All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Isuf Lani. Show all posts
Showing posts with label Isuf Lani. Show all posts

Wednesday, 15 August 2012

Artisti Lani me nje sukses qe rritet cdo dite

Quhet Isuf Lani, është nga Vushtria por ka vite që jeton së bashku me familjen e tij në Dusserdorf të Gjermanisë.

Eshtë një muzikant shumë i kërkuar nëpër gëzimet dhe koncertet në diasporë falë talentit të tij. Isufi traditën e muzikës ndoshta edhe më shumë po  ia beson edhe fëmijëve të tij të cilët janë shumë artista dhe të njohur në Gjermani, djali i tij i madh është një aktor i vogël, ndërsa fëmija i dytë luan dhe është një mjestër në violinë, dhe vajza vetëm 4 vjece këndon në shkollë dhe në teatër.

Por artisti Lani cdo ditë e më shumë është në punë e sipër për të nxjerrë së bashku me kolëgët  e tij edhe albumin ku do të ketë këngë të bukura.

Ai nuk harron të falenderojë për bashkëpunim edhe këngëtarët dhe muzikantët që punon me ta si Faik Rama, Antoneta Krasniqi, Mahir Dauti, Faik e Visar Rama e shumë e shumë kolëgë të tjerë.

Isufi na tregon se i mungon shumë fshati Pestovë ku është rritur, por që krenohet shumë dhe nuk e humbet mallin për këtë vend, për Kosovën dhe gjuha shqipe dhe muzika e bukur shqipe është në cdo cep të familjes së tij, madje po ia mëson edhe bashkëshortes së tij italiane. Kaq mësuam nga ky artist, pasi puna po e priste dhe studio për të bërë muzikë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rinse with a successful artist that grows every day

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online