All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Iva Tico. Show all posts
Showing posts with label Iva Tico. Show all posts

Sunday, 23 December 2012

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Wednesday, 26 September 2012

Revista PALOMA - 22 Shtator 2012

Revista PALOMA, 22 Shtator 2012
 • Ermal Merdani: Femrat shqiptare nuk dine te sillen me meshkujt. Kokefortesia e Franceskes shkak per ndarje, jo tradhtite e mia!
 • Franceska Jace: Une dhe Ermali nuk ishim per njeri-tjetrin
 • Dafina Zeqiri ne lidhje dashurie me ish-te dashurin e Rita Ores
 • Zbulohen foto te tjera intime te Noizy-t me nje femer
 • Liam dhe Evelin, nje dashuri e (jashte)zakonshme. Evelin: Zakoni i tij me i keq? Ben shume gazra!
 • Bora Kokedhima, organizatore e "Albania Fashion Show". Stilistet shqiptare jane bere matrapaze, shesin me cmime marramendese. Pergatituni te shikoni nuse te dehura ne skene!
 • Te vertetat dhe genjeshtrat e largimit te Jonida Shehut nga "AS" per tek "Ora News": Do te shfaqem sic nuk me keni pare kurre me pare!
 • Hueyda El Saed i jep fund lidhjes disa vjecare. Largesia shkaku i ndarjes!
 • Vildane Zeneli, nga modele ne kengetare
 • Rovena humb shpresat ne dashuri!

Monday, 6 August 2012

Iva Tico ne bikini...

Iva Tico me pushime

Kryeredaktorja e revistes “Madame Mapo” dhe gazetarja Iva Tico kete fundjave eshte pare ne plazhin e Dhermiut nen shoqerine e disa mikeshave te saj. Sic duket edhe nga fotot ne bikini, Iva ka linja shume te mira, duke ruajtur nje peshe konstante prej disa vitesh. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Iva Tico on vacation

Editor of the magazine "Madame Mapo" and journalist Iva Tico this weekend is the first beach of the company of some friend of her. As seen from the pictures in bikini, Iva has many good lines, while maintaining a constant weight for several years. / Panorama plus / ]]

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Sunday, 3 June 2012

Iva Tico, feston ditelindjen me nje torte Louis Vuitton...

Iva Tico, nje torte Louis Vuitton per ditelindje

Anetarja e jurise se “Dancing with the stars”, Iva Tico, mbremjen e se enjtes ka festuar datelindjen e saj. Iva e ka ndare kete dite te vecante ne jetes e saj ne nje feste me miqte me te ngushte. Ne kemi mundur te kemi disa foto nga kjo feste, ku ajo qe ka spikatur eshte torta, nje gjetje mjaft e vecante dhe origjinale. Torta ka formen e nje cante dhe marka qe ajo mban eshte Louis Vuitton. Nuk e dime nese Iva e ka apo jo nje cante te tille ne garderoben e saj, e, nese jo, urojme qe ta kete marre nje te tille si dhurate nga miqte e saj. Ne i urojme Ives shume lumturi ne jeten e saj, e sigurisht edhe sa me shume canta Louis Vuitton! /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Iva Tico, a Louis Vuitton birthday cake

Jury member of "Dancing with the Stars", Iva Tico, Thursday night has celebrated her birthday. Iva shared this special day in her life at a party with close friends. We could have some photos from this holiday, which is what has distinguished cakes, a finding quite unique and original. The cake has the form of a bag and mark it holds is Louis Vuitton. We do not know whether or not Iva has such a kit in her wardrobe, and, if not, wish to have received one as a gift from her friends. We wish much happiness Ives in her life, and certainly even more Louis Vuitton bags! / ]]

Saturday, 2 June 2012

Revista BLUETOOTH - 2 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 2 Qershor 2012
 • Kaltrina Selimi martohet fshehtas, ja fotot ekskluzive
 • Te rejat e "BB5"; Arjan Konomi: Genta femra e shantazhuar; Arbri: Shqiptaret me votuan shume qe une te fitoja; Liami: Arbri i lekundur, s'di c'eshte shoqeria; Ermali & Franceska: Pushimet e para ne Korfuz; Genta: Do iki ne Greqi, m'u shkaterrua jeta; Flasin finalistet: Jeta jone pas daljes!
 • Orinda Huta mendon martesen... Paparaci kap mat kengetaren ne sallonin e nuserise!
 • Redon Makashi: U ndava. Enderroj te jem babai i nje vajze
 • Erioni dhe Bertina takohen ne publik
 • Stresi: Kenges se mallkuar ia dhashe une fatin. "U uroj Baba Stars dhe Noizy-t suksese ne sfidat e tyre. I kam qejf garat dhe sfidat ne loje"
 • Arbri: Perfaqesova veten time, s'fitova vetem prej Kosoves!
 • Forumi: Arberi i "Big Brother" sulmohet nga fansat per arrogance!
 • Aurela, Vikena, Dafina e Tuna, te ftuarat speciale ne "X Factor"

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 31 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 31 Mars 2012
 • Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacinon. Kengetarja realizon film ne hollywood. Ganiu, i lumtur per mua! Kur te arrij famen do t'i bej paparacet te me ndjekin ne Shqiperi e Kosove. Kush e vesh Bleonen?
 • Fansja "e cmendur", tatuazh emrin e Noizy-t mu afer vagines
 • Ditelindja e Nora Istrefit
 • Arsyeja qe con Ronela Hajatin ne Kosove?!
 • Ermali dhe Ami festojne 30 vjetorin. Detajet e festes me te perfolur te javes, te ftuarit dhe momentet pikante
 • Turi shfaqet me Orinden ne Ditelindjen e ciftit Mamaqi
 • Juliana Pasha: Do doja te realizoja nje program per gatimin. Vajzat konkurrente, tashme jane pjese e pandare edhe per familjen time, shpresoj ta fitoj njera prej tyre
 • Surprize ne "X Factor": Simon Cowell, urim per show-n fantastik
 • Alfred Kacinari: "Dancing with the Stars", nje ngjarje e gezuar

Wednesday, 22 February 2012

Arbana Osmani: Veshja ime ekstravagante, por ndihem komod...

“BB5”, Arbana: Veshja ime ekstravagante, por ndihem komod

Jo vetem nje spektakel si Big Brother Albania por edhe moderatorja e tij, Arbana Osmani kane qene ne qender te thashethemeve ne media. Veshja ekstravagante e Arbana Osmanit ka terhequr jo vetem vemendjen e mediave por edhe te opinionit publik. Komentet kritike per moderatoren Arbana Osmani, ka pasur edhe nga kryeredaktorja e revistes Madame Mapo, Iva Tico e cila ka komentuar veshjen e saj ne statusin e saj ne facebook.

Tico ka thene se “Fustani eshte shume i bukur pa Arbanen brenda. Kaq kisha. Osmani kishte zgjedhur modelin e gabuar te fustanit sepse ka nje trup pa shpatulla dhe pa qafe. Pa shije ishte zgjedhur edhe varesja qe ajo kishte vendosur ne qafe”. Komente ka pasur edhe per kepucet e Arbanes, qe ndonese ishin dizenjim i stilistit Giuseppe Zanotti, rane ne sy per mungesen e takes se famshme te larte.

Monday, 30 January 2012

Dancing With The Stars: Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri...

Surprizat e “Dancing With The Stars”!

Spektakli i vallezimit “Dancing With The Stars Albania” tashme ka filluar pergatitjet per edicionin e tij te trete. Producentja Holta Dulaku bashke me stafin e saj kane filluar te punojne mbi spektaklin qe ne fillim te muajit janar. Nga informacionet qe ne kemi, marreveshjet me personazhet VIP qe do te marrin pjese ne konkurrim jane pothuajse te mbyllura tashme. Lart e poshte jane diskutuar shume emra te njohur, por nga vete stafi i “Dancing” nuk eshte dhene asnje konfirmim deri tani. Kjo per sa i perket konkurrenteve, sepse prezantuesit jane konfirmuar zyrtarisht. Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi do jene prezantuesit e ketij edicioni te trete. Shume kuriozitet kane ngjallur edhe emrat e anetareve te jurise, dy prej te cileve kane mbetur te pandryshuar. Pra yjet do te vleresohen serish nga Ilir Shaqiri dhe Iva Tico. Surpriza eshte anetari i trete te cilin ne e kemi zbuluar dhe na pelqen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online