All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Joana BB6. Show all posts
Showing posts with label Joana BB6. Show all posts

Sunday, 12 May 2013

Edberi dhe Joana jashte lojes se "Big Brother" [VIDEO]

Dy eliminime ne Big Brother

Jo nje, por dy banore jane larguar nga shtepia e Big Brother kete fundjave. Pas nje vendimi surprize nga Vellai i Madh dhe me shumice votash nga publiku, Edberi dhe Joana kane humbur shansin per te fituar cmimin e madh vetem 3 jave perpara finales.

“Isha 70% ajo cka jam jashte dhe 30% kam qene duke bere lojen. Kam provokuar ne situata te ndryshme dhe kjo ishte strategjia ime. E prisja daljen time sepse isha ne nominim me Anaidin dhe une e kam konsideruar ate si konkurrent te forte ne shtepi.

Me Anaidin jemi ne nje lidhje qe besoj se do te vazhdoje edhe jashte shtepise. Cdo gje aty brenda nuk ishte per spektakel, por ishte e vertete”, u shpreh Joana.

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
  • Big Brother: Joana shtatzene?
  • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
  • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
  • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
  • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
  • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
  • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
  • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
  • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
  • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Sunday, 28 April 2013

Pasi flet me Janin, Joana ngushellohet duke bere seks me Anaidin [VIDEO]

Joana & Anaidi
Pasi flet me Janin, Joana e feston duke bere seks me Anaidin, publikohen videot

Ajo qe po ndodh mes Joanes dhe te dashurit qe ka jashte, Janit, eshte dicka qe askush nuk po arrin ta kuptoje. Kur hyri ne shtepine e “Big Brother”, Joana deklaroi se ka nje lidhje gjashtevjecare. Me pas, ajo vendosi qe ta lere dhe te lidhet me Ilirin. Jani as deshi t’ia dije per vendimin e Joanes, por i solli asaj nje valixhe me rroba. Ky fakt beri qe Joanes t’i rikthehet dashuria per Janin, nderkohe qe ky i fundit u entuziazmua aq shume, sa vendosi te komunikoje ne telefon me te gjate nates live te spektaklit te se shtunes. Perseri Joana i deklaroi se e mendon shume dhe do flasin gjate kur te dale qe andej. Por nje nate me pas, ajo e feston me Anaidin rikthimin e Janit, i cili i dha vetem keshillen qe te kujdeset per veten. Dhe ajo u kujdes ashtu sic di, ne krevat me Anaidin.

Saturday, 27 April 2013

Joana e BB6, shtatzene?

Dyshimi, Joana kerkon test shtatzenie

Prej dy javesh eshte diskutuar ne rrjete sociale fakti qe Joana mund te kete mbetur shtatzene pergjate qendrimit ne shtepine e “Big Brother”. Lajmi mbeti ne kuadrin e thashethemit, derisa burime prane ketij produksioni na thane nje te vertete shokuese.

Zbuluam qe dyshimet per nje shtatzeni te mundshme i ka edhe vete Joana, pasi ka kerkuar nga produksioni nje test shtatzenie. Ende nuk dihet nese Joana e ka kryer testin e aq me pak rezultati i tij. Do te presim javet ne vazhdim, nese kjo dukuri e pazakonte per nje reality show, po ndodh apo jo ne te vertete.

Saturday, 13 April 2013

I dashuri, 10 mije euro dhurate Joanes...

I dashuri i Joanes, 10 mije euro dhurate pas skenave intime ne “Big Brother”

Miqte e Joanes deklarojne: Ata e duan shume njeri-tjetrin, Jani e njeh mire Joanen dhe ia fal cmendurite.

Pas spektaklit te se shtunes, ku Jani, i dashuri i Joanes, i kishte derguar asaj nje valixhe me rroba, edhe pse ajo deklaroi se do te ndahej pasi tashme ndiente per Anaidin, pyetja qe po bejne gjithnje e me shume femrat vetes eshte: “Mos duhet t’i tradhtojme te dashurit qe te na duan me shume?” Sado te mundohesh qe t’i japesh nje shpjegim kesaj situate, veshtire eshte t’ia gjesh anen. Tashme te gjithe kane pare se si Joanes iu deshen vetem pak dite njohje me Anaidin qe te prishej lidhja gjashtevjecare me te dashurin e saj, i cili jeton ne Greqi. Edhe pse Anaidi nuk i dha asnjehere vleren e nje lidhjeje te mirefillte, Joana deklaronte se ndihej mire ne krahet e tij dhe se kishte kohe qe nuk ndihej ashtu prane nje mashkulli.

Tuesday, 9 April 2013

Joana konfuze, ngrohet me Edberin

Të gjithë u befasuan dhe e komentuan sesi vajza “derdh lot krokodili” në momentin që ajo mori disa rroba nga ish i dashuri i saj, i quajtur Jani.

Është fjala për vajzën më problematike dhe me sjellje konfuze, Joana e ‘Big Brother 6’, që këtë herë dëshiron të ngrohet pranë djaloshit nga Prizreni, Edberit.

Ndërsa Joana nuk e di ende se kë e do me të vërtetë, është kapur mat duke u përqafuar me modelin nga Prizreni. E po nuk thuhet kot se këtë vit ky reality-shou nuk është ashtu siç duket.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Joanna confusing, heated with Edberin

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Saturday, 23 March 2013

Me ne fund seks ne "BB6"...

3 minuta seks brenda ne shtepine e “BB6”

Me ne fund lulezoi dashuria ne shtepine e “Big Brother”. Ose te pakten keshtu eshte dukur gjate njeres prej neteve ne dhomen e gjumit... Teksa te tjeret flinin, Anaidi dhe Joana kane vendosur te ndajne bashke shtratin dhe jo vetem. Ata kane kaluar momente te nxehta nen jorgan dhe me ne fund kane shfaqur ate qe ndiejne per njeri-tjetrin.

Akti seksual ka zgjatur pak, vetem tre minuta. Qe prej diteve te para, dy te rinjte jane afruar dhe shpesh jane vecuar nga pjesa tjeter e grupit. Marredhenia e tyre ka pasur ulje-ngritje brenda nje kohe te shkurter. Shpesh jane zene e po aq shpesh jane perqafuar. Me e dhene eshte dukur Joana, e cila, edhe pse ne shume raste e refuzuar nga Anaidi, serish ka tentuar te afrohet e ta kete prane.

Tuesday, 12 March 2013

Anaidi dhe Joana te dashuruar

Joana dhe Anaidi kane dale ne oborr. Ajo i eshte ulur ne preher dhe jane duke biseduar dhe bere shaka. Joana duket e gezuar, madje i thote Anadit se banoret e tjere se si i shohin.

Ajo shprehet e bindur qe neser ata te dy do te jene tema e diskutimit qe ne mengjes. Te dy qeshin per kete fakt.

Ajo e pyet Anaidin se cfare i intereson atij me se shumti dhe ai i pergjigjet qe i intereson jeta e saj brenda shtepise se Big Brother. Joana vazhdon i tregon Anaidit qe ka folur me nje person qe ajo e ka shume xhan dhe tashme ndihet shume me e lehtesuar.

Burimi: Top Channel
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Anaidi and Joana lovers

Sunday, 10 March 2013

Joana dhe Anaidi ne hapat e pare te nje lidhjeje...

“Big Brother”, Joana dhe Anaidi drejt nje lidhjeje…

Dua ta zbuloj sekretin tend vetem per vete, por nuk do shkoj ta them ne dhomen e sekreteve, se nuk i dua leket e tua”, - thote Joana, ndersa Anaidi ia kthen: “Une, po ta zbulova sekretin, do shkoj atje ta them dhe do qesh me te madhe, t’i mora leket do them”.

Keta dy banore, pjesen me te madhe te kohes e kalojne ne shoqeri te njeri-tjetrit dhe prej disa ditesh kane filluar te ndajne edhe shtratin bashke.

Shpesh ngacmohen, zihen, pajtohen e perqafohen.

Wednesday, 6 March 2013

Ofendime te renda midis Joanes dhe Ilirit

Iliri dhe Arsimi ndodhen ne kuzhine duke ngrene mengjes. Aty vjen Joana e cila i kerkon Ilirit qe t’i pergatise edhe asaj mengjesin.

“Do me besh edhe mua pak buke?” e pyet Joana Ilirin dhe ai i pergjigjet se po e ben kete sot, por nuk do qe te perseritet me. “S’dua te me ngacmosh kur ha se mengjesin e kam te shenjet” i thote Iliri Joanes, nderkohe qe ia ka bere gati buken.

Joana fillon te haje, pa u ulur dhe nderkohe i merr djathe nga pjata Ilirit. Atij nuk i pelqen gjesti i saj dhe i kerkon qe te largohet “ik andej se jam duke ngrene, mos u fut te pjata ime” i thote Iliri Joanes. Ajo ia kthen se ai nuk ka arsye per t’u merzitur per nje cope djathe sepse ai mund te marre sa te doje dhe pa perfunduar fjaline merr djathe edhe te pjata e Arsimit.

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online