All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Inva Mula. Show all posts
Showing posts with label Inva Mula. Show all posts

Monday, 29 July 2013

Inva me djalin e saj Anthony, tashme 18 vjec...

... shfaqet me te birin, tashme 18 vjec

Inva Mula nuk ka te ndalur me koncertet e saj ne mbare boten. Nga data 18 deri mbremjen e djeshme, 27 korrik, ajo ka qene duke kenduar ne teatrin “Royal” vepren “La Boheme”. “La Boheme” eshte nje nga veprat me te bukura te kompozitorit italian G. Pucini. Sic ndodh rendom ne operat lirike, ka nje fund tragjik per protagonisten, Mimine e brishte, nderkohe qe per Inva Mulen duket se gjithcka po shkon mbare, aq me shume pas lindjes se te bijes. Sigurisht qe koncert jane te zakonshme per Inven, por ajo qe kemi zgjedhur t’u tregojme sot eshte nje foto me djalin.

Te gjithe e njohim historine e jetes se saj: ndarjen me kengetarin Pirro Cako dhe me pas martesen e saj me Hetem Ramadanin. Ne kete foto, ajo shfaqet perkrah djalit, i cili tashme eshte i rritur. Kujtojme se sopranoja Inva Mula u be nene per here te dyte ne daten 30 prill te vitit te kaluar. Vajza e sopranos erdhi ne jete nga lidhja e Inves me biznesmenin Hetem Ramadani. Ky i fundit ka respektuar deshiren e Inves per ta pagezuar vajzen me emrin e nenes se saj, Nina, e cila u nda nga jeta jo shume kohe me pare, pas nje semundjeje te rende. Te dy e kane konsideruar ardhjen ne jete te vajzes se tyre si nje bekim, duke qene se Inva tashme eshte 50 vjec (ditelindja 1963).

Monday, 6 May 2013

Hetemi dhe Inva, feste superluksoze per 1-vjetorin e vajzes...

Hetemi dhe Inva, miliona per 1-vjetorin e vajzes se tyre

Nje superfeste madheshtore ka organizuar cifti Inva Mula e Hetem Ramadani per 1-vjetorin e lindjes se vajzes se tyre Nina, emer qe e mori nga nena e Inves, po ashtu artiste. Miqte e ciftit kane preferuar qe kete pervjetor te pare te ardhjes ne jete te vajzes se tyre ta festojne ne Shqiperi, pikerisht ne bregdetin e Durresit, ne hotel “Bleart”. Kane qene rreth 300 te ftuar ne darken qe nisi pasditen e se henes dhe qe ka vazhduar deri ne mesditen e dites tjeter. Cifti i njohur ka menduar ta organizoje kete pritje si rrallehere, duke u rezervuar te gjithe te ftuarve dhoma ne hotelin ku u vendos te organizohej ceremonia, qe te kishin mundesi te flinin naten e festes dhe te zgjoheshin po aty per te shkembyer te tjera urime nen rrezet e diellit dhe prane detit diten tjeter.


Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Monday, 29 April 2013

Nina e Inves dhe Hetemit, per pak dite mbush 1 vjec...

Inva Mula & Hetem Ramadani
Inva dhe Ethemi zgjedhin Tiranen per te festuar 1-vjetorin e Nines

Nje femije i vogel ne jeten e re ka qene si nje bekim per kete cift qe kane guxuar qe te dy te kerkojne lumturine ne mundesite e dyta. Dhe duket se Nina, e cila per pak dite mbush nje vjec, ka lumturuar pa fund sopranon e famshme, Inva Mula dhe bashkeshortin e saj, biznesmenin e njohur kosovar, Ethem Ramadani. Cifti e ka publikuar gjithandej ne media Ninen e vogel, ne ndryshim nga shume personazhe te tjere VIP, qe e kane pak me siklet kete pune. Madje cdo muaj te jetes se saj te saponisur, Inva dhe Ethemi i dhurojne te vogles aq trendafila sa dite jete ka, nderkohe qe 1-vjetorin kane vendosur t’ia festojne ne Tirane. Mbase kjo mund te jete njera nga festat qe ata kane menduar per vajzen e tyre.

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Saturday, 1 December 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Dhjetor 2012
 • Ciljeta Xhilaga: Ja si do te quhet djali im! Rrefimi i kengetares: Urimet e krereve te PD-se pas publikimit te ekos se djalit, me dy gishta
 • Nata Gala; Gafa e Ministrise, le pa ftesa Avni Mulen e Hetem Ramadanin. Inva Mula ben bashke virtuozet e muzikes, per Pavaresine.
 • 100-Vjetori, prishen aparaturat nga shiu, Aurela Gace kendon pa muzike
 • Noizy i kendon "live" diss-in Dafines
 • Genta Ismajli: S'e di sa kohe kam pa te dashur
 • Rita Ora ne Tirane, incidenti dhe femijet VIP qe e takuan
 • VIP Shpija 3; Dr Flori: Isha me i sinqerti, ndaj fitova!
 • "Streeptise Party" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Sonique "cmend" Tiranen
 • "Ngyra e kuqe" hiqet nga Youtube. Adrian Gaxha: E di autorin, po s'dua te bej emra! Abuzime ne Youtube, revoltohen kengetaret.
 • Vidhen klikimet e kenges "Absolut". Corleone: Me vodhen 50 cent, do harxhoj 500 mije euro per t'i kapur

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

"Per ty atdhe", nje dhurate nga Inva Mula per 100 Vjetor

Nje permbledhje prej 12 kengeve patriotike, midis te cilave edhe himni kombetar shqiptar, te perpunuara nga Genc Tukici, eshte permbajtja e albumit me te ri te sopranos shqiptare me fame boterore, Inva Mula, te cilin ajo do ta promovoj sot ne Tirane, ne ambientet e hotelit Sheraton, transmeton Albaniac. Bashkangjitur me albumin do te promovohet edhe nje videoklip i realizuar nga Pro Video.

Titulli i albumit nuk eshte i rastesishem por lidhet me titullin e kenges se njohur shqiptare "Per ty atdhe" te komponuar nga babai i saj Avni Mula.

Sopranoja Inva Mula, e cila u be nene e nje vajze pas marteses me Hetem Ramadanin, raportohet te jete ne forme te shkelqyer artistike dhe fizike pas lindjes. Pervec albumit, ajo rikthehet ne Tirane per t'i dhuruar Shqiperise edhe nje koncert madheshtor qe do ta mbaje me 28 Nentor ne Pallatin e Kongreseve. Ne kete koncert, Inva ka te ftuar edhe shume artiste te tjere me emer nga te gjitha trevat shqiptare. /Albavipnews/

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Sunday, 4 November 2012

Sonte koncert i madh ne Gjeneve...

Emra te medhenj jane mbledhur sonte ne Gjeneve, ne Manifestimin Qendror te Diaspores Shqiptare nen moton "100 Vjet Shtet", me nje koncert akademik, popullor dhe artistik.

Do te jete nje manifestim madheshtor, nje gershetim i artit dhe muzikes, shoqeruar nga Orkestra Simfonike e Teatrit dhe Operes Tirane, me pjesemarrjen e solisteve me fame nderkombetare si Ermonela Jaho, Inva Mula, Irini Qirjako, Saimir Pirgu, nen dirigjentin, e maestro Zhani Ciko.

Spektakli do te jete nen moderimin e te ftuarit special Adi Krasta dhe do te mbledh personalitete te njohura te kombit si: Vace Zela, Mirush Kabashi, Nexhmije Pagarusha, Cun Lajci, Yllka Mujo etj.

Kengetare nga te gjitha trevat shqiptare si Shkurte Fejza, Kastriot Tusha, Sabri Fejzullahu, Enkeleda Arifi, Ilir Shaqiri, Shyhrete Behluli, Selami Kolonja, Sinan Vllasaliu etj. do te sjellin tingujt e muzikes popullore te shoqeruar nga ansambli kengeve dhe valleve popullore shqiptare.

Manifestimi poashtu sjell shume emra te muzikes moderne dhe argetuese si Genta Ismajli, Tuna, Capital T, Etno Engjujt, Soni Malaj, Elita 5, Eugent Bushpepa, Poni, Sinan Hoxha, Seldi, etj.

Ky spektakel madheshtor, sjell vemendjen artistike dhe kulturore shqiptare, me pjesemarrjen e jashtezakonshme te emrave me te njohur. /Albavipnews/

Me shume info tek: www.100vjetshtet.org

Wednesday, 5 September 2012

Inva Mula pas lindjes, ne forme te shkelqyer...

Inva Mula
Inva Mula dhe Leo Nucci ne Festivalin e 63-te te Dubrovnikut, Gusht 2012
Inva Mula pas lindjes, ne forme te shkelqyer

Inva Mula rikthehet ne skene. Nga martesa e saj e dyte me biznesmenin kosovar z. Ethem Ramadani, sopranoja me fame boterore para kater muajsh solli ne jete nje vajze te cilen cifti vendosi ta quante Nina, ne nder te nenes se ndjere te Inves. Vogelushja duket se i ka marre te emes te gjithe kohen keto muaj sepse daljet e Inves ne publik kane qene te rralla. Mirepo ne mesuam se ajo i eshte rikthyer me ne fund punes. 50-vjecarja shfaqet ne forme shume te mire fizike dhe asnje deformim post-partum nuk bie ne sy. Me kete fustan ajo ka performuar ne “Festivalin e Dubrovnikut” i cili zhvillohet ne Kroaci cdo vit. /bluetooth/

Wednesday, 22 August 2012

Inva Mula ne jahtin luksoz te bashkeshortit te pasur

Suksesi dhe fama, kane qene dy komponentet me te rendesishem te jetes artistike qe e ka ndjekur gjate ketyre viteve.

Artistja me fame boterore, Inva Mula, ne nje interviste ekskluzive per mediat ne Shqiperi, rrefeu mbi projektet e saj ne muzike, konkretisht pjesemarrjen ne Festivalin e Dubrovnikut, jeten luksoze perkrah biznesmenit kosovar Et’hem Ramadani, si dhe te qenurit nene per here te dyte.

“Ne keto momente jam me pushime, se bashku me bashkeshortin tim. Jeta mes detit eshte e magjishme, per me teper te kalosh diten ne nje jaht luksoz si ky, eshte fantastike. Nata dhe dita te shnderrohen rregulluese, nga deti”, – pohoi sopranoja Inva Mula.


Friday, 22 June 2012

Inva Mula i kthehet skenes...

Pas lindjes se vajzes, kthehet ne skene Inva Mula

Sopranoja ne rolin e Mimise ne Festivalin e Oranges

Vetem 2 muaj pas lindjes se Nines, sopranoja do ngjitet ne skene para 6 mije spektatoreve.

Vetem dy muaj pasi eshte bere nene per here te dyte, sopranoja Inva Mula i kthehet serish skenes operistike. Ndonese do te kishte dashur te rrinte me shume prane Nines se vogel, sopranoja eshte e ndergjegjshme se skena nuk t’i fal mungesat e gjata, aq me teper qe pergjate kesaj periudhe asaj i eshte dashur te anuloje disa projekte, sic eshte ai i “Pagliacit” ne Operen e Parisit, e cila u shfaq pergjate muajve prill e maj. Sopranoja shqiptare do te kthehet ne skene me rolin e Mimise, ne operen e “La Boheme” te Giacomo Puccinit ne Les Chorégies d’Orange. Do te jete pikerisht amfiteatri antik roman ne Orange, i cili do te mireprese sopranon shqiptare e, bashke me te, edhe emra te tjere te medhenj te operistikes boterore, qe do te interpretojne ne kete skene prej 6 mije spektatoresh, pergjate nje muaji. Sipas te perditshmes franceze “Le Figaro”, “sa u perket solisteve, eshte e veshtire te enderrosh me te mire: Roberto Alagna, Patrizia Ciofi, Diana Damrau, Inva Mula, Vittorio Grigolo…”.

Thursday, 3 May 2012

Avni Mula, lot gezimi pas lindjes se Nines...

Avni Mula lot gezimi pas lindjes se Nines

Pas lindjes se vajzes se vogel te Inva Mules nje person i cili eshte eshte gezuar tejmase dhe madje ka derdhur edhe lot gezimi ka qene pikerisht artisti i madh Avni Mula.Ai eshte shprehur se edhe pse ishte larg serish nuk kishte merak per te bijen dhe mbesen e vogel, pasi ishin ne duar te sigurta. Gjithashtu Mula theksoi habine dhe lumturine kur mesoi se vajza e vogel eshte pagezuar me emrin e se shoqes Nina Mula e cila ka disa muaj qe eshte ndare nga jeta. “Nuk e dija qe do i vinin emrin Nina. Kisha degjuar qe kerkonin e flisnin per nje emer, por nuk me kishin thene gje. Kur e mora vesh ndjeva dashuri te madhe”.I pyeta se kujt i ngjet. Ata me thane qe Nina e vogel eshte si Nina e dikurshme. Megjithate, do presim t’a shikojme kur te rritet”,-eshte shprehur Avni Mula. Artisti i madh shqiptar rrefeu se ne qofte se nuk do te vinte Inva se shpejti ne Shqiperi do te shkonte ai vete ne Paris per te pare mbesen e tij te vogel./xh.k/shqiptarja/

Tuesday, 1 May 2012

Inva Mula, e shokuar nga lumturia

Inva Mula, sopranoja e famshme shqiptare, ka përjetuar dje për herë të dytë ndjesitë e të qenit nënë. Pas më shumë se 15 vitesh, ylli i operave më të mëdha botërore ka sjellë në jetë një vajzë.

Në një intervistë të veçantë për “Gazeta Shqiptare”, Inva Mula ka treguar emocionet e kësaj dite, reagimet e të birit dhe bashkëshortit, Et’hemit, i cili i ka qëndruar gjatë gjithë kohës tek koka dhe ka vendosur që vajza e tyre të mbajë emrin Nina, siç nëna e ndjerë e këngëtares quhej, duke i bërë kështu dhuratën më të bukur asaj.

Një tjetër detaj interesant që sopranoja ka ndarë me ne ka qenë edhe surpriza e miqve të ngushtë. Klinika “Rue Nicolo”, në të cilën ka lindur edhe fëmija i çiftit Sarkozy, është kthyer dje në një arenë festive...Si asnjëherë më parë në këtë klinikë, në radhën e pritjes nuk qëndronin 3, as 4, por plot 20 vetë.

 Miqtë e afërt të sopranos, mes të cilëve dominonin ata me origjinë shqiptare, kanë zaptuar klinikën dhe sapo Inva ka dalë nga salla e lindjes i kanë kushtuar asaj një këngë të improvizuar në moment me titull “Elle est neé la petite Nina” (Lindi Nina e vogël).

Monday, 30 April 2012

Inva Mula lind vajze, e pagezon me emrin e nenes Nina

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula sot në orën 10.29 minuta solli në jetë vajzën e saj, në klinikën e njohur pariziane Rue Nicolo.

Bashkëshorti i sopranës, Hetem Ramadani, i cili kishte kohë që e priste me emocion këtë lindje mësohet se i ka qëndruar pranë Invës, në këtë moment të vecantë të jetës së tyre.

Në një atmosferë të lumtur miqtë e shumtë që e rrethonin mësuan emrin e vajzës, Nina Mula Ramadani, në kujtim të nënës së saj, Nina Mula. Ishte një lindje me fat të mbarë, siç u shpreh dhe doktoresha e kësaj klinike, ku ka lindur kohë më parë dhe vajza e çiftit Sarkozy.

Duke dalë nga salla, miqtë francezë e shqiptarë e shoqëruan kalimin e Invës me një këngë të improvizuar, “Elle est neé la petite Nina” (Lindi Nina e vogël)./BalkanWeb/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Inva Mula born girl, baptizes with the name of mother Nina

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Prill 2012
 • Zbulohet vajza e Inis Gjonit. Ingriti 9 muajshe shtatzene me mbesen ne krah. Foto ekskluzive!
 • Anxhela Martini nuk ndalet, publikon fotot e reja HOT
 • Nora Istrefi ne vend te Elvanes, perkrah Florit ne koncerte
 • Adelina Ismajli pune dhe shopping ne Paris
 • Erion Zeqiraj: Marr propozime nga fansat! Nese e shoh Bertinen ne rruge, do ta pershendes!Ju rrefej miqesine me Dritanin, ai e meriton fitoren.Po kaloj kohe te bukura, shkollen per psikologji e perdor vetem ne jeten time private.
 • Publikohen foto me pulle te kuqe, Genta e BB5 ne skena erotike
 • Anila e BB5: Liami super negativ, Metin e kam marr inat!
 • Klaudja: S'kam punuar striptiste, dua te behem gazetare
 • Seldi: S'jam ndare nga Sinani. Nuk jam i fejuar, cika e zemres sime enigme!
 • Gerta e fiksuar pas Elvanes, beri operacione plastike qe t'i ngjante asaj!
 • Adelina Tahiri feston ditelindjen e 20-te

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online