All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Isi Topciu. Show all posts
Showing posts with label Isi Topciu. Show all posts

Monday, 2 January 2012

Bukuroshja shqiptare që po çmend Amerikën

Ishte në Londër, përfaqësoi shqiptarët denjësisht dhe u kthye me çmimin “Best catwalk” që jepet nga juria e spektaklit “Miss World”. Isi Topçiu rrëfen në një bisedë të shkurtër për “Panorama plus” eksperiencën e saj gjatë këtij spektakli, si dhe oferta të shumta të cilat kanë ardhur në adresë të bukuroshes.

Për Isin nuk është fillestare kjo punë, pasi ajo më herët ka qenë pjesë e pasarelave në Itali, dhe ka realizuar shumë fotosesione me fotografin e njohur shqiptar, Fadil Berisha.“Unë atje kalova shumë mirë dhe mendoj që Shqipëria mori një vlerësim shumë të mirë këtë vit”, – tregon bukuroshja Topçiu, duke thënë më tej se kjo është eksperienca më e bukur që ka përjetuar në botën e artit.

 “Ka qenë eksperienca më e bukur që kam jetuar deri tani për sa i përket botës së modës apo artit, fitova çmimin “Best catwalk” nga juria e “Miss World” dhe hyra në “Top 20” e pastaj prej aty u zgjodhën “Top 5 modele”, si dhe “Top 10 Best designer dress”.

Sunday, 20 November 2011

Isi Topciu, Pas "Miss World" Me Oferta te Shumta...

Isi Topciu, pas “Miss World", oferta qe nga Amerika Latine deri ne Japoni

Ishte ne Londer, perfaqesoi shqiptaret denjesisht dhe u kthye me cmimin “Best Catwalk” qe jepet nga juria e spektaklit “Miss World”. Isi Topciu rrefen ne nje bisede te shkurter per “Panorama plus” eksperiencen e saj gjate ketij spektakli, si dhe oferta te shumta te cilat kane ardhur ne adrese te bukuroshes. Per Isin nuk eshte fillestare kjo pune, pasi ajo me heret ka qene pjese e pasarelave ne Itali, dhe ka realizuar shume fotosesione me fotografin e njohur shqiptar, Fadil Berisha. “Une atje kalova shume mire dhe mendoj qe Shqiperia mori nje vleresim shume te mire kete vit”, – tregon bukuroshja Topciu, duke thene me tej se kjo eshte eksperienca me e bukur qe ka perjetuar ne boten e artit. “Ka qene eksperienca me e bukur qe kam jetuar deri tani per sa i perket botes se modes apo artit, fitova cmimin “Best Catwalk” nga juria e “Miss World” dhe hyra ne “Top 20” e pastaj prej aty u zgjodhen “Top 5 modele”, si dhe “Top 10 Best Designer Dress”. E pyetur nese ne adrese te saj ka ardhur ndonje oferte pune nga ndonje agjenci e modes, Isi tregon se per momentin eshte shume e angazhuar me shkollen, por eshte duke shqyrtuar oferta te shumta. “Kontakte dhe oferta me kane ardhur nga Japonia dhe nga Amerika e Jugut, por duhen vleresuar mire, sepse per kete vit jam shume e angazhuar me shkollen, ajo eshte gjeja primare, moda eshte gjithcka, por mbetet vetem pasion”, – perfundon keshtu biseden vajza e cila perfaqesoi Shqiperine ne “Miss World 2011”, qe kete vit eshte mbajtur ne Londer. /panorama/nentor 2011/

Saturday, 22 October 2011

Isi Topciu ne "Miss World 2011" Perfaqeson Gjithe Shqiptaret...

Isi Topciu: Ne “Miss Bota” do t’i perfaqesoj gjithe shqiptaret

Eshte perfaqesuesja e vetme shqiptare qe do marre pjese ne “Miss World 2011”, qe do te mbahet me 6 nentor ne Londer. Meqe Kosova ende nuk e ka te drejten per dergimin e bukurosheve ne kete spektakel, 18-vjecarja shtatlarte nga Tirana, e cila prej femijerie jeton ne Itali, thote se do te beje te pamunduren qe t’i perfaqesoje te gjithe shqiptaret ne kete konkurs.

Isi, cili ishte arsyeja qe ju vizituat Kosoven?
Ishte hera e pare qe shkoja atje, jam e lindur ne Tirane dhe prej 17 vitesh jetoj ne Itali. Nena ime eshte me prejardhje nga Mali i Zi, kurse babai nga Kruja. Kemi shume miq dhe farefis ne Kosove. Nje tjeter arsye qe vizitova Kosoven, ishte dhe mikesha ime Diana Gashi, me te cilen u njohem gjate spektaklit “Miss & Mister Albania 2011”, dhe vazhdojme ta ruajme shoqerine.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online