All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label James Biberi. Show all posts
Showing posts with label James Biberi. Show all posts

Tuesday, 26 March 2013

Colin Farrell ne "lufte" me shqiptaret [VIDEO]

James BiberiNatyrisht, jo ne realitet por ne film. Fjala eshte per filmin hollivudian "Dead Man Down" me aktorin e njohur amerikan Colin Farrell, i cili per kundershtare ka nje bande shqiptare te udhehequr ne film nga aktori shqiptaro-amerikan James Biberi me origjine nga Gjakova.

Ne film poashtu marrin pjese edhe shqiptare te tjere si Aleksander Mici, Robert Vataj etj.

Sic jemi mesuar, edhe kesaj radhe shqiptari shfaqet ne rolin e banditit dhe aktori shqiptar James Biberi e luan kete rol bindshem. Biberi poashtu se fundmi eshte shquar per rolin e tij ne filmin "Drive" me aktorin Ryan Gosling.

Filmi me regji te danezit Niels Arden Oplev, eshte lancuar ne Amerike me daten 8 Mars 2013, ndersa pritet se shpejti te arrije edhe tek ne Shqiperi dhe Kosove. /Albavipnews/

Wednesday, 1 February 2012

James Biberi, gangsteri shqiptar qe shan me nane ne filmin amerikan "Drive" [VIDEO]

James Biberi në filmin "Drive" [VIDEO]

Filmi "Drive" është për mua një prej filmave më të preferuar të 2011.Në të interpreton në një rol të vogël dhe aktori shqiptar James Biberi. Faktikisht,Biberi jo vetëm interpreton (rolin e një mafiozi me nofken Cook),por dhe flet shqip në "Drive" ose më sakt shan shqip. Ne më në fund arritëm të gjejmë sekuencën në video dhe ja ku po jua sjellim për ta parë më poshtë. /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
James Biberi in the movie "Drive"

The film "Drive" is for me one of the favorite films of 2011. in it a small role and actor James Biberi. In fact, Biberi not only interprets (the role of a mobster known as Cook), but also speaks Albanian in "Drive" or more precisely swears in albanian. We finally managed to find the video sequence and is here to bring you to see further down. / albaniac / ]]

Video:

Friday, 20 January 2012

Nje shqiptaro-amerikan qe na ben krenar

The Sopranos”, “Law & Order”, “Sex and the City” dhjetëra seriale e filma artistikë që i keni ndjekur me endje, me fansa në gjithë botën, me çmime dhe trofe. E mes tyre një emër James Biber.

Asgjë e jashtëzakonshme deri këtu. Por nëse do t’i shtonim këtu vendin e tij të lindjes, atëherë del se çdo shqiptar duhet të krenohet me të.James Biber ka prejardhje nga Kosova, prej së cilës është larguar që në moshë 2 vjeç kur familja e tij kishte emigruar në Amerikë. Aktualisht është 46 vjeç dhe gjithë jetën ka jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Si emigrant me origjinën prej një vendi të panjohur për botën, fillimisht e kishte pasur të vështirë të depërtonte në botën e kinematografisë amerikane. E cilësojnë aktor të rrallë, të veçantë, pasionant.
Në njërën nga intervistat i tij ai kishte shprehur dëshirën që ka për të interpretuar një film për Shqipërinë nën drejtimin e Enver Hoxhës, po ashtu edhe një film me personazh heroin legjendar Adem Jashari.
“Nuk ka ende një shkrimtar që e ka përshkruar si duhet luftën dhe biografinë e Adem Jasharit. 

Friday, 6 January 2012

James Biber, Shqiptaro-Amerikani i Famshem...

Profili i nje shqiptaro-amerikani te famshem

“The Sopranos”, “Law & Order”, “Sex and the City” dhjetera seriale e filma artistike qe i keni ndjekur me endje, me fansa ne gjithe boten, me cmime dhe trofe. E mes tyre nje emer amerikan James Biber.

Asgje e jashtezakonshme deri ketu. Por nese do t’i shtonim ketu vendin e tij te lindjes, atehere del se cdo shqiptar duhet te krenohet me te.

James Biber ka prejardhje nga Kosova, prej se ciles eshte larguar qe ne moshe 2 vjec kur familja e tij kishte emigruar ne Amerike. Aktualisht eshte 46 vjec dhe gjithe jeten ka jetuar ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online