All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Inis Neziri. Show all posts
Showing posts with label Inis Neziri. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Tuesday, 11 June 2013

Inis Neziri nga Tirana, fituese e "Gjeniu i Vogel 5"...

U mbyll edicioni i peste i talent-show-t te te vegjelve.
Pas 15 javesh, ne nje gare qe s’e ka njohur me pare ky spektakel, zgjidhet fituesi.

Inis Neziri, 12-vjecarja shpallet fituesja e “Gjeniu 5”

Pas 15 javesh gare, “Gjeniu i Vogel 5” e ka fituesin e tij. Eshte 12-vjecarja nga Tirana, Inis Neziri. Ta quash “te vogel” Inisin nuk eshte tamam me vend, sepse mjafton te mbyllesh syte per te kuptuar se cfare pushteti fshihet ne ate trup hollak. Te kendosh “I have nothing” te Whitney Houston eshte nje guxim i marre. Ndoshta po te ishte pak me e rritur Inisi, do ishte menduar pak. Por ajo eshte vetem 12 vjec dhe kendon aq bukur, deri ne frike. Por Inisi nuk ishte vetem. Pergjate 15 javeve, ne skenen e teatrit te televizionit “Klan” u ngjiten plot 32 femije. E habitshme se si mund te mblidhen bashke femije aq te talentuar nga Shkodra, Durresi, Elbasani, Prizreni, Fieri, Vlora, Tirana… Kenge te veshtira, ndonjehere dhe pak te degjuara, te cilat ata i interpretonin si te kishin vite ne skene. “Kengetaret” e CD-ve (qe po e harruan CD-ne ne shtepi i mori lumi ata dhe koncertin) do te duhej te skuqeshin para tyre.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online