All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Inis Gjoni. Show all posts
Showing posts with label Inis Gjoni. Show all posts

Tuesday, 16 July 2013

Inis Gjoni shfaqet "hot" ne plazh...

...magjeps me linjat perfekte

Ia ka dale te kete serish format e nje balerine... Inis Gjoni, show girl-i i famshem i ekraneve tona, i ka magjepsur te gjithe me linjat e saj perfekte. Regjisorja e mirenjohur eshte fotografuar kete jave ndersa kalonte disa dite pushimi se bashku me te voglen e saj, Coco Antonel. Sic shihet qarte edhe ne keto foto Inisi eshte shume e perkushtuar ndaj vajzes, qe ka tashme gjithe vemendjen e artistes. Nga ana tjeter ajo i kushton nje rendesi te madhe edhe pamjes se saj, qe ne ndryshim nga shume personazhe te tjera publike, e ka gjithmone te kuruar ne detaje. Madje edhe kur behet fjale per plazhin... Dhe ja tek shfaqet me seksi se kurre, me floket kacurrela qe i bien mbi supe, me ngjyren cokollate qe i qendron kaq bukur ne trup, e me vajzen e vogel qe eshte kombinuar me mamin ne veshje... Nje bravo per Inisin, qe ka arritur te kete kete trup pas lindjes se vajzes. Nje bravo e madhe nga “Bluetooth”. Regjisorja Inis Gjoni pritet qe me nisjen e stines artistike, te vere ne skene nje tjeter shfaqje, per te cilen sic mesojme eshte duke punuar fort aktualisht.

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Friday, 7 December 2012

Mamate VIP qe lumturohen nga femijet e tyre

Janë të dyja mamatë më seksi shqiptare, të cilat bukurinë dhe elegancën e tyre e kanë ruajtur edhe pasi janë bërë nëna.

Kjo është regjisorja dhe këngëtarja Inis Gjoni, e cila sapo e ka festuar njëvjetorin e vajzës së saj dhe është më e lumtur se kurrë më parë, duke e reflektuar këtë edhe në dashurinë dhe rehatinë që ia ka krijuar vajzës me emrin shumë të veçantë, Coco Antonel.

Si duket, gëzimi për këtë vogëlushe të ëmbël e ka harruar sadopak edhe dhembjen për të dashurin e saj, babanë e fëmijës që pak kohë më parë ia vranë.

Ndërsa, një tjetër mama super e lumtur dhe mjaft seksi është këngëtarja tjetër shqiptare, e cila jeton në Gjermani, Ledina Çelo.

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Saturday, 20 October 2012

Inis Gjoni rikthehet me projekt te ri

Regjisorja Inis Gjoni rikthehet ne skenen teatrore, ben te ditur "Bluetooth", pas nje viti mungese gjate te cilit, statusi i saj ka ndryshuar, ajo u be nene e nje vajze shume te bukur me emrin Coco Antonel.

Nen interpretimin e Romir Zalles, Adriana Tolkes e Jonida Vokshit, nen skenografine e Beqo Nanajt dhe koordinim te Julia Sinanajt, regjisorja premton te na befasoj me nje komedi per femren dhe forcen qe mban ajo brenda vetes.

Komedia "Klani i te divorcuarave" qe e risjell ne teater Inis Gjoni, eshte veper e autorit Alil Vardar, me origjine shqiptare, i cili jeton dhe punon ne France.

"Ne kete veper trajtohet nje problem shume shqetesues per shoqerine ne Shqiperi dhe ne mbare boten, sic eshte familja, e cila duket se po e humb magjine e saj, per shkak te numrit te larte te divorceve...", ka shpjeguar regjisorja Inis Gjoni ne intervisten e dhene per "Bluetooth".

Por ky eshte vetem fillimi i rikthimit te saj, pasi regjisorja, tashme nene e dedikuar, ka premtuar surpriza te radhes dhe ka ftuar lexuesit te behen pjese e shfaqjes, qe do kete premieren ne fillim te nentorit. /Albavipnews/

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Tuesday, 15 May 2012

Inisi dhe Aurela, dy nena te perkushtuara

Inisi dhe Aurela, dy nena te perkushtuara

Ato jane te suksesshme ne fushat e tyre, por ja tek i shohim edhe si dy nena te perkushtuara. Artistja, Inis Gjoni dhe kengetarja, Aurela Gace, jane fotografuar sebashku ne rruget e kryeqytetit duke shetitur me karroce, dy vogelushet e tyre. Ne keto fotografi ekskluzive per Shqiptarja.com, shohim sesi dy artistet kujdesen per vajzat e tyre. Inisi ka marr ne dore vogelushen e saj Coco Antonel, nderkohe qe Grace duket se po pushon e qete ne karroce. Ajo e ka kombinuar me shume shije vajzen e saj, duke e veshur me nje fustan te bardhe dhe me triko roze. Nje tjeter detaj qe te bie ne sy eshte edhe fjongo roze, qe Coco Antonel ka vene ne koke. Por s’mund te anashkalojme as lukun e dy artisteve, qe ndonese ishin veshur “casual”, duken ne forme shume te mire. Inisi ka veshur nje fustan te shkurter bezhe, ndersa Aurela nje fustan te gjate “pink”. Ato kane konsumuar lengje frutash, dhe duket se po ore te kendshme ne shoqerine e njera-tjetres. /su/shqiptarja/

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Prill 2012
 • Zbulohet vajza e Inis Gjonit. Ingriti 9 muajshe shtatzene me mbesen ne krah. Foto ekskluzive!
 • Anxhela Martini nuk ndalet, publikon fotot e reja HOT
 • Nora Istrefi ne vend te Elvanes, perkrah Florit ne koncerte
 • Adelina Ismajli pune dhe shopping ne Paris
 • Erion Zeqiraj: Marr propozime nga fansat! Nese e shoh Bertinen ne rruge, do ta pershendes!Ju rrefej miqesine me Dritanin, ai e meriton fitoren.Po kaloj kohe te bukura, shkollen per psikologji e perdor vetem ne jeten time private.
 • Publikohen foto me pulle te kuqe, Genta e BB5 ne skena erotike
 • Anila e BB5: Liami super negativ, Metin e kam marr inat!
 • Klaudja: S'kam punuar striptiste, dua te behem gazetare
 • Seldi: S'jam ndare nga Sinani. Nuk jam i fejuar, cika e zemres sime enigme!
 • Gerta e fiksuar pas Elvanes, beri operacione plastike qe t'i ngjante asaj!
 • Adelina Tahiri feston ditelindjen e 20-te

Wednesday, 21 March 2012

Inis Gjoni hap gjyq per atesine e vajzes...

Inis Gjoni hap gjyq per atesine dhe mbiemrin e vajzes se saj

Ka disa muaj qe eshte bere nene, nderkohe qe ka vazhduar te jete shume diskrete rreth jetes se saj. Por ama nje gje e ka ndare me publikun. Disa jave me pare, Inis Gjoni pranoi kamerat ne dhomen e vajzes se saj Coco Antonel, teksa e motra, edhe ajo shtatzene, Ingridi, ishte e ftuar te Rudina Magjistari. Por krahas kenaqesise qe i jep ardhja ne jete e vajzes se saj, Inisit keto dite i duhet te impenjohet edhe me disa procedura gjyqesore. Me daten 12.3.2012, Inis Gjoni, ne cilesine e paditeses, ka depozituar ne Gjykaten e Tiranes ceshtjen me nr. protokolli 9616, ku padit Gjendjen Civile te Njesise Bashkiake Nr. 7. Lloji i ceshtjes eshte “Padi te tjera (ceshtje familjare)”. Objekt i ketij procesi eshte vertetimi i atesise se femijes Coco Antonel Gjoni dhe detyrimi i Zyres se Gjendjes Civile Nr.7 Tirane te beje regjistrimin e atesise se femijes, i cili te marre per emer ati ate te babait te saj biologjik, Armando Andoni (Arben Selimi) dhe per mbiemer, ate Andoni. Gjyqtari i ceshtjes do te jete Vjosa Zaimi. /panorama plus/

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Mars 2012
 • Ermali & Franceska, intimitetin e bejne thjesht per show. Flet mamaja e Ermalit, Tefta Merdani: "Franceska jo femer shume e bukur, me duket normale si pamje"
 • Flori & Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin
 • Eni kunder Sabines, plas konflikti mes dy kengetareve te reja
 • Elvana me stil te ri, fansat e quajne kopje te Zanfina Ismajlit
 • Gara e "Dancing", cfare kane sakrifikuar VIP-at per te fituar kupen. Elvana, Seldi, Aferdita, Adelina shtyjne koncertet per fundjave. Ornela Bregu, Anjeza, Zhaku, Niada, Xhani Shqerra, shansi per t'u rishfaqur ne ekran. Vedat Ademi dhe Dren Abazi braktisin koncertet "Live".Tan Imami dhe Bujar Kapexhiu, projektet jashte gares. 
 • Greta Koci viziton Kukesin, vishet me kostumin kombetar te asaj zone
 • Fotografi Nexhat Behrami promovon Dafinen ne Argjentine
 • Stine: Pas disa vitesh rikthehem ne garen e "Top Fest" i karikuar nga dashuria

Sunday, 1 January 2012

Ingrid dhe Inis Gjoni Rrefejne per eksperiencen e shtatzenise...

Motrat Gjoni, rrëfejnë emocionet e shtatzënisë

Pas një periudhe paksa të vështirë motrat Inis dhe Ingrid Gjoni kanë vendosur të hedhin pas të kaluarën të shohin të ardhmen me më shumë dritë dhe shpresë. Pas lindjes së vajzës së Inisit, të cilin regjisorja e quajti Coco, edhe Ingridi është në pritje të bebit të saj. Për të treguar këto emocione, të dyja motrat kanë vendosur të shfaqen në kopertinën e revistës VIP, të dyja shtazënë dhe plot nur. Ato kanë vendosur të flasin për përjetimet e tyre të njëjta, por edhe krejt të veçanta, atë të qënit mama, një emocion që shumë pak motrave u ndodh të ndajnë së bashku të njëjtën situatë. posted at albavipnews.blogspot.com. Versioni i kopertinave me artiste shtazëna është eksperimentuar për herë të parë me sukses, por edhe me shumë komente nga Demi Moore në kopertinën e Vanity Fair dhe që prej asaj kohe, ky imazh është kthyer në model për të gjitha revistat botërore, madje edhe ato shqiptare. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sisters Gjoni, tell the emotions of pregnancy


Këngëtaret që u bënë nëna në vitin 2011

Vitin që po e lëmë pas, përveç martesave, në mesin e yjeve trend ishte edhe të bërit prind.

Ndër të parat që lindën këtë vit ishte Edona Llalloshi. Këngëtarja kosovare, e cila është e martuar me biznesmenin nga Peja, Gazi Haxhifejzullahin, këtë vit është bërë nënë për herë të parë, pasi solli në jetë djalin Doan.

Për të parën herë prind u bë edhe këngëtarja nga Shqipëria,Inis Gjoni. Ajo solli në jetë një vajzë që e pagëzoi me emrin Coco Antonel. Megjithatë, viti që po lëmë prapa nuk ishte edhe aq i këndshëm për Inisin, pasi dy muaj para se të linde, iu vra burri në Tiranë.

Edhe Aurela Gaçe u bë nënë për të parën herë, pasi në nëntor të vitit 2011 solli në jetë vajzën e saj të cilën e pagëzoi me emrin Grace. Fatin e njëjtë e pati edhe Vikena Kamenica, e cila lindi vajzën Krista.

Pas gjithë këtyre vajzave, këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi, javën e kaluar solli në jetë një djalë. Ajo së bashku me burrin e saj e pagëzuan vogëlushin me emrin Dan.

Thursday, 15 December 2011

Inis Gjoni Nena e Pare Shqiptare qe Ruan Qelizat Staminale te Femijut...

Inis Gjoni ruan qelizat staminale te se bijes

Dy dite me pare, te enjten paradite (8.12.11), solli ne jete vajzen e saj te cilen e quajti Coco-Antonel, emer ky te cilin vogelushes ia kish zgjedhur i ati. Ndersa ne ishim te paret qe percollem kete lajm te gezueshem per lexuesit, sot do te sjellim nje tjeter te tille, qe lidhet serish me mami Inisin. Bukuroshja Gjoni ka kerkuar ruajtjen e qelizave staminale te se bijes, duke u shnderruar keshtu ne te parat nena qe bejne kete veprim ne Shqiperi. Kjo teknike eshte e njohur ne mbare boten dhe ka vetem pak kohe qe ka ardhur ne Shqiperi. Ndonese mjaft e kushtueshme, ruajta e ketyre qelizave eshte nje veprim shume i zgjuar nga ana e regjisores, pasi per cdo rast semundjeje, sherimi qendron pikerisht ne keto qeliza, te cilat qendrojne te arkivuara ne nje banke derisa vajza te mbushe 18 vjec. posted at albavipnews.blogspot.com. Duke uruar qe keto qeliza te mos i nevojiten kurre Coco-se, pergezojme Inisin per kete veprim. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 12 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 10 Dhjetor 2011
 • Greta Koci rrefen ekskluzivisht: Zhgenjimi nga Pirro Cako dhe prishja e marredhenies me te
 • Neda hedh ne treg librin e saj te pare "Archea"
 • Lynx: Nuk morem aq sa meritonim!
 • Imazhi Seksi i Olta Bokes!
 • The Game: Do te doja te kisha lindur shqiptar!
 • Inis Gjoni lind vajzen me emrin Coco Antonel
 • Hermes Nikaj ose "Zogu i Tiranes": Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull
 • Erdinc Gulener rivali me i ri i Mehmetit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Paloma Magazine, 10 December 2011

Exclusively tells Greta: Disappointment with Pirro Cako and relationship breakdown
Neda launches her first book "ARCHEA"
Lynx: we did not receive what we deserved!
Olta Boka as sex image!
The Game: I would like to have been born albanian!
Inis John born daughter named Coco Antonela
Hermes Nikaj or "bird of Tirana": To be trendy one should try the experience with a male
Erdinc GULENER new rival with Mehmet
]]

Friday, 9 December 2011

Inis Gjoni Behet Nene, Lind Vajze...

Inis Gjoni lind vajze, e quan Coco-Antonel

E enjtja nderroi stine, solli nje engjell. Inis Gjoni, kacurrelsja e bukur, me tiparet e nje aktoreje hollivudiane, me nje karriere te nisur si balerine e talentuar, me pas si kengetare, prezantuese e prej vitesh edhe si nje regjisore e pergatitur ka shtuar dje nje status te ri ne jeten e saj.

Mengjesi i te enjtes i kthehu buzeqeshjen. Te qarat e nje femije, e engjellit qe erdhi dje nga nje bote tjeter e shnderruan ate ne qenien me fatlume ne rruzull. Fryma e vogelushes e mbushi me energji pozitive. Syte e saj i treguan te gjithe bukurine qe universi mbart, te cilen regjisorja Gjoni s'e kish zbuluar kurre me pare. Lekura e foshnjes e beri te kuptoje se brishtesia ekziston. Dora me te cilen bebushja i shtrengoi gishtin, i demonstroi me se miri se dashuria e fuqishme jeton dhe kjo eshte pikerisht dashuria qe ka nena per femijen.

Sunday, 30 October 2011

Inis Gjoni Jeta pas humbjes se Arianit...

Jeta e Inis Gjonit pas humbjes se Arjan Selimit

Po mbushet gati nje muaj nga vrasja e Arjan Selimit, njerit prej personazheve me te mediatizuar, kjo edhe per faktin se ishte partneri i showgirl-it te njohur, Inis Gjoni. Kishte vetem pak muaj qe kishte dale nga burgu, pak muaj qe shijonte lirine e tij, pak muaj qe rrinte fizikisht me Inis Gjonin. Nderkohe qe virtualisht kishin ndenjur per vite me radhe, pak muaj qe kishin ngjizur femijen e tyre dhe endrra iu pre ne mes, pas nje krimi makaber qe i mori jeten poshte pallatit, ku jetonte dhe qe sot, pas nje muaji, mbetet ende pa autor. Por, si po vazhdon jeta e Inis Gjonit pas humbjes se partnerit te saj? Ajo eshte rreth muajit te shtate te shtatzenise, kohe kur edhe ne kushte fare normale, nje grua ka nevoje te ndihmohet nga te tjere, por kesaj i shtohet edhe dhimbja e madhe per humbjen e njeriut te dashur dhe babait te vajzes se saj, gje qe e ben edhe me te domosdoshme pranine e te afermve.

Miqte e saj na rrefejne se Inisi po jeton ne shtepine e se motres, Ingrid Gjonit, e cila sic dihet prej vitesh, jeton vetem ne nje shtepi te saj tek Komuna e Parisit, shume afer me shtepine e dy motrave, njera prej te cilave e martuar dhe me dy vajza. Inisi, edhe pse e ka shtepine shume afer motrave te saj, nuk ka ndenjur aty, por eshte vendosur tek e motra, e cila edhe kujdeset per te gjithe kohen. Gjithashtu edhe miqte e saj apo te Arjanit vijne dhe e takojne te shtepia e Ingridit. Nderkohe, Inisi po rregullon disa gjera ne shtepine e saj, e cila ka nevoje per disa pershtatje para se te vije bebja ne jete.

Saturday, 21 May 2011

Inis Gjoni Martohet Ne Fshehtesi te Plote...

Inis Gjoni martohet ne nje ceremoni “top secret”

Si nje dedikim per beqarine e saj, ishte suksesi si regjisore e shfaqjes “Salla e banjes”, ku pese femra jane ne kerkim plot vuajtje te princit te kalter apo te burrit ideal. Edhe ajo vete asnjehere nuk e ka fshehur deshiren per t’u martuar dhe per te pasur nje familje. Ndaj ky eshte momenti i saj. Behet fjale per vajzen e njohur te spektakleve, Inis Gjoni, e cila neser do i jape fund beqarise ne nje ceremoni martese ne Tirane, qe do ta organizoje ne fshehtesi te plote, larg syve te gazetareve apo aparateve te fotografeve. Ceremonia qe do organizohet ne nje nga lokalet e njohura per dasma ne Tirane, do te kete te ftuar nje rreth shume te ngushte miqsh te nuses dhe dhendrit, si dhe familjaret respektive te tyre, qe do te gezojne kurorezimin e Inis Gjonit me te dashurin e saj, Arian Selimi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online