All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Irma Libohova. Show all posts
Showing posts with label Irma Libohova. Show all posts

Thursday, 29 December 2011

Irma Libohova per Vitin e Ri ne skene duke kenduar...

Irma Libohova si gjithmone ne naten e Vitit e Ri do jem duke kenduar

Nje nga ikonat e muzikes se lehte e popullore shqiptare Irma Libohova na tregon me shume simpati qe si gjithmone naten e Vitit te Ri do jete duke kenduar. Por kjo nuk e ka lodhur aspak sepse ajo thote se feston me shume kur me muziken e saj gezon te tjeret. Kur e pyesim a e shoqeron familja, ajo duke qeshur na rrefen se familja e saj eshte e vogel, jane vetem i shoqi dhe djali. “Im shoq me shoqeron gjithmone kurse djali tanime eshte i rritur dhe nuk del me te festoje me ne “pleqte”. (qesh) As per te gatuar nuk me merr malli, se une gatuaj cdo dite nga data 1 janar e deri me 31 dhjetor…”. posted at albavipnews.blogspot.com. Pastaj Irma gjithmone duke u kujdesur per te qene perhere ne forme te mire fizike, nuk gezohet shume nga ushqimet me bollek te festimeve, vetem se gjelin do ta shijoje patjeter, jo me kursim, por me kujdes. /adelajda xhamani/bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online