All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Iris Shala. Show all posts
Showing posts with label Iris Shala. Show all posts

Monday, 1 July 2013

Iris Shala, lepurushja e Playboy-it: I njoh kufijt e lakuriqesise...

Lepurushja shqiptare e Playboy-t gjerman

Deri para nje muaji nuk kishim degjuar shume per te, por kur fotot e saj dolen ne revisten PlayBoy ne Gjermani ajo pushtoi te gjitha mediat, edhe ne Shqiperi. Per here te pare nje shqiptare eshte bere pjese e kesaj reviste dhe kjo eshte Iris Shala nga Prishtina.

Vajza me ambicie ne fushen e modes dhe te aktrimit eshte ne rruge te mbare per synimet qe i ka vene vetes. 23– vjecarja jeton ne Graz ne Austrise, por deshiron qe ne te ardhmen te vendoset ne Nju Jork per te punuar dhe jetuar. Ka pasur disa eksperienca te suksesshme ne aktrim, ndersa tani deshiron t’i perkushtohet botes se modelingut. Per here te pare, ajo flet ne nje interviste per “Shekullin” ku tregon rrugen qe ka ndjekur dhe deshirat qe ka.

Wednesday, 12 June 2013

Iris Shala, shqiptarja e pare "Playmate"

Iris Shala eshte mbesa e aktorit te madh, te ndjere kosovar, Abdurrahman Shala

Prishtinasja Iris Shala "Playmate" e korrikut 2013

Aktorja dhe topmodelja 22 vjece, Iris Shala, e lindur ne Prishtine dhe qe jeton ne Graz te Austrise eshte zgjedhur per "Playmate July 2013", titull qe e shpall revista per meshkuj "Playboy", botimi gjerman per cdo muaj.

Irisi eshte e njohur edhe nga nje rol qe jo ka luajtur ne serialin e njohur gjerman "Anna und die Liebe" (Ana dhe dashuria). Ne Austri ajo ka fituar vendin e tete ne nje gare per topmodelen me te mire.

Ne biografine e saj shkruan se eshte e lindur me 10 gusht te vitit 1990 ne Prishtine.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online