All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jehona Iseni. Show all posts
Showing posts with label Jehona Iseni. Show all posts

Tuesday, 18 November 2008

Jehona Iseni Fituese e Nota Fest 2008

Jehona Iseni
/photo public domain/

Jehona Iseni, fituese e "Nota Fest 2008"

Fituese e festivalit te katermbedhjete me radhe te kenges se lehte te gjuhes Shqipe "Nota Fest 2008" eshte kengetarja debutuese Jehona Iseni, e cila u paraqit ne skene si e para fundit me kengen e titulluar "Diskrecion".

"Te them te drejten para fillimit te festivalit kam pas ne vete nje vete besim se do te mund te jem fituese e ndonjerit prej shperblimeve, por jo edhe te shperblimit te pare nga publiku. I gjithe ekipi jemi munduar qe te dalim ne kete festival me nje kenge te re, e cila do te mbane ne vete te gjitha kriteret e nje kenge te shkelqyeshme dhe si duket kete qellim edhe ia dolem", tha Jehona.

Nderkohe, edhe organizatoret e festivalit u ndane te kenaqur nga rrjedha e ketij festivali. "Jemi shume te kenaqur nga menyra e organizimi te ketij festivali, planet e organizimit jane prishur pak per shkak mos ardhjes se dy te ftuarve special Besa Kokedhima nga Shqiperia dhe grupi Elita 5, ku kengetari i tyre ishte i semure shume dhe mungesa e tyre ishte e arsyeshme. Edhe mysafiret te tjere te cilet ishin nga Hungaria, Bullgaria etj u ndane shume te kenaqur", tha Agim Ismaili. Organizatori i ketij festivali edhe njeheresh faleminderoi te gjithe sponsoret, ne mesin e te cileve ishte edhe gazeta "Koha", e cila edhe kishte bere perzgjedhjen e cmimit - teksti me i mire i Festivalit. (F.K)

Fitues te cmimeve:

Cmimi i pare i publikut: Jehona Iseni "Diskrecion",
Cmimi i dyte i publikut: Sejlani
Cmimi i trete i publikut: Goni Pasioni
Cmimi special si kompozim me i mire dhe mendimi i jurise: Olta Boka
Orkestrimi me i mire: Valon Gashi
Interpretimi me i mire: Lulefjolla Rufea
Debutuesja me e mire: Jehona Iseni
Teksti me i mire: Elis Bend dhe Arta Memedi
Fitues i televotingut: Goni Pasioni
/f.k./koha/17.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Burime te tjera shenojne qe ne festival ishin gjithsejt 20 kenge. Spektakli eshte mbajtur te shtunen me 15.11.08 ne sallen "Univerzal" ne Shkup dhe u moderua nga Premtime Zylali dhe Rini Useini. Permendet edhe nje emer si fitues i nje cmimi, Aurel Amzai - Paraqitja me e mire skenike. /teni/

Kengen fituese te Jehona Isenit mund ta ndegjoni te faqja zyrtare e saj ne myspace: myspace.com/yehonnamusic
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: hyseni huseini mehmeti
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online