All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Isida Mollaymeri. Show all posts
Showing posts with label Isida Mollaymeri. Show all posts

Tuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Tuesday, 17 July 2012

Isida Mollaymeri, balerina qe ha gjithcka...

Isida, nje balerine qe ha gjithcka

Isida Mollaymeri, balerina e Teatrit te Operas dhe Baletit na flet sot ne rubriken tone per ushqimin ne “Jete” per marredheniet e nje balerine me ushqimin dhe raportet e saj personale me te ngrenit. Vajza, e cila ka qene per tre vite me radhe balerine ne “Dancing With The Stars” nuk eshte si gjithe te tjerat. Kete do ta kuptoni teksa lexoni intervisten e meposhtme

Isida, cila eshte lidhja e nje balerine me ushqimin?

Lidhja e nje balerine nuk do te thoja sepse marredhenia e saj me ushqimin eshte e keqe. I duhet t’i ndaloje vetes shume nga ushqimet e mira e te shijshme. Ndersa lidhja ime personale me ushqimin eshte e shkelqyer sepse fatmiresisht metabolizmi im eshte shume i mire. Sigurisht qe nuk ha gjithe diten, po ha cdo gje perfshire dhe embelsirat qe i kam dobesi.

Hani me shume ne shtepi apo restorante?

Friday, 18 November 2011

Isida Mollaymeri, Intervista "Revista Shqip"

Isida – “Dashuria me motivon per gjithcka”

Isida Mollaymeri, balerina klasike e Tob-it, ka ushtruar kete profesion dhe art te veshtire per 14 vjet, dhe sot e mbron me shume pasion. E suksesshme dhe e famshme per publikun nga spektakli “Dancing with the Stars” ajo flet per Revisten Shqip per zhgenjimet dhe momentet e bukura qe ka kaluar, per baletin dhe veshtiresite e tij. Por a eshte e dashuruar vajza qe shqiptaret e admironin nga ekrani? Cilat jane pasionet e saj? Si eshte ndertuar jeta e saj?

Ajo eshte bere e njohur dhe e dashur per publikun shqiptar ne menyre te vecante nga eksperienca qe ka pasur ne “Dancing with the stars”. Nje gare qe vuri ne dukje jo vetem personalitetin e saj si nje balerine te vertete, por zbuloi edhe karakterin e saj perkrah vipave konkurrente. Me shume vullnet, kerkuese, dhe me se e talentuar ajo ka qendruar perkrah tyre duke i stervitur e pergatitur ata ne cdo nate qe do te prezantoheshin. Ajo do te spikaste per temperamentin dhe zhdervjelltesine e levizjeve. E kush mund te jete tjeter vecse Isida, vajza simpatike dhe me shume se elegante qe dallon menjehere per buzeqeshjen e embel dhe kacurrelat bionde. Isida eshte nje balerine klasike, e cila e ka ushtruar kete profesion dhe art te veshtire per 14 vjet, dhe sot e mbron me ze te larte e me shume pasion kete profesion te saj. Qe e vogel ka ndjere se do te behej balerine nje dite, dhe me te gjitha menyrat eshte munduar te kujdesej per veten, duke refuzuar edhe lojerat me femijet e lagjes, duke refuzuar ushqimet e renda e te shijshme, edhe pse per te qene ajo qe eshte sot nuk i ka kushtuar shume. Aspak e sforcuar por krejt natyrale ajo eshte nje balerine qe do te dallohej menjehere. Jo vetem pak e perkedhelur, e brishte dhe elegante, Isida ndihet si princeshe nen petkun e balerines. Por ne nje bisede me te lexohet menjehere thjeshtesia qe e karakterizon. E cilter dhe pa komplekse, ajo rrefen deshirat e saj, pasionet, te vertetat e ketij profesioni, si dhe stilin e jetes qe balerina e “Dancit” ben.

Friday, 10 June 2011

Shpati Nen Rezhimin "Fashist" Te Balerines Isida...

Isida Mollaymeri, “fashistja” numer dy

Ajo qe shihni ne programin e perditshem te provave te “Dancing with the stars” nuk eshte asgje me ate qe ndodh ne te vertete me personazhet VIP ne palester. “Shpat Kasapi e di c’heq gjate provave. Isida eshte nje balerine e shkelqyer por edhe nje koreografe shume kembengulese dhe e rrepte. Enveri nuk duhet te ankohet fare per Lorin, sepse nese ka nje “fashiste” te vertete te DWTS ajo quhet Isida Mollaymeri”-thote per Bluetooth, nje ish konkurrente VIP, e cila ka dale nga gara pak kohe me pare. Ne fakt juria i ka vene ne dukje permiresimet e ndjeshme te

Friday, 9 April 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTOR ZHUSTI ELIMINOHET!

Dancing With The Stars Albania: Viktor Zhusti Eliminohet, 8 Prill 2010

"Dancing With The Stars", skualifikohet Viktor Zhusti

Ethet e vërteta te skualifikimit edhe nga votat e publikut nisen këtë te enjte ne "Dancing with the Stars". Shtate personazhet e mbetura vip, te cilëve një punatate me pare iu dha mundesia te permiresonin piket e tyre pa skualifikim, kane garuar mbrëmjen e djeshme ne dy gjini kërcimi. Ne fillim "Ballroom" e pastaj "Latino" kane qene përzgjedhjet e autoreve te këtij formati te njohur ndërkombëtar, i cili vjen për here te pare ne Shqipëri nga Tring Dixhital dhe Vizion Plus. Gjinitë, kane zbuluar kështu performanca te veçanta duke i sjelle personazhet e njohur me te mirat e defektet e tyre. Pas votave te jurisë, përfshi këtu edhe ato te një mbrëmje me pare gjithçka i është lënë ne dore publikut me ane te sms-ve. Shuma e pikëve, ndryshe nga herët e tjera kur skualifikimi i lihej sfidës "Dance Off", ka bere qe i fundit ne liste, te jete i larguari i radhes Viktor Zhusti. Gjashte është numri i personazheve vip qe tashme kane mbetur ne gare, drejt natës finale dhe çmimit te madh 50 mije euro. /vizion plus/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Dancing With The Stars", Victor Zhusti eliminated
Fever true to disqualification from public votes on Thursday to leave the "Dancing with the Stars." Vip remaining seven characters, of which a punatate ago was given the opportunity to improve their points without disqualification, have competed yesterday evening in two dance genres. In the beginning "Ballroom" and then "Latino" have been selections of authors recognized the international format, which comes for the first time in Albania and Vision of Digital Plus Tringa. Sexes, have found so special performance by the lead characters familiar with the benefits of their defects. After the jury vote, including those of the previous evening everything is left to the public through SMS. The amount of points, unlike other early when the left disqualification challenge "Dance Off", which last made the list, to be the next Victor Zhusti ablation. Six is the number of VIP people who have already left in the race towards the final night and a great price 50 thousand euro.
]]

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)

Vallezimi #1 Tango


Vallezimi #2 Samba


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: MAMBO MARATHON, NATA 6!

Dancing With The Stars Albania: Mambo Marathon, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

Winner: Viktor Zhusti (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 5, 18.03.2010

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Saturday, 13 March 2010

Isida Mollaymeri: Mes Meje dhe Viktorit Ka Filling Artistik!

Isida Mollaymeri
/photo vizionplus/

Isida: Mes meje dhe Viktorit ka "feeling" artistik!

Ajo nje balerine e lehte si pupel, ai nje aktor me peshe qe s’e kishte prekur kurre baletin me pare. Viktor Zhusti mbase do t’ia shperbleje me leksione aktrimi Isida Mollaymerit, e cila ka shume pasion per teatrin dhe kinemane. Rastesisht kane qene bashke ne backstage-in e telenoveles “Tingulli i heshtjes”, ku luajne te dy. Por deri tani nuk mund te flasin per kete, pasi jane krejtesisht te perqendruar te gara e VIP-ve ne “Dancing with the stars”. Nuk ishte ne doren e Isides te zgjidhte partnerin VIP me te cilin do te kalonte nje sfide kercimi. Ne fillim e mori me frike, por tani ndihet mire. Balerina rrefen eksperiencen e saj si partnere e aktorit Viktor Zhusti, konkurrentit me moshen me te madhe ne spektaklin e hareshem ne “Vizion plus”.

Isida, si u zgjodhet balerina e Viktor Zhustit, dhe si u ndjete qe do ishit partnerja e nje konkurrenti ne moshen e tij?

Perzgjedhjet ne fakt i ka bere stafi i “Dancing with the stars”. Ne thjesht na kane komunikuar qe do jemi me keta partnere dhe kemi pranuar. Ciftet jane bere bashke sipas pershtatjes fizike dhe karakterit te tyre. Ne fillim e mora pak me frike pasi thashe kur te gjithe ishin te rinj, mbase une dhe Viktori do skualifikoheshim te paret. Por duke punuar me Viktorin ishte krejt ndryshe, pasi ai te degjon, eshte shume i perkushtuar ne pune, korrekt dhe ka fiks shpirtin e artistit qe do te jape maksimumin. Tani kam ndryshuar mendim dhe them, qe eshte partneri qe me pershtatet mjaft mire.

Dime qe Viktori ka pasur medyshjet e tij per te lene garen, eshte e vertete?

Jo s’eshte e vertete. Ne fillim e kishte pak me ankth, na pyeste gjithe kohen nese do te arrinte ose jo te kercente ne ate piste. Por sa filloi punen nisi t’i pelqente baleti.

Keni marre komente?

Kam marre shume komente. Ka nga ata qe nuk e mendonin kurre qe do kerceja me nje person si Viktori. Disa te tjere meqenese une e kam qejf aktrimin me thoshin: “Sa mire qe do kercesh me nje aktor profesionist”. Tashme qe na shohin duke kercyer me thone se Viktori eshte kavalier i vertete. Keshtu mendoj dhe une ndaj jam e lumtur qe kam partner Viktorin.

Ka pasur raste kur partneri juaj eshte dorezuar, ne numra baleti qe mund t’i jene dukur te pamundura?

Ne fillim e kishte te veshtire per te realizuar valsin, qe kerkon impostim trupi. Nuk ishte mesuar pasi ne aktrim i jepet rendesi fjales dhe trupi shkon lirshem, ndersa baleti eshte strikt. Me kalimin e kohes ka arritur t’ia dale.

Deri ku mund te shkoje gara juaj, mund te jete Viktori pretendet per te fituar?

Persa i perket fitores te them te drejten kam shume frike, sepse duke i pare konkurrentet e tjere them se jane te gjithe serioze dhe asnjeri prej tyre s’ben gabime ne skene. Do kisha shume qejf qe Viktori te fitonte, do ishte dicka shume e bukur per mua dhe per te.

Isida Mollaymeri & Viktor Zhusti

Isida Mollaymeri & Viktor Zhusti Isida Mollaymeri & Viktor Zhusti

Po thoni qe asnje konkurrent nuk ben gabime, cilin prej tyre do kishit deshiruar per partner?

Asnjerin prej tyre, sepse po te ishte ndonje nga te rinjte do kishim konfliktin e moshes, dhe do kalonim prova te tera duke u grindur. Jam shume e lumtur me Viktorin, sepse arrin t’i realizoje te gjitha numrat e veshtire.

Gjate spektaklit flitet shume per “feeling”, cfare ndodh realisht?

Kjo puna e “feeling” ndodh mes te gjitheve, pra gjithmone mes dy partnereve ne kercim. Sepse ne momentin qe kercen dhe kalon shume ore me partnerin duhet te krijosh nje marredhenie speciale qe baleti te realizohet si duhet. Keshtu nese nuk e sheh ne sy, nese nuk e fton me nje dore te embel e te sjellshme partnerin, kercimi do te ishte i akullt dhe i parealizuar. Ne balet eshte normale.

Nuk e kishim fjalen per “feeling” profesional, po nese mes disa cifteve aty mund te kete lindur nje ndjenje?

Jo. Deri tani asnjeri prej cifteve ne “Dancing with the stars” nuk e ka ate qe te tjeret mendojne dhe shohin nga jashte.

Ne eksperiencen tuaj si balerine eshte pista e vallezimit, vendi ku mund te biesh ne dashuri me shpejt?

Jo nuk besoj. Sepse ne piste eshte njesoj ashtu sic ndodh kur nje mashkull sheh nje femer ne plazh me rroba banje dhe nuk i ben pershtypje. Nese e sheh te njejten femer me rroba banje ne rruge, patjeter qe i ben pershtypje. Edhe ne nje piste vallezimi nuk e ke mendjen se ku i vendos duart, por je ne ankthin per te realizuar levizjen qe te kerkohet.

Cfare ndodh mes konkurrenteve gjate diteve qe jeni ne prova, si jane marredheniet mes jush?

Jane shume miqesore. Ne nuk ndihemi ende si konkurrente, kalojme ore te tera bashke. Deri tani shoh se te gjithe me shume argetohen se sa kane frymen e konkurrences me njeri-tjetrin.

Ka shume balerine qe diplomohen, ju si arritet te dominoni?

Mendoj ka qene talenti dhe puna ime. Kam kercyer ne TKOB qe ne klase te tete, kur jam spikatur si balerine e mire. Me pas ne shkolle kam pasur notat dhe punet me te mira. Ne Akademine e Arteve, profesoresha ime ka qene Kozeta Bakiu, ndersa kam marre pjese ne veniet skenike te Agron Aliajt dhe Ilir Kernit. Po ashtu falenderoj Enada Hoxhen dhe Gerd Vason qe me kane marre gjithmone ne projektet dhe shfaqjet e tyre.

Nderkohe ju kemi pare te luani ne telenovelen “Tingulli i heshtjes”, ku luan dhe Viktori. Do ta braktisnit baletin per aktrimin?

Jo, ne balet jam shume mire. Por aktrimi me pelqen shume dhe nese do me jepet mundesia per role nuk do i refuzoj. /klotilda harka/panorama plus/mars 2010/

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Isida Mollaymeri: Between me and Viktor is an artistic feeling!

It's easy as a feather dancer, he a player with the weight of which I had never touched Ballet ago. Victor Zhusti probably will reward with Mollaymerit Isida acting lessons, which has more passion for theater and cinema. Incidentally have been together in the backstage-in telenoveles "Sign of silence", which play both. But until now can not speak for this, as are completely focused on the race of VIP's in "Dancing with the stars". It was on hand to choose Isides partner with VIP pass which will be a challenge dance. We first took the fear, but now feels better. Dancer recounts her experience as a partner of actor Victor Zhusti, the competitor with the biggest age of blissful spectacle in "Vision Plus".

Isida, was selected as the dancer Viktor Zhustit, and how did you feel that will partner were a competitor in his age?

Selection in fact has made the staff of "Dancing with the stars". We simply have us do we communicate that with these partners and we have received. Couples are made together by physical adjustment and their character. At first I took a little afraid after all were told when young, and perhaps I will Viktorija skualifikoheshim of money. But working with Viktorija was different, because he listen, is very committed to working correctly and has fixed the soul of the artist who will give the maximum. I have now changed and I thought, who is the partner that fit very well with.

Viktorija know that his hesitation had to leave the race, it is true?

No not true. In the beginning was a little anxious, asking us all the time will arrive whether or not dancing at that track. But as work began began to like ballet.

You get comments?

I received many comments. There are those who never thought not to be jumping with a person as q. Others have since I'd love acting with said: "What good will dancing with a professional actor. Now you see us jumping with kavalier say that q is true. So to think and I'm happy that I Viktorija partner.

There have been occasions when your partner is submitted, the ballet numbers that can be seen the impossible?

At first it was hard to achieve valsin, seeking impostim body. It was taught in acting as important given word and the body moves freely, while ballet is strict. Over time has come to succeed.

So where can you go racing, can be Viktorija pretendet to earn?

With regard to winning the right to say I have more fear, because by first say that other competitors are all serious and none of them should not errors in the scene. I would very reluctant to Viktorija win, would be something very beautiful for me and for.

I say that no competitor makes no mistakes, which of these would had wished for a partner?

None of them, because if it was any of the youth will have the conflict of ages, and will pass all evidence from quarreling. I am very happy with q, because arrives to perform all the hard numbers.

During the spectacle talk more about "feeling", what really happens?

This work of "feeling" occurs between all, so always between two partners in Dance. Because when leaping and spends many hours with your partner must create a special relationship that ballet be realized properly. So if you do not see in their eyes, if not inviting a fresh hand to the kind of partner, dancing would be frozen and unrealized. The ballet is normal.

I do not have word for "feeling" professional, but if between some couples there may be born a feeling?

No. So far none of the couples on "Dancing with the Stars" is not what others think and look outside.

In your experience as a dancer is the dance track, where you can fall in love faster?

No doubt. Because we track is the same as happens when a man sees a woman in a swimsuit beach and unimpressed. If you see the same woman in swimsuit on the street, definitely makes that impression. Even in a track you do not mind dancing where puts hands, but you are in anguish to achieve motion that required.

What happens between competitors during the days that are in evidence, as are relations between you?

They are very friendly. We still feel like competing, we spend hours together. So now I see it all more fun than have the spirit of competition with each other.

There are many graduate ballerina who, like you achieved to dominate?

I think there was talent and my work. I jumped in TKOB that class of eight, when I pointed as the best dancer. Then I had school grades and works better. The Academy of Arts, my professor has been Kozeta Bakiu, while I participated in the scenic venit Aliaj and Ilir Kernit Agron. Also thank Enada Vaso Gerd Hoxha and that the projects have been and always in their performances.

Meanwhile you have seen the play in telenovelen "Sign of silence", where plays and q. I'll leave Ballet for acting?

No, I am very good at ballet. But with the likes acting more and if given the opportunity to do the roles of refuse will not.
]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 4, 11.03.2010

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Viktori & Isida, Nata 3, 04.03.2010

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 2, 25.02.2010

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: VIKTORI & ISIDA, NATA 1, 18.02.2010

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: VIKTORI & ISIDA PROFIL!

VIP 07: VIKTOR ZHUSTI (& Isida Mollaymeri)

Viktor Zhusti. Aktor i njohur i skenes dhe i ekranit. Viktor Zhusti eshte nje aktor mjaft i dashur per publikun shqiptar qe e ka ndjekur e admiruar si ne kinema ashtu edhe ne teater. Ndonese ka lindur ne Athine, ne vitin 1942 eshte rritur dhe ka lidhur te gjithe karrieren e jeten e tij me Shqiperine. Si aktor i kinemase Viktor Zhusti ka interpretuar ne shume filma si "Taulanti kerkon nje moter" (1984), ku ka portretizuar rolin e Piros, "Nentori i dyte" (1982), "Malet me blerim mbuluar" (1971), “Kur xhirohej nje film” (1981), “Dhe vjen nje dite” (1986). Galeria e personazheve te tij eshte mjaft e gjere dhe permbledh karaktere te kunderta, te gjitha te realizuara me mjeshteri. Por aktori ka lene gjurme edhe ne teater. Mjaft popullor eshte roli i Alberit ne komedine “Shi ne Plazh” (1982). Pas viteve ’90 emigron ne Greqi dhe vetem ne vitin 2008 rikthehet ne Tirane ku ngjitet serish ne skene si nje nga protagonistet e komedise “Te gjithe me huqe” (2008). Roli i tij me i fundit eshte ne shfaqjen “Kush ka frike nga Virginia Woolf” (2009 - 2010). Por Viktor Zhusti nuk mund t’i mungonte as prodhimeve televizive. Ai luan rolin e nje endacaku ne telenovelen “Tingulli i heshtjes” qe transmetohet ne Vizion Plus.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Victor Zhusti. Known actor of stage and screen. Victor Zhusti is a very beloved actor to the Albanian public that has followed the popular cinema as well as in the theater. Although born in Athens, has increased in 1942 and has over all his career life with Albania. As a movie actor Victor Zhusti is interpreted in many films such as "Taulanti requires a sister" (1984), which has portrayed the role of Piros, "endless second" (1982), "Five Deadly Angels" (1971), "When Classifieds (1981), "And coming one day" (1986). His gallery of characters is quite broad and includes characters of the opposite, all masterfully realized. But the actor has left scars in the theater. Many popular is the role of Oda in the comedy "Shi Beach" (1982). After 90 years migrating to Greece in 2008 and only returned to Tirana where sticky scene again as one of the players of the comedy "All the huqe" (2008). His role with the last show is "Who is afraid of Virginia Woolf" (2009 to 2010). But Victor could not Zhusti missing or television productions. He plays the role of a endacaku in telenovelen "Sign of silence" that is broadcast on Vision Plus. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online