All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jehona Sopi. Show all posts
Showing posts with label Jehona Sopi. Show all posts

Friday, 7 June 2013

Jehona Sopi, e veshur me trëndafila

Këngëtarja Jehona Sopi i është rikthyer pranisë nëpër evente dhe nuk kishte si të mungonte ajo në “Videofestin Muzikor 2013’.

E veshur me një fustan me lule përkrah bashkëshortit të saj, ka kaluar nëpër tapetin e kuq, ndërsa në këtë event është vlerësuar për “Best Styling”, por nuk e dimë nëse organizatorët e VFM e kishin fjalën për veshjen e asaj mbrëmje, apo për atë që shihet në baladën e saj të bukur “Unë do ti laj këmishat e tua”.

Ndërsa fustani i saj i veshur në këtë event ishte punuar si gjithmonë nga Valdrin Sahiti, ku ky i fundit ishte edhe stilisti kryesor i kësaj mbrëmje, megjithëse femrat e tjera të show-bizit kishte nga ato që ishin veshur edhe më bukur dhe origjinale, ato nganjëherë nuk guxonin të flisnin për veshjen e tyre, përvec Elvanës e cila me zgjuarsi dhe kritikë duke dëgjuar vetëm emrin e stilistit tha se se fustanin e kishte qepur vetë./Maksim Gjokaj/

Burimi TeksteShqip
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jehona Sopi, lined with roses

Sunday, 5 May 2013

Jehona Sopi: Gjerat personale dua te jene vetem te miat...

Jehona SopiNje “Pasdite” me Jehona Sopin

Jehona Sopi ishte e ftuara e radhes ne emisionin “Pasdite ne Top Channel”. Kengetarja kosovare theksoi se aktualisht i eshte perkushtuar 100% familjes dhe vecanerisht vajzes se saj te vogel e nuk ka kohe per asgje tjeter.

“Po mundohem te shijoj kete periudhe ne maksimum. Nuk eshte femije i zhurmshem dhe me kenaq.”

“Kam pasur nje shtatzeni shume te veshtire, sidomos ne 4 muajt e pare, por ne fund ia vlejti. Emri i vajzes, Aria, vjen nga ariet qe i pelqej shume. Eshte emer latin dhe gjithashtu keshtu e kishte emrin hoteli i muajit tim te mjaltit”, deklaroi Jehona.

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Wednesday, 3 October 2012

Nje balade e bukur vjeshte nga Jehona (Video)

Pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, një vajzë, këngëtarja Jehona Sopi si duket menjëherë ka menduar për këngën.

Ajo sapo ka lansuar një video të bukur dhe një baladë e përshtatshme për stinën e vjeshtës, që mban titullin “Unë do t’i laj këmishët tua”. Edhe në kanalin ‘Youtube’ kjo baladë është komentuar mirë dhe është klikuar shumë, megjithëse vetëm ka 3 ditë që është hedhur.

Kënga ka si autorë çiftin Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku dhe orkestrim të Darko Dimitrov, ndërsa vërtet meriton një “in’ edhe nga ana jonë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A beautiful ballad fall by echo

Having brought to life her first child, a daughter, singer David Guetta appears immediately thought about the song. It has just launched a beautiful video and a ballad suitable for the autumn season, titled "I'll wash your shirt."

Sunday, 30 September 2012

Jehona nene kthehet me nje video te re (Video)

Ndoshta është lënë që kjo këngë të vijë me një video në fillimin e kësaj vjeshte, ashtu sic i shkon dhe stinës një baladë e bukur e këngëtares Jehona Sopi.

Ajo është rikthyer në tregun muzikor me këtë video të bukur me titull “Unë do t’i lajë këmishat e tua” që është punuar nga Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi, me orkestrim të Darko Dimitrov. Kjo është kënga e saj e parë si nënë tashmë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mother Jehona back with a new video

Maybe letting this song comes with a video at the beginning of this fall, as it goes and season a beautiful ballad singer David Guetta. She returned to the music market with this beautiful video titled "I'll wash your shirts" is work by Aida Barak and Armend Rexhepagiqi, instrumentation Darko Dimitrov. This is the first song its mother already. / Albavipnews /

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Sunday, 2 September 2012

Jehona Sopi behet nene e nje vajze...

Jehona Sopi behet nene

Kengetarja e mirenjohur kosovare, Jehona Sopi e cila ka munguar ne skenen tone muzikore tash e disa muaj si pasoje e shtatzenise se saj te pare, tashme eshte bere nene e nje vajze te cilen e kane quajtur Aria.

Sipas familjareve te kengetares, lindja ka kaluar mire, dhe ne gjendje te shkelqyer shendetesore jane edhe nena edhe femija.

Ky eshte femija i pare per Jehonen, nga martesa e saj e dyte me Lavdim Koshutoven. /Indeksonline/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jehona Sopi becomes a mother
Kosovo acclaimed singer, Jehona Sopi, which has been lacking in our musical scene for several months as a result of her first pregnancy, is already the mother of a girl they have named Aria.According to the singer's family, birth has gone well, and in excellent health are both mother and child.This is the first child for echo marriage her second with Lavdim Koshutovën. / Indeksonline /]]

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Sunday, 13 May 2012

Jehona Sopi shfaqet shtatzene ne sfilaten e Sahitit

Këngëtarja që pret të bëhet nënë edhe pak javë, Jehona Sopi është parë dy ditë më parë përkrah bashkëshortit të saj në sfilatën e organizuar nga disenjatori kosovar Valdrin Sahiti.

Këngëtarja është dukur për shkak të shtatzënisë më e shëndoshë, por që i kishte dhënë një nur asaj. Ne urojmë që të mos ketë ndikuar negativisht te bebja e saj në bark, sfilata e çuditshme e të vdekurve të Valdrinit./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jehona Sopi appears pregnant in the Zahiti sfilat

Singer that the expectant mother a few weeks, Bow Wow was seen two days ago alongside her husband in sfilatën organized by Kosovar designer Valdrin Sahiti. The singer seemed more due to healthy pregnancy, but had given a grace to it. We wish not to have adversely affected her baby in her womb, strange sfilata of Valdrinit dead. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Sunday, 8 April 2012

Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova presin nje vajze...

Jehona Sopi & Lavdim Koshutova do te behen me vajze

Kengetarja e njohur kosovare, Jehona Sopi, eshte larguar nga skena muzikore dhe ka lene menjane te gjitha angazhimet e saja si dhe punen, pasi do te sjelle ne jete femijen e saj te pare. Ajo eshte nje nga personazhet me hermetike te skenes shqiptare dhe deri me tani me shume veshtiresi ka publikuar detaje mbi lidhjen, dashurine, martesen dhe shtatzenine e saj me bankierin e njohur, Lavdim Koshutova. Lajmi mbi shtatzenine e kengetares ka bere buje pas publikimit ne nje emision televiziv ne Kosove, si dhe ne ‘’Panorama plus’’, por Jehona nuk kishte treguar se cfare gjinie ishte femija qe pret. Kete jave mesuam se bebja qe pret cifti i njohur, eshte vajze, dhe do te jete femija i pare i Jehones dhe Lavdimit, qe pritet te linde pas disa muajsh.

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 11 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Shkurt 2012
 • Leonora: "Adelinen e ftoj ne debat publik me fakte, jo me fjale rruge"
 • Ledina Celo e feston 35-vjetorin si mama
 • Me iniciativen e Bleones, kengetaret krijojne levizjen "I love Berisha"
 • Shpat Kasapi dhe Sabri Fejzullahu ndalohen te shkojne ne Angli per nje vit. Kengetaret kane perdorur vizat turistike per koncerte dhe ky quhet perfitim ilegal
 • Olsi i BB: Ka ardhur momenti te gjej partnere dhe te krijoj familjen time
 • Klodi Cela "BB3": Darka ime elegante me kryeministrin belg, jam i dashuruar. Ish banori i BB3 rrefen jeten njevjecare ne Itali dhe takimin me Elio di Rupo, nje gay i deklaruar. Klodi: "BB5" pse te mos fitoj nje gay apo lesbike?
 • Denohet me burg motra e Ermeles se "BB4". 3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i Gjykates per Gerta Mezurajn

Monday, 6 February 2012

Jehona Sopi pret nje femije

Ishte parë në një nga xhirimet e pakta të Vitit të Ri, ku ajo mori pjesë, se ishte pak më e rrumbullakët, sic e tregon dhe kjo fotografi. Po flasim për këngëtaren që është bërë tashmë zonjë dhe u martua në atë dasmën që u quajt ‘përrallore', në Amerikë, Jehona Sopi.

Po ku është Jehona, pse nuk ka ndonjë këngë të re? Mësuam se këngëtarja ka hyrë në listën e atyre artistëve që këtë vit do të bëhen nëna, megjithëse gjinia e foshnjës nuk dihet, nësë do të jetë djalë apo vajzë. Jehona ishte martuar gjatë verës së 2011-es, me Lavdim Koshutovën, dhe tashmë si duket është koha të sjellin në jetë një fëmijë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jehona Sopi  is expecting a baby

Was seen in one of the few recordings of the New Year, where she attended, it was slightly rrumbullkaët, as the shows and photograph it. Talking about the singer who has become lady and married at the wedding was called "fabulous" in America, Jehona Sopi.

But where is Jehona, why has not any new songs? We learned that the singer has entered the list of those artists that this year will become mothers, although the baby's sex is unknown, whether it be boy or girl. Jehona was married during the summer of 2011 with Lavdim Kushutova, and now it seems it is time to conceive a child./Maksim Gjokaj/Friday, 6 January 2012

Bebet VIP qe po vijne ne vitin 2012...

Bebet VIP, kush e ka radhen ne 2012-n?

Vitin qe lame pas, martesat ishin shume ne mode. Kujtojme ketu celebrimet e kengetareve si Teuta Kurti, Jehona Sopi, Yllka Kuqi, apo qofte edhe fejesat, si ajo e Getoar Selimit me Florenten, lidhje si ajo e Rozanes me MC Kreshen, Kastros me Erleta Hotin etj. Por 2011-a ka qene mjaft i mbare edhe sa u takon bebeve VIP. Nder te parat qe linden vitin qe lame pas, ishte kengetarja e talentuar Edona Llalloshi. Kengetarja kosovare u be nene per here te pare, pasi solli ne jete vajzen Doa. Kengetarja e njohur Julka u be me “krahe” per mberritjen e Ian, djalit te saj te pare me Andy Gramm. Prezantuesja e njohur televizive, Sonila Meco, se bashku me te shoqin, Drinin, u bene prinder per here te pare dhe u lumturuan nga ardhja ne jete e engjellit qe u pagezua nga prinderit me emrin Amaris. Edhe vlonjatja ekspresive Aurela Gace u be nene per te paren here, pasi ne nentor te vitit 2011 solli ne jete vajzen e saj te cilen e pagezoi me emrin Grace, qe do te thote “Hiri i Perendise”.

Wednesday, 21 December 2011

Jehona Sopi, Fotot nga Celebrimi Privat ne Prishtine...

Zbulohen fotot nga celebrimi privat i Jehona Sopit ne Prishtine

Kishin premtuar nje martese te fshehte larg syrit te mediave dhe ashtu vepruan. “Panorama plus” ka ndjekur gjithmone kete ceremoni qe kur cifti Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova udhetuan drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te zyrtarizuar dashurine e tyre me martese.

Nga atje cifti dergoi disa foto shume te thjeshta ne bregdete ku Jehona shihej e veshur ne nje fustan te bardhe te shkurte dhe shume seksi, kurse Lavdimi ishte veshur ne nje kostum dhendri.

U kthyen nga pushimi dhe kishin premtuar nje ceremoni brenda rrethit te ngushte mes miqeve dhe familjareve, dhe kete e realizuan.

Saturday, 3 December 2011

Jehona Sopi i Rikthehet Psikologjise, Hap Qender Keshilluese...

p.sh. ky tipi ne foto ka nevoje per keshillim... lol
Jehona Sopi hap qender keshilluese

Pasi ka mbaruar studimet per psikologji ne nje universitet privat ne Prishtine, kengetarja e njohur Jehona Sopi ka vendosur qe se bashku me dy mikeshat e saj, te cilat po ashtu kane mbaruar studimet ne te njejten dege, te hapin nje qender keshilluese ne kete qytet. Lajmin e ka bere te ditur vete kengetarja, e cila javes qe kaloi ka qene e ftuar ne nje program televiziv per te treguar te rejat, te cilat eshte duke i pergatitur tani, pas nje pauze per shkak te marteses, ceremoni qe e realizoi jashte Kosoves, larg miqve dhe mediave, por bashke me njeriun qe ia kishte vjedhur zemren prej disa vitesh dhe pas nje bashkejetese disavjecare me te. Jehona si duket ka vendosur qe te punoje ne profesionin per te cilin ka studiuar, duke lene pak menjane muziken dhe punen ne banke. Gjate gjithe emisionit, kengetarja e njohur u bente thirrje njerezve te cilet kane nevoje per keshilla ne sferen e psikologjise, qe te mund te drejtohen lirisht ne qendren te cilen do e udheheqe Jehona. Ajo gjithashtu beri te ditur se se shpejti do te lancoje dhe nje kenge te re qe do e promovoje gjate festave te fundvitit. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 11 June 2011

Jehona Sopi Udheton Drejt Las Vegasit Per Martese...

Jehona Sopi udheton drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te kurorezuar martesen

Nuk do te realizoje ceremoni sic e imagjinojne te gjitha femrat ne bote, por deshiron te kurorezoje dashurine e saj diku larg, shume larg publikut shqiptar. Behet fjale per kengetaren Jehona Sopi, e cila pas lancimit te klipit “Kete vere”, se shpejti pritet te udhetoje drejt Las Vegasit dhe Bora Bora me te dashurin e saj Lavdim Koshutoven, per te kurorezuar martesen e saj ne nje menyre shume te vecante e jo sic praktikohet ne zakonet shqiptare. Nuk dihet nese do te vere velin e bardhe atje, pasi ishte perfolur se fustani i bardhe do te dizenjohet nga stilisti kosovar Valdrin Sahiti. Meqe Jehona martesen do ta realizoje

Wednesday, 1 June 2011

Jehona Lanson Klipin e Ri te Xhiruar ne Londer!


Jehona Sopi lanson kengen “Kete vere”

Kengetarja Jehona Sopi per kete vere ka sjellur projektin e saj me te ri “Kete vere” (kliko per video).Videoklipi i kenges eshte xhiruar nga produksioni kosovar Entermedia, ndersa Londra ishte lokacioni ku ishin bere keto xhirime. Per kete kenge Jehona ka bashkepunuar me me Big Basta dhe me Darko Dimitrov. /telegrafi/qershor 2011/

Tuesday, 23 March 2010

Jehona Sopi, Intervista "Telegrafi"

Jehona Sopi by Avni SelmaniNxitimthi me Jehonen

Kengetarja Jehona Sopi ka arritur te pushtoje skenen muzikore me zemren e mijera adhuruesve. Ka filluar te kendoje qe e vogel, e njekohesisht eshte paraqitur edhe ne spektakle te ndryshme bukurie. Me zerin e kendshem, sharmin dhe paraqitjen mjaft terheqese skenike, ajo tani radhitet nder kengetaret me te dashura dhe me te kerkuara ne Kosove, por edhe jashte saj.

Me artin muzikor ka filluar te merret qe e vogel, duke reflektuar talent dhe lindjen e nje ylli ne perspektive. Pas mbarimit te shkollimit fillor, mesimet i vijon ne Shkollen e Mesme te Muzikes, ne degen e solo-kendimit, ku arrin te perfitoje njohuri te mjaftueshme per kendim dhe interpretim. Popullaritetin e arrin me kengen "Kriza", me tekst te Aida Barakut, e cila i parapriu albumit te pare muzikor, te cilin e ka titulluar "Jam ajo qe jam", edituar ne vjeshten e vitit 2003.

Deri me tash Jehona ka realizuar me shume se 30 kenge, nderkaq ka edituar dy albume. Kenget e saj, qe i “flene” ne shpirt jane shume, ndersa vecon disa prej tyre, si kengen “Sot mos thuaj jo”, Kriza”, “Jam ajo qe jam”, "Emocione”, “Pervjetori”, “Fustani i bardhe” “ A do te plakemi bashke”...

Paraqitjet e saj jane te shkelqyeshme. Nuk i numeron dot paraqitjet e saj te shumta, por thekson se kenaqesine me te madhe e ndjen kur kendon drejtperdrejt. “Me kenaqesi kendoj live, sepse ashtu ndjehem me afer publikut, e ndjej ate qe e kendoj. Play back-u me nevrikos”.

“Jam shume e lumtur qe jetoj”, kjo fraze e shoqeruar me buzeqeshje dhe syte e saj te ndricuar na ben te kuptojme se Jehona po kalon nje periudhe te lumtur dhe te qete.

Na tregoni pak per femijerine tuaj, si ka kaluar ajo, e kishit menduar se nje dite do te ishit kaq e famshme?
Kam kaluar nje femijeri fantastike, kam qene femije i entuziazmuar… Sa i perket fames kam menduar qe do te jem edhe shume me e famshme...(hahaha) Kur kam qene e vogel kam shikuar ne tv te gjitha ngjarjet boterore qe i perkisnin botes se artit (ende vazhdoj t’i percjelli) dhe ndonjehere se bashku me dy shoqet e mia luanim lojen e ndarjes se shperblimeve (une isha protagonistja e lojes...hahah) dhe u mundonim t’i kopjonim ne menyren tone gjestet e yjeve boterore... per ate them nuk jam aq e famshme, sa e kam luajtur rolin e lojes ne femijeri...(hahhaha)

Kush ju ka verejtur per here te pare se dini te kendoni?
Meqe une si e vogel e pata dashuri muziken, mund te them se normalisht ishin familja ata qe me ndihmuan te merrja hapat me vone. Ata jane mbeshtetesit e mi te vazhdueshem ne rrugen time drejt sukseseve.

Jehona, kush e perben familjen tuaj te ngushte? Me cfare merren prinderit tuaj?
Nena, babai, dy motrat dhe vellai jane familja ime e ngushte, e qe kjo pastaj zgjerohet me dy nipa dhe nje mbese. Nena, me profesion eshte teknike e dhembeve, ndersa babai projektues i rrjetave telefonike.

Jeni e lumtur me rrjedhen e karrieres suaj muzikore?
Karriera ime eshte pikerisht ajo qe kam dashur ta kem, me ka sfiduar vazhdimisht duke me sjelle shume kenaqesi, por dhe angazhime me stres ndonjehere.

Sa jeni vetekritike?
Une jam kritik i madh i vetes, dhe asnjehere e vetekenaqur

Cili eshte komplimenti me i mire qe ju ka bere te ndiheni mire?
Une mendoj se kompliment jo te mire nuk ka. I pelqej qe te gjitha kur kam parasysh se ato jane shume origjinale dhe njerezit me shohin ne menyra te ndryshme. Une jam pasuruar duke ditur se cfare mendojne te tjeret per mua.

Ndryshe nga moshataret tuaja, punoni tash sa vite. A ju dhimbset ndonjehere qe keni leshuar nje pjese te mire te femijerise dhe te adoleshences dhe pernjehere keni hyre ne boten e te rriturve?
Pervoja te pjek, eshte shume e vertete. Kam punuar si e re, por kjo ka ardhur shume natyrshem nga vullneti dhe ambiciet e mia. Une s'mund ta mendoj ate periudhe kohore ndryshe, sepse nuk i kam lene anash as tekat e atyre koheve...

Cfare ju ben te zgjoheni ne mengjes?
Deshira per te jetuar.

Cfare eshte lumturia absolute per ju?
Arritja e nje stabiliteti emocional.

Tipari kryesor i karakterit tuaj?
E ndjeshme.

Defekti juaj kryesor?
Analizoj pa nevoje. Gjykuese edhe ne veprimet me te thjeshta te vetja ime.

Ndaj cilave gabime jeni me tolerante?
Gabimet e mia i gjykoj ashper, nuk jam aspak tolerante, cfaredo qofshin ato, ndersa ndaj gabimeve te te tjereve mund te them se jam tolerante.

Cilin virtyt vleresoni me shume tek nje burre?
Burrerine.

Tek nje grua?
Aftesine e te qenurit nene dhe njekohesisht e suksesshme.

Kenga qe fershelleni kur beni dush?
Ajo qe me ngelet ne vesh para se te hyj ne dush.

Shkrimtaret tuaj me te dashur?
Paulo Coelho, Sidney Sheldon etj.

Libri qe ju la mbrese te pashlyeshme?
“Veronika vendos te vdese”, “Zahiri” ( Paulo Coelho)

Filmi qe ju la mbrese te thelle?
Realizimi i filmit "Parfumi."

Cfare eshte ajo per te cilen pendoheni me shume?
Nuk ka ndonje gje qe jam penduar shume ne jeten time, gjithcka qe kam kaluar ka qene eksperience dhe me ka bere qe te jem kjo qe jam sot dhe shpresoj te behem ashtu si synoj te jem.

Cfare urreni me shume ne kete bote?
Vetmine.

Ne cfare rastesh zgjidhni te thoni genjeshtra?
Ne raste shume te vecanta, kur genjeshtra ime nuk do te demtonte njeri, por do te me ndihmonte te dilja nga disa situata qe jane te sikletshme.

Cila eshte motoja juaj?
Gjarpri qe nuk me ha mua le te jetoje 1000 vjet! /telegrafi/mars 2010/

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Slapdash with Jehona

Singers Jehona Sopi has managed to conquer the music scene with the heart of thousands of worshipers. He started to sing that small, simultaneously has appeared in various shows of beauty. With the nice voice, charm and scenic very attractive appearance, it now ranks honor most beloved singers and required in Kosovo, but also outside it.

The musical art that has begun to take small, reflecting the talent and the birth of a star in perspective. After the completion of primary education, the following classes in high school music, the branch of solo-singing, which reaches to benefit singing sufficient knowledge and interpretation. Popularity reaches for the song "crisis", with text Aida Barak, which preceded the first musical album, which was titled "I am what I am", edited in the autumn of 2003.

Until now Jehona has conducted more than 30 songs, already has edited two albums. Her songs, that the "sleep" in spirit are many, while some of their singles, as the song "Do not say no now," crisis "," I am what I am "emotions", "Pervjetori", "white Fustani "" Will plakemi together "...

Her introductions are excellent. Can not count her numerous appearances, but notes that with great pleasure feels when kendon directly. "With pleasure sing live, because I feel closer and public, who feel it sing. Play was back-to rasp.

"I am very happy to live", this phrase accompanied with a smile and her eyes brighter makes us understand that Avril is going through a period of happy and quiet.

Tell us a little about your childhood, as she passed, the thought that one day would be so popular?
I spent a fantastic childhood, I was thrilled children of fame ... As I thought that would be even more famous ... (hahaha) When I was small I watched on TV all world events belonging to the world that art (still continue to follow) and sometimes together with my two friends luanim Game of separation of remuneration (I was protagonists of the game ... hahah) and mundonim to our mode kopjonim gestures world stars ... for that I am not so famous, how I played the role of the game in childhood ... (hahhaha)

Who has noticed for the first time that you know of kendoni?
Given how small I love music I can say that normally were those who helped the family to take steps later. They are my supporters continuous in my way towards success.

Avril, who constitutes close to your family? With what made your parents?
Mother, father, two sisters and brother are my close family, and who then expand it with two grandsons and a granddaughter. Mother, the profession is technical and teeth, while the father projector phone networks.

Are you happy with the course of your musical career?
My career is exactly what I wanted to have, by constantly challenging me to bring more fun, but sometimes engagements with stress.

How are self-critical?
I am a big critic of myself, and never the complacent

What is the best compliment that made you feel good?
I think the best compliment there. I love you all when I mean that they are very original and we see people with different ways. I'm enriched by knowing what others think about me.

Unlike your peers, work now as years. Are you ever sorry that you have issued a good part of childhood and adolescence and once you enter the world of adults?
Experience the grill, is very true. I work as new, but it has come more naturally from the will and my ambitions. I can not think what period of time differently, because I left out or humor of those times ...

What makes you wake up in the morning?
The desire to live.

What is absolute happiness for you?
Reaching an emotional stability.

The main feature of your character?
Sensitive.

Your primary defect?
Analyze without need. Panel even in the most simple actions myself.

Therefore, errors which are more tolerant?
Errors of my damn hard, I am not at all tolerant, whatever they, while to the errors of others can say that I am tolerant.

What virtue estimate more to a man?
Burrerine.

To a woman?
Ability of articles and also being successful.

Re fershelleni when you shower?
What remains in the ear before we go in the shower.

Your most beloved writers?
Paulo Coelho, Sidney Sheldon, etc..

The book that you left indelible impressions?
"Veronika decides to die", "Zahiri" (Paulo Coelho)

The film that you left a deep impression?
Realization of the film "Parfumi."

What is What I regret more?
There is something I'm more regretful in my life, everything I have spent has been experienced and has to be done this that I am today and hope to become as aim to be.

What more hate in this world?
Loneliness.

We choose to say what cases lying?
In very special cases, when my lying will not harm anybody, but will with the help of dilja some situations that are embarrassing.

What is your motto?
Snake eats not to let me live 1000 years!
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online