All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jellmaz Dervishi. Show all posts
Showing posts with label Jellmaz Dervishi. Show all posts

Friday, 24 May 2013

Jellmaz Dervishi, beqar dhe i lumtur...

Jellmaz DervishiJellmaz Dervishi: "Jam beqar dhe i lumtur"

Shpesh e kemi pare ne ekranet televizive, por pak kemi ditur rreth tij.

Ne intervisten e realizuar me te, ai tregon me shume se si arriti te depertoje aty ku deshironte, rreth rutines se tij, statusit aktual qe ka dhe planeve per te ardhmen. Jellmaz Dervishi eshte intervistuari i radhes nga portali Tetova1.com!

Tetova1 - Prezantues, gazetar, kryeredaktor i shume emisioneve zbavitese, pse vendose te behesh pjese e botes te mediave?
Jellmaz D. - Ndodhi rastesisht, edhe pse kam te mbaruar fakultetin e Shkencave te Komunikimit, ne menyre shume spontane e fillova karrieren time ne televzion. Ndoshta me ndihmuan edhe kontaktet dhe miqesia me kengetaret dhe artiste te ndryshem dhe e gjithe kjo nisme, rezultoi me sukses.

Tetova1 - Me cilen note nga 1 deri ne 10 e vlereson ate cka transmetojne mediat ne Maqedoni?
Jellmaz D. - Derisa jam pjese e nje televizionit kombetar, natyrisht se nuk mund te jem dhe shume objketiv. Mund te them se ka gjera qe me pelqejne dhe ka nje progres ne produktet televizive ne vend. Ka shume faktor pse kemi dhe s’kemi produkte te mira, nga njera ane shikuesi e konsumon ate qe mediat servojne, por nga ana tjeter edhe televizioni dikton shije qe publiku e kerkon. Do kisha thene 7.

Monday, 11 June 2012

Tuna provokon me menaxherin e saj

Këngëtarja shkupjane Altuna Seldiu ka pasur pak kohë për të pushur në Mavrovë të Maqedonisë, ndërsa e shohim këtë foto shumë provokuese që e kishte publikuar në Facebookun e saj, sipër menaxherit të saj Jellmaz Dervishit.

Dihet se Tuna tashmë po e pret videon e saj të re, që pritet të lansohet sa më parë, ndërsa në këto momente pushimi, mësuam se ka qenë edhe këngëtarja tjetër me ta, Big Mama. Tuna është një mike shumë e mirë dhe jo e dashur, siç flitej më parë me menaxherin e saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Tuna provokes with her ​​manager

Altuna Shkupjane Seldiu singer has had little time to pushur in Mavrovo in Macedonia, while we see this very provocative photos which had published her Facebook, its top manager Jellmaz Dervish


Tuna is now known that awaits her new video, which is expected to launch as soon as possible, and in these moments of rest, has also been learned that another singer with them, Big Mama. Tuna is a very good friend and not loved, as previously spoken with her ​​manager. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Friday, 3 February 2012

Tuna hakere e Facebook-ut...

Tuna vjedh faqen e Facebook-ut te stilistit te saj

Ne pergjithesi jemi mesuar me kengetaret tane, te cilet pervec muzikes e kane edhe nga nje profesion apo talent tjeter. Ne rastin e Tunes kemi zbuluar dicka mjaft interesante, qe pervec muzikes ne kohen e lire ushtron profesionin e hacker-it, qe do te thote u vjedh njerezve fjalekalimet e Facebook-ut dhe flet ne emer te tyre. E ka bere kete gje me stilistin e saj personal Jellmazin, adresen personale te te cilit e ka pervetesuar per disa ore. Ne fakt, behej fjale vetem per nje shaka, jo se Tuna ka pasur qellime negative. Ne kemi arritur te ruajme disa nga statuset qe kengetarja ka vendosur, duke bere te mendojne te gjithe miqte e Jellmazit se ka qene ai vete qe i shkruante.

"E dua Tunen deri ne frymen e fundit! Lavdi!"

"Tuna, ti je drita ne fund te tunelit"

Thursday, 19 January 2012

Jellmaz Dervishi: Nuk jam ne lidhje me Adelina Tahirin...

Jellmaz Dervishi mohon te kete lidhje me Adelinen

Edhe pse jane pare bashke ne xhirimet e Vitit te Ri ne televizionin Alsat te Maqedonise, ku Jellmazi eshte edhe redaktor i programit artistik, dyshimet ne opinion kane lindur menjehere qe ata mund te jene me shume se miq.

Mirepo Jellmazi i cili njeheresh eshte edhe koreograf dhe menaxher i Tunes, kategorikisht kete e mohon duke thene se ne mes tyre nuk ka asgje me shume se shoqeri.

Saturday, 7 January 2012

Adelina Tahiri kapet "mat" me Jellmaz Dervishin...

Adelina Tahiri kapet “mat” me menaxherin e Tunes

Kengetarja e re shkupjane, Adelina Tahiri, shpesh gjendet ne qender te vemendjes sa i perket jetes se saj private. Pas thashethemeve te shumta lidhur me kengetaren, perseri ajo shfaqet me lajme te reja. Kete radhe gjate xhirimeve per programin e Vitit te Ri ne televizionin Alsat-M ate mbremje, Adelina eshte shfaqur shume e buzeqeshur dhe eshte pare e shoqeruar me redaktorin e redaksise zbavitese ne kete televizion, Jellmaz Dervishin, i cili njeherazi eshte dhe menaxher i kengetares Tuna Sejdiu. Ne fotot e siguruara nga ky xhirim shihet qarte se shoqeria e te dyve mund te kete kaluar ne dicka me shume, pasi qe te dy tashme jane te deklaruar si “single”. Madje gjate prezantimit te Adelines ne skene per te kenduar, Jellmazi e ka quajtur ate si nje nga femrat me seksi te skenes shqiptare, gje qe le per te dyshuar se shoqeria mes tyre ka kaluar ne dicka me teper. Jellmazi pervec detyres se redaktorit, ka mbaruar studimet per komunikim masiv dhe media, luan rolin e menaxherit dhe PR te Tuna Sejdiut, por eshte dhe nje nga koreografet me te mire shqiptare ne Maqedoni. /panorama plus/janar 2012/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online