All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jeta Faqolli. Show all posts
Showing posts with label Jeta Faqolli. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Saturday, 15 June 2013

Jeta Faqolli: Tek meshkujt sot, mungon bukuria e shpirtit...

Jeta Faqolli
Jeta Faqolli: Kam perjetuar surpriza te pakendshme, tani jam pjekur

Jeta Faqolli eshte nga ato kengetare, per te cilen muzika mbetet nje nga dashurite me te pastra te jetes se saj. Nderkohe qe po korr frytet e dy kengeve te fundit qe ka hedhur ne treg ajo po pergatitet edhe per projektin e radhes, qe sipas saj nuk do te vonoje shume dhe do te vije krejt ndryshe nga sa e kemi pare deri me tani. E matur dhe pozitive ne bisede ajo na rrefen se ne emer te muzikes ka bere shume sakrifica. “Muzika eshte nje pasion shume i madh qe ka lindur ne mua qe ne femijeri dhe me shoqeron ende sot e kesaj dite. Kam sakrifikuar shume per muziken dhe i kam imponuar vetes shume gjera, qe do te thote disa deshira, apo kerkesa qe i kerkon cdo vajze e moshes sime i kam anashkaluar per t’i qendruar prane pasionit tim”, tregon Faqolli per Koha Jone, e cila nder te tjera na rrefen edhe perditshmerine e saj, ate te nje vajze te thjeshte fort te lidhur me jeten, familjen, shoqerine dhe punen.

Saturday, 30 March 2013

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Tuesday, 12 March 2013

Jeta Faqolli: Jam singell dhe e lumtur, por me mungon seksi i rregullt...

Jeta Faqolli: Kur je singell, te mungon seksi i rregullt

Kengetarja Jeta Faqolli eshte singell, e lumtur dhe pa pendesa. Ose pothuajse pa pendesa. Sepse jeta ne cift nuk i ofron ndonje gje te jashtezakonshme, pervec faktit qe kur je ne nje lidhje ke nje jete te rregullt seksuale.

Hera e fundit kur te ka pelqyer nje mashkull?
- Hera e fundit? Para disa muajsh.

Hera e pare kur te ka pelqyer nje mashkull?
- Pelqimi i pare ndaj nje mashkulli me ka ndodhur kur kam qene 13 vjec.

Kur ka ndodhur puthja e pare?
- Puthjen e pare e kam dhene ne moshen 18-vjecare.

Kur je puthur per here te fundit?
- Nuk ka shume kohe. Para disa ditesh.

Fizikisht cfare pelqeni menjehere te nje mashkull?
- Une jam si meshkujt, pelqej te pasmet (qesh).

Monday, 4 March 2013

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
 • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
 • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
 • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
 • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
 • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
 • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
 • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
 • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
 • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Saturday, 22 December 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Dhjetor 2012
 • Miss-et tullace kunder kancerit: Armina Mevlani, Suada Sherifi, Diellza Kolgeci, Agnesa Vuthaj, Aurela Hoxha
 • Floriana Garo, jashte "Akademise se Shkencave" ishte zevendesuese. Ish miss-i "humbet" postin si drejtoreshe e marredhenieve me jashte. 
 • Aurela Gace: Hapa club ne Tirane, per te qene me prane Grace! Batuta me Canin: Nese vjen cdo jave ne lokalin tim, do bej gjoksin silikon me leket tua!
 • Orinda Huta: 2013 me kthen ne skene!
 • Enkel Demi: "Ndalon" Mesilen te shkoje ne darke e deputeteve
 • Rudina Xhunga, pozon me mbesen ne muajin e tete
 • Amnistia, Gjykata e Apelit fal Rezarta Shkurten
 • Ermal Mamaqi: Do shkeputem nga aktrimi
 • Plas sherri mes Lorit dhe Adelina Tahirit, ne xhirimet e "Alsat TV" ne Shkup
 • Artistet humane: Ardit Gjebrea, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Olta Boka

Sunday, 26 August 2012

Jeta Faqolli, nuk ngurron te fotografohet ne bikini...

Jeta Faqolli ne Sarande

Nje tjeter kengetare e cila tregon linjat per te disaten here, eshte edhe Jeta Faqolli, e cila nuk ngurron te fotografohet ne bikini, pas publikimit te videoklipit te ri te titulluar ”Lojerat qe ben ti”, nje video shume e nxehte ku Jeta shfaqet ne shume skena edhe ne bikini, per te trazuar pak syrin e fansave dhe per te treguar sensualitetin e saj. Kete radhe kengetarja Faqolli ka pushuar ne Sarande, duke realizuar nje fotosesion seksi edhe tek keshtjella e Ali Pashe Tepelenes, ndersa format e saj jane te mrekullueshme. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jeta Faqolli in Saranda

Another singer that shows the lines many times is Jeta Faqolli, which went on to be photographed in the bikini, after the publication of new video clip entitled "Games that you make" a very hot video where life appears inbikini scenes, less turbulent and fans eye showing its sensuality. This on singer Faqolli has ceased to Saranda, realized a sex fotosesion to the castle of Ali Pasha, and its forms are wonderful. / panorama plus / ]]

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Saturday, 28 July 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Korrik 2012

Revista Bluetooth, 28 Korrik 2012
 • Rezarta Shkurta pushon ne nje plazh nudistesh ne Ibiza. Fotot e pushimeve ne vendin ekzotik.
 • Emiliano i Gentes, ne arrest shtepiak. Zbulohet aksidenti qe e mban te "ngujuar" djaloshin
 • Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu. Bashkepunimi me "Threedots", nje kenge per gjene me te cmuar qe kemi, dashurine. Ne pune jam serioze, s'kam marre komente per kengen. 
 • Fotot: Vajzat VIP ne plazh.
 • Vezhgim: VIP-at sic nuk do donin te ishin. Fotot e shkujdesura te personazheve ne koncerte.
 • Aksidentohet deputetja Luiza Xhuvani
 • Rozana Radi si shqiponje
 • Besniku i NRG Band: Ne shtator shpallem i pafajshem!
 • Ditmir Bushati behet baba per here te dyte
 • Ministri Ruli shtremberon fytyren
 • Edona Llalloshi feston 1-vjetorin e se bijes.

Thursday, 26 July 2012

Jeta Faqolli "orgazem" me shiun

Jeta Faqolli duket sikur është “çliruar” së brendshmi pas shiut që freskoi vendit ditët e kaluara.Këngëtarja shqiptare ka postuar në profilin e saj në “Facebook” një koment që të bën të mendosh se ka qenë ose provokuese ose ndoshta nuk është shkruar nga vetë këngëtarja.

“Ç’na liroi kokën ky shiu se po plasnim, më duket sikur kam kaluar një orgazmë. Besoj dhe juve kështu ju ka ndodhur tani”, ka shkruar Jeta. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Life Faqolli "orgasm" with rain

Faqolli life seems "liberated" from within the country after the rain which refreshed the past days.Albanian singer has posted to her profile on "Facebook" a comment that makes you think that has been or is not provocative or perhaps written by the singer.

"What this rain that cleared my head is plasnim, I seem to have passed an orgasm. I believe and you so happened to you now ", wrote the Life. / Telegraph /

Tuesday, 19 June 2012

Jeta Faqolli kerkon nje menaxher...

Jeta Faqolli: Do te doja nje te dashur menaxher

Jeta Faqolli tashme nuk eshte me nje emer i panjohur. Ajo eshte pjese e shume festivaleve edhe aty ku kendohet live. Me nje ze karakteristik duket se ka terhequr vemendjen e shume fansave, megjithese pretendon ende shume nga vetja. Ne nje interviste per gazeten “Koha jone” ne suplementin “Summer Time”, Jeta rrefen se tashme ka ardhur momenti qe artistet duhet te kene nje menaxher. Ajo ndihet e pafat qe ende nuk e ka gjetur nje menaxher te mire, gje qe thote se e ka penalizuar qofte ne menaxhimin e klipeve te saj, ashtu edhe ne pjesemarrjen ne evenimente te ndryshme. Per me shume lexoni intervisten.

Jeta, kenga juaj me e fundit “Vetem jeto” ishte bashkepunimi me Kellyn, me te cilen ju dolet deri ne naten finale edhe ne “Top Fest”, c’mund te na thoni me shume mbi kengen, qe eshte goca e klikuar ne “YouTube”?

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Wednesday, 9 May 2012

Jeta Faqolli: Adoleshenca ime...

Jeta Faqolli: Babi me hoqi nga shkolla vitin e fundit, ishte ’97-ta

Kengetarja Jeta Faqolli, do te vije sot ne nje interviste duke ndare me ne, ate qe shumekush e quan periudhen me te bukur...Ne fakt ky konstatim mund te vleje per shume te tjere, por jo ekzaktesisht per Jeten. Asaj i eshte dashur ta lere ne gjysme gjimnazin, si pasoje e luftes qe plasi ne ’97-en, per ta vazhduar ate shume me vone...

Jeta, ne cilen periudhe e ke kryer gjimnazin?
Duhet te kene qene vitet 1994-‘98. Gjimnazin e kam bere ne Tirane.

Si e kujton kete periudhe?
Mund te them qe e kam kaluar mire. Ka qene nje periudhe e mbushur me momente te gezueshme me shoqerine.

Ke qene tip i hedhur?
Jo, fare. Kam qene shume e ndrojtur. Kam ndryshuar ne varesi te viteve. Nese ne periudhen e tetevjecares isha me e hedhur, ne gjimnaz ndryshova dhe u bera vajze e terhequr. Isha vajza tipike e turpshme. Tani kam ndryshuar prape (qesh).

Monday, 7 May 2012

Revista PALOMA - 5 Maj 2012

Revista PALOMA, 5 Maj 2012
 • Julka: Per mua je dashuri... e martuar ne fshehtesi!
 • Sheila e X-Factor: Me Noizy-in vetem shoqeri
 • Saimir Cili dhe lidhja e tij me Francesken e "Big Brother": Franceska, shembull qe duhet te ndjeke rinia shqiptare
 • Edgar Cani: Po fitoi Liami,... Shqiperia nuk behet me!
 • Bertina merr seriozisht palestren. Behet gati per stinen e veres!
 • Simone afrohet me Adelina Tahirin
 • Noizy: Getoari dhe shoket e tij jane femra, jo meshkuj!
 • Gerta e BB: Nuk kam punuar asnje dite ne jeten time
 • Cfare cifti i cuditshem, Nora Istrefi dhe Robert Berisha
 • Big Mama i rikthehet muzikes, ne "X Factor"
 • Linda Halimi dasmen ne qershor ne Xhamajka
 • Mihrija dhe Naimi "rimartohen"
 • Dafina dhe Ledri kapen mat
 • Grandiola e BB: Tani e ka radhen "Grande Fratello"... me kane pranuar!
 • "Tirana Street Style" sjell mode ne Shqiperi, nga Niko Komani
 • 1 Minute me Jeta Faqollin
 • Interviste me Kristi Mollaj
 • IN & OUT: Noizy, Inva Mula, Elvana Gjata (IN); Gjyste Vulaj, eliminimi i Ylli Limanit, Klaudia e BB5 (OUT)

Saturday, 28 January 2012

Jeta Faqolli shton peshe apo shtatzene?...

Jeta Faqolli shton peshe apo shtatzene?

‘’Shume perfekte vajzat tani, i mjafton vec nje bisturi, jo,jo vemendje s’do te kem, Jo, jo eshte bere problem, mjaft harxhove per aksesore, dekolteja do nje doctor, jo,jo vajza se dua, jo, jo nuk ben per mua, Konkurrenca, ah konkurrenca, me nje plastike ndryshon nuk je me vetja, konkurrenca gjithcka vajza ju mori, E vecante jam, pa bisturi doktori’’, nese ju kujtohet keshtu kendonte Jeta Faqolli para disa viteve!

Por Jeta duke shume ndryshe kete rradhe pasi siguruam nje imazh qe kengetarja e ka bere gjate xhirimit te nje klipi. Jeta nuk shfaq imazhin e nje kengetare seksi, pasi qe eshte kunder operacioneve plastike, te pakten kengetarja duhet te praktikoje palester qe te vendos ne vije linjat trupore pasi sipas kesaj qe ka nisur gjate ketij viti po te shtoje dhe ndonje kilogram, atehere nuk do te mund te kendoje keto lloj kenge pasi fansat do t’i thone, nese s’mund te mbash fizikun si duhet atehere bej nderhyrje tek kirurgu!!!

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 21 Janar 2012

Revista INTERVISTA, 21 Janar 2012
 • Eksluzive: Stripman Albania Erioni Show: Si po xhiroj nje film shqiptar porno ne Tirane
 • Gazmend Paja: Bej dashuri dhe jo lufte
 • Sinan Hoxha: E dua dhe e urrej veten!
 • Per here te pare ne shtypin shqiptar, interviste me dy hakersa: Si jua vjedhim cdo pasuord...
 • Alida: Sukses ne MTV!
 • Jeta Faqolli: Eshte koha per te festuar
 • Shkenda Dubova: 2000 euro per nje koncert!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 21 January 2012
Exclusive: Albania Stripman Erion Show: How I shoot a porno film in Tirana Albania
Gazmend Paja: make love, not war
Sinan Hoxha: I love and hate myself!
For the first time in the Albanian press, interview with two hakersa: How we steal any password? ...
Alida: Success on MTV!
Faqolli Life: It's time to celebrate
Shkenda Dubova: 2000 euros for a concert! ]]

Monday, 7 November 2011

Jeta Faqolli Pelqen te Zhvishet me Stil...

Jeta Faqolli: Me pelqen te zhvishem me stil

Kengetarja e “It’s time”, e cila ka bashkepunuar me treshen e djemve rumune “Deep System”, ka thene se fundmi se ne performancat e saj perpiqet te zhvishet me stil, ne menyre qe te mos jete ekstravagante, por njeherazi te permbushe qellimin per te qene seksi. Ne fakt, ne sinkron me kete synim, Jeta pak kohe me pare ka ndryshuar edhe look, duke u shnderruar ne “kokekuqe”. Por cfare do te thote me stil, sepse kengetarja nuk e ka sqaruar shume: te mos jesh vulgare, te jesh ne nje hap me moden, te jesh e vetepermbajtur?! Ne performancat e saj skenike Jeta zakonisht preferon te nderthure klasiken me modernen, ndersa ne klipin veror “It’s time” e kemi pare te shfaqet edhe me boksera. Por, duke qene se temperaturat e larta verore bejne te veten, Jeta e ka pasur nje justifikim: “Une besoj se e pershtas tekstin e kenges me veshjen. Normalisht, kur jane kenge serioze apo balada, nuk ka nevoje per zhveshje mendoj une, por nese behet fjale per nje kenge ritmike dhe verore, aty ka vend edhe per pak zhveshje, apo jo. Sigurisht qe me stil edhe ekstravaganca, ne kete menyre pse jo?!”, - na ka thene kengetarja, e cila ne jeten e perditshme mban kryesisht nje look sportiv. /standard/nentor 2011/

Saturday, 21 March 2009

Jeta Faqolli Provon Suksesin me Artiste Kosovare

Jeta Faqolli
/photo v.g./

Jeta Faqolli provon suksesin me kosovaret

Pasi ka nxjerre ne treg kenget “Aman, derman”, “Provokimet”, “Konkurrenca”, “Vetem me ty”, kengetarja Jeta Faqolli deshiron te beje me shume fansa per vete, nepermjet nje bashkepunimi qe ka menduar me nje grup te njohur kosovar, emrin e te cilit deri tani e ka mbajtur sekret. Detajet e tjera ajo ka preferuar te mos i zbuloje, se cili eshte ky grup dhe si ka lindur ideja per te bere nje kenge se bashku, por thuhet se behet fjale per disa djem te rinj dhe qe kendojne hip-hop. Jeta e ka deshiruar kete bashkepunim, pasi kenga dhe klipi qe do te publikohet me ta dhe qe do te transmetohet ne te gjitha kanalet muzikore te Tiranes dhe Prishtines, do te sjellin nje stil ndryshe te kenduarit te saj. Gjithashtu, bashkepunimi me artiste kosovare eshte nje strategji fitimprurese e shume kengetareve te reja nga Shqiperia, per te fituar treg jashte kufijve, pasi dihet qe kosovaret pelqehen shume nga publiku i diaspores. Vetem pak muaj me pare Jeta Faqolli organizoi nje feste te madhe per ditelindjen e saj ne Tirane, ku u vu re se ishin te pranishem dhe miq te saj artiste nga Prishtina. Edhe pse ka pasur shume komente negative mbi zotesine e saj si kengetare, perseri u vu re se miqte qe kishin shkuar per ta uruar per ditelindje nuk i kishte te pakte. Ne festen e organizuar u pane te ishin aty, qe nga Flori Mumajesi, Gent Demaliaj, Kastro Zizo, Anjeza Branka e deri tek Ingrid Gjoni, te cilet kane qendruar per shume ore ne festen e zhurmshme qe u organizua ne nje lokal prane Rruges se Elbasanit./panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jeta Faqolli trying success with kosovars

Having issued market songs "Amman, derman," "provocations", "Competition", "Only with you," Jeta Faqolli singer wants fans to do more for themselves, through a collaboration that has meant a group known Kosovar , the name of which so far has kept secret. Details of the other, it has preferred not to ferret out, what is this group and was born the idea to do a song together, but said that a few young boys and who sing hip-hop. Life is like this cooperation, as klipi songs and that will be published with them and that will be broadcast in all channels of music to Tirana and Pristina, will bring a different style to her singing. Also, collaboration with artists Kosovo is a lucrative strategy of many new singers from Albania, to earn the market outside, as it is known by many Kosovars pelqehen public diaspora. Only a few months ago Jeta Faqolli organized a great celebration for her birthday in Tirana, where was that friends were present and its artists from Pristina. Although there have been many negative comments about its capacity as the singers, again was that friends who had gone to the birthday wish did not slim. We organized the holiday were seen they were there, since Flori Mumajesi, Gent Demaliaj, Kastro Zizo, Branka Anjeza to Ingrid Gjoni, who have stayed for many hours a noisy party that was organized in premises by Elbasani Road.
]]

Monday, 26 January 2009

Kafazi i Arte 6: Sot Shpallet Fituesi!

Kafazi i Arte 6 Finalistet
/photo news24/

Ne mbremje ne News 24, spektakli me plot surpriza dhe te ftuar
Kafazi i Arte, sot shpallet fituesi

Geri, Suada, Silvana dhe Visi, ne gare

Ka mberritur tashem dita e fun dit e edicionit te gjashte te realit show-t me te famshem ne Shqiperi, "Kafazi i Arte". Pas 56 ditesh intensive, ku kemi pare personazhe te temperamenteve dhe karaktereve te ndryshem, ne javen e fundit te kesaj loje triumfuan kater pretendentet per cmimin e madh prej 15 milione lekesh te vjetra. Suada, Silvana, Geri dhe Ervisi do te kaloje diten e fundit te ankthit sot, ndersa mbremja bashke me gongun qe do te bjere, do te shpalle edhe me te votuarin e publikut shqiptar.

DITA 56 /mendoj se duhet te jete 55-teni/
Dita e 56-te ne shtepine e Kafazit te Arte ka nisur qete por me pas banoret jane perpjekur te argetohen sa me shume meqe ka qene dita e fundit ne shtepi. Dhe ja kane arritur. Lojerat e shumta qe kane bere ne shtepi, shakate dhe batutat nuk kane munguar aspak. Ne mengjes banoret jane zgjuar pak me pertese. Megjithese koha ka qene e zymte kjo nuk ka ndikuar aspak tek ata. Suada ka marre nje surprize qe ne mengjes. Nje cante me dhurata i eshte futur nga autoret brenda ne shtepi. Kane qene fustane, pantallona te reja nga mamaja per naten finale te cilat i ka provuar menjehere. E nderkaq te katert ata jane ndjere pak keq qe lojes i ka ardhur fundi. Per kete motiv ata kane marre zotimin te argetohen ne maksimum. Loja me e preferuar dhe qe i ekzalton komplet ata eshte ajo me miell. Dhe djemte e kane marre menjehere iniciativen dhe ndersa Silvana ka qene ne banje ata i kane hedhur asaj miell dhe pastaj kovat me uje. Situata ka qene me teper se gazmore. Silvana nuk eshte merzitur aspak por perkundrazi eshte bere pjese e lojes dhe ka nisur te luaje duke u hedhur edhe ajo djemve miell. E kunderta ka qene me Suaden e cila nuk ka dashur te jete pjese e kesaj loje. Ajo eshte fshehur tek dhoma e sekreteve dhe ka qendruar per mbi gjysme ore atje pasi djemte Geri me Ervisin e prisnin me kova me uje tek dera. Atmosfera ka qene aq gazmore sa edhe e sikletshme, pasi shtepia u kthye ne nje katastrofe te vertete. Megjithate ata nuk e kane vrare mendjen. Pas lojerave kane pastruar dhe i kane dhene fytyren e vertete shtepise, dhe e kane pasur ne rregull kur Jeta Faqolli kengetarja my-safire e dites se djeshme ka hyre ne shtepi.

EDICIONI
E ndersa sot ne mbremje edicioni i gjashte i Kafazit te Arte do te mbyllet me shpalljen e nje fituesi, gjate ketyre dy muajve publiku ka ndjekur ne News 24 jeten e 14 njerezve qe u bene pjese e ketij realit show. Qe nga dita qe ai u cel me 1 dhjetor 2008 ne kemi pare dhe ndjekur jeten reale, pa pike emocioni te kafaziereve tane. Argetim, lojera, sekrete, diskutime, debate, madje dhe zenka kane perbere jeten e survejuar te tyre, ndersa personazhet tane na ofruan nje gjeografi te gjere te jetes shqiptare. Por nuk kane munguar ne kete edicion te ftuarit VIP, mjaft personazhe nga jeta e muzikes, politikes, apo edhe jeta civile kane qene miqte e kafaziereve dhe i kane dhene larmi jetes se tyre.

FINALISTET
Kete vit 14 njerez moren statusin kafazier. Vetem kater prej tyre ishin triumfatoret qe rezistuan ne javen finale. Silvana, volejbollistja nga Tropoja, Geri, i cili kishte ardhur ne Kafaz pas nje eksperience te gjate ne Gjermani, Suada studentja e juridikut, qe hyri ne gare dy jave pasi kishte nisur loja dhe Ervisi, qe hyri kater jave me vone ne Kafaz. Ne mbremjen e sotme gjate spektaklit ne News 24 pervec te ftuarve, surprizave, debateve do te shpallet edhe fituesi i kesaj gare qe na ka mbajtur ne tension per dy muaj resht. Endrra po mbaron, me te edhe do te zbulohet triumfuesi i saj.
TE SKUALIFIKUARIT
Dhjete personazhe qe hyn ne loje jane skualifikuar deri me tani nga gara. Niku i Lumes, nje nga banoret e shtepise ishte me me pak fat nga te gjithe. Ai qendroi ne loje vetem pese dite. Rast ky vertete i rralle. Niku nuk mundi ta vazhdonte garen per shkak te mungeses se etikes qe kishte ne cdo bisede dhe diskutim qe bente me kafazieret e tjere. Gje qe i detyroi autoret te jepnin masen arbitrare per ta perjashtuar ate nga loja. Megjithate ai ka qene prezent ne debatet e zhvilluara ne studion e spektaklit te te henave ku nuk ka munguar asnjehere. Albana, Adela, Ylberi, Matilda, Omeri, Berolda kane qene gjashte personazhet qe jane skualifikuar sipas votimit. Ata kane dale ne balotazh dhe pas votimit ne shtepi nga banoret kane lene lojen. Nderkohe ka pasur edhe nga ata qe kane braktisur lojen. Nje moment, nje dobesi, mungese e durimit apo ndoshta nje tjeter motiv, beri qe tre banore cuditerisht meshkuj te tregohen te pafuqishem per te vazhduar lojen. Keshtu Pellumbi, Frensis dhe Joni ishin ata qe u dorezuan dhe e lane garen ne mes. Ata u terhoqen nga gara pa e filluar mire ate. E megjithate, ata provuan emocionin e te qenit pjese e nje realit show dhe te fitonin statusin kafazier.

SURPRIZAT
Loja me nje realiti show ka nje ritem te paimagjinueshem. Kafazieret tane e provuan kete. Net plot emocion, te gjata deri ne mengjes, biseda dhe debate te pafundme, njohje, miqesi apo edhe e kunderta, ndjenja qe u provuan nga te gjithe ne shtepi. Nata e vitit te ri ishte nje nga me specialet gjate ketij edicioni. Festa qe u organizua ne shtepi ishte krejt e vecante. Fishekzjarret ne nderrimin e viteve, muzika, kercimet, batutat e bene te paharrueshme per te gjithe. Vec, mengjesi nuk pati te njejten natyre. Nje sherr mes Matildes dhe Silvanes, ku dy vajzat u kapen prej flokesh prishi gjithe gezimin. E megjithate vajzat e gjeten paqen ne ditet ne vazhdim. E nderkaq lojerat e pafundme qe jane bere ne shtepi, te ftuarit speciale e kane bere jeten e survejuar krejt te vecante. Per disa edhe kaq normale sa harronin se ishin nen vezhgim. Por surprizat do te vijojne edhe sot ne mbremje. Kete nate pervec te ftuarve, ajo qe te gjithe presim me ankth eshte kush do te jete fituesi i edicionit te gjashte te Kafazit te Arte; Silvana, Suada, Ervisi apo Geri??? Le ta mesojme kete se bashku sot ne mbremje...

EDICIONET
Tashme shenohen plot gjashte edicione, qysh kur lindi, si i vetmi reality-show shqiptar "Kafazi i Arte". Ne rrugetimin e tij ne pese edicionet e kaluara ka sjelle pese fitues, te cilet pervec eksperiences se pakrahasueshme qe fituan ne te, moren me vete nje cmim qe u dha jo pak fame.

KAFAZI I NDRYSHKUR
E reja e ketij edicioni ishte padyshim Kafazi i Ndryshkur. Dy konkurrentet me pak te votuar te Kafazit te Arte qe shkonin ne balotazh, pas votimit te kafaziereve, te cilet edhe vendosnin fatin e tyre, njerin e eleminonin menjehere nga loka, ndersa shperngulej ne Kafazin e Ndryshkur. Nderkohe qe pas nje televotim te shkurter, publiku zgjidhte midis tyre kush mund te kthehej brenda Kafazit te Arte dhe cili do te rrinte edhe nje jave tjeter ne Kafazin e Ndryshkur bashke me konkurentin e ri te sapoeleminuar. Mirepo te shperngulurit nuk rronin vetem por ne shoqerine e Rremes dhe bashkeshortes se tij, te cilet ishin edhe te zotet e shtepise, te vetmit qe kishin te drejte te hynin ne shtepi pervec konkurrenteve. Joni dhe Matilda ishin te paret qe u bene kafaziere ne shtepine e Ndryshkur. Me pas Berolda, Ylberi, Suada provuan jeten e fshatit, qe ishte shume larg asaj te Kafazit te Ndryshkur. Ata provuan pune qe nuk kishin bere kurre, sicc ishte te ushqyerit te kafsheve te shtepise, apo edhe te prisnin dru. Jeta interesante ne shtepine e Kafazit te Ndryshkur u pasqyrua ne News 24, njesoj si ajo e Kafazit te Arte.

CMIMI
Loja, deshira per fame, njohjet e reja, pse jo dhe cmimi i madh prej 1.5 milione leke te reja, afroi jo pak por 14 personazhet te beheshin pjese e ketij realityshoe. Cmimi do te shkoje sot ne mbremje per nje nga kater me te duruarit e kesaj loje.

REPORTAZHET
Nje surprize e vecante ne kete edicion ka qene edhe prezenca e Edison Ypit. Ai nuk ishte kafazier. As konkurrent. Ai ishgte pranishem ne kete edicion nepermjet reportazheve dhe opinioneve te tij per vendet nga vinin kafazieret tane.

FAKTI I DITES
Jeta Faqolli,mysafire ne Kafaz

Jeta Faqolli Kafazi i Arte 6Kengetarja Jeta Faqolli ka qene mysafirja e mbremjes ne shtepine e Kafazit te Arte. Banoret kane qene duke pastruar shtepine pas lojerave te shumta qe kane bere dhe jane ndjere te befasuar nga surpriza. Sapo eshte vendosur ne sfond nje nga kenget e Faqollit, Silvana e ka kuptuar se ajo do te vinte ne shtepi. Me pas ata kane filluar te pyesin kengetaren per punen e saj, per projektet por kengetarja ka dhene dhe opinionet e saj per kafazieret dhe si dukeshin ata nga jashte. /ilda lumani/gazeta shqiptare/26.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 25 January 2009

Kafazi i Arte 6: Dita 55, Mysafire Jeta Faqolli!

KAFAZI I ARTE 6: DITA 55, MYSAFIRE JETA FAQOLLI

25-01-2009 12:25
Suada merr nje cante ne shtepi

Banoret jane zgjuar me pertese sot. Megjithese koha ka qene e zymte kjo nuk ka ndikuar aspak tek ata. Suada ka marre nje surprize kete mengjes. Nje cante me gjera i eshte futur nga autoret brenda ne shtepi. Kane qene fustane, pantallona te reja nga mamaja per naten finale te cilat i ka provuar menjehere.

25-01-2009 14:09
Shprehen se do t’u mungoje shtepia

Te kushtezuar edhe nga koha e vrenjtur me shi, pa mundur te dalin ne tarrace, banoret kane zgjedhur te luajne me letra ne shtepi. Kercimi eshte po ashtu nje nga menyrat e tyre te preferuara te kalimit te kohes ne kushtet ne te cilat ndodhen. Banoret kane nisur te mendojne qe tani per faktin se sa do t’u mungoje shtepia dhe sa do t’i mungojne ata njeri-tjetrit.

25-01-2009 16:07
Pasdite e qete ne shtepine e Kafazit te Arte.

Banoret i ka pushtuar qetesia. Pas bisedave dhe surprizave te dites se sotme dhe pasi kane konsumuar dreken, dhe shijuar ushqimet qe mamaja e Suades ka sjelle per banoret, ata i kane zene gjumi. Lodhja e ketyre dy muajve eshte reflektuar jo pak tek banoret.

25-01-2009 18:48
Jeta Faqolli, mysafire ne Kafaz

Kengetarja Jeta Faqolli ka qene mysafirja e mbremjes ne shtepine e Kafazit te Arte. Banoret kane qene duke pastruar shtepine pas lojerave te shumta qe kane bere dhe jane ndjere te befasuar nga surpriza. Sapo eshte vendosur ne sfond nje nga kenget e Faqollit, Silvana e ka kuptuar se ajo do te vinte ne shtepi. Me pas ata kane filluar te pyesin kengetaren per punen e saj, per projektet.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online