “Dancing with the stars Albania” u ka kushtuar rendesi femrave konkurrente qe jane bere pjese e kesaj gare. Tashme pjesemarresit kane filluar provat, nderkohe qe jane zbuluar emrat e shtate vajzave te njohura, qe kane pranuar te behen pjese e “Dancing 2012”. Ato jane: Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi.

Monday, 27 February 2012

Interviste me Inida Gjata ZHAKU...

Zhaku: Dashuria ime me Dakar, muzikantin gjerman dhe endrrat e realizuara

Inida Gjata, ose Zhaku sic e njohim te gjithe, vjen ne kete interviste shume te gjalle duke na rrefyer cdo gje per projektet e saj, te cilat jane shume. Ajo qe na terhoqi vemendjen me teper, vec pjesemarrjes se saj ne “Dancing with the stars”, eshte albumi dhe kenga e re qe ajo po pergatit me te dashurin e saj bavarez, Dakar, i cili eshte muzikant. Zhaku tregon per punen e saj ne BBF, projektet ne film, dokumentar dhe TV, si dhe nje pjese te jetes se saj jashte kamerave, si vajze e vogel e njekohesisht si nje femer e lire. Ne kete interviste per “Mapo”-n Inida Gjata vjen si asnjehere tjeter.

Zhaku, keni nje kohe te gjate qe jeni “zhdukur” disi nga vemendja mediatike. Mund te na thoni perse keni preferuar kete heshtje, ta quajme?

Friday, 2 December 2011

Zhaku: Kastro Zizo i Pafytyre, Ma Vodhi Kengen...

Zhaku: Kastro Zizo me vodhi kengen te "Kenga Magjike"

Nje pyetje me shume kuptime si "A je ne metro?", e bere nga Zhaku ne klipin e saj, tingellon provokative. Rishfaqet me nje kenge dedikuar metropolit dhe mendjeve te trazuara, ku dashuria gjithsesi nuk mungon.

Klip me titull "A je ne metro"... Ironi ndaj nje metropoli si Tirana, apo ironi per banoret?
Te gjitha bashke. Shprehja "A je ne metro" ka disa kuptime. Synon te nxise reflektimin te qytetaret e Shqiperise mbi menyren se si jetohet ne qytetet tona, kryesisht ne metropol.

Nje kenge e tille a mund te quhet kunder rrymes?
Une trajtoj nje fenomen shoqeror ne kete kenge, e qe eshte po aq pjese e jetes sime sa dhe e te gjithe te tjereve. Une jam shume brenda botes se pergjithshme, e cila nuk eshte mikro. Jetoj realitetin popullor, i cili eshte maksi. Ky eshte frymezimi im.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online