All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Joana Gjuzi. Show all posts
Showing posts with label Joana Gjuzi. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Saturday, 13 July 2013

Joana zhvishet pertej bikinit...

Joana topless
Fotot topless te Joanes se “Big Brother”

Ajo di te jete pa komplekse, jo vetem kur ishte ne lojen e “Big Brother 6”, por edhe tashme qe vazhdon jeten si vajza e njohur pas fames qe mori ne kete “reality show”. Joana Gjuzi, e cila tashme i eshte rikthyer pamjes se biondines qe ka pasur para se te hynte ne loje, vazhdon te beje jete e qejfit qe i pelqen te beje, sic ka pohuar dhe brenda shtepise. Keto dite te nxehta korriku, ajo eshte fotografuar ne nje nga pishinat e njohura te Tiranes, duke marre rreze e zhveshur topless, gje qe e ndihmon te marre ngjyre ne menyre te njetrajtshme ne te gjithe trupin. Kjo eshte hera e pare qe Joana zhvishet per te pozuar ne uje, duke ekspozuar edhe trupin e saj ne forme dhe me lekure te shendetshme. Argetimi ne pishina me shoqerine e saj eshte menyra me e zakonshme se si ajo kalon paraditet e ketyre diteve te nxehta ne Tirane, nderkohe qe ne mbremje vijon me jeten e nates, ne club-et e saj me te preferuara, qe tashme jane plot me njerez pothuaj cdo nate.


Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Tuesday, 2 July 2013

Joana: Meti shume romantik, Anaidin nuk dua as ta pershendes...

Joana & Meti
Joana: Meti, romantik e i dashur

Joana e “Big Brother 6” vjen me te reja nga jeta e saj profesionale e private. Ne kete interviste, ajo rrefen te gjitha planet per punen e ardhshme dhe marredhenien e bukur qe po lind me Metin e “BB5”. Banorja me e perfolur e edicionit te fundit te “Big Brother”, zbulon edhe nje detaj qe lidhet me ish-te dashurin e saj, Anaidin. Ai i eshte gjendur prane ne nje moment te veshtire, duke i puthur ballin e duke i shtrenguar doren kur Joana ndodhej ne spital...

Joana, me se po merresh keto kohe?
Keto kohe jam duke studiuar tregun, sepse ne tetor terheq licencen dhe do hap farmacine time. Dua te hap nje farmaci 24- oreshe ne Bllok dhe jam duke u marre me lidhjet qe me duhen per kete pune. Mjeket, recetat, perqindjet... Per fat kam miq shume te mire qe po me ndihmojne.

Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Sunday, 23 June 2013

Meti harron Dianen, lidhet me Joanen?

Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e ‘BB5’

Nje nga banoret me te diskutuara te edicionit te fundit te “Big Brother”, ka surprizuar me nje tjeter lajm. Se fundmi ajo eshte pare te shoqerohet me nje nga djemte me te bukur te edicionit. Joana eshte lidhur me Metin.

Miq te Joanes na kane konfirmuar se Meti ka udhetuar nga Prishtina enkas per te kaluar ditet prane saj. Cifti me i ri i showbiz-it eshte fotografuar i perqafuar ne pishina. Miq te Joanes na kane rrefyer se ata jane ne hapat e pare te lidhjes se tyre, dhe po krijojne nje marredhenie shume te bukur me njeri-tjetrin. Shkes per kete njohje midis te dyve eshte bere nje tjeter ish-banore e “Big Brother”. Klaudia qe eshte edhe shoqe e Joanes i ka prezantuar dy te rinjte dhe duket se ata jane pelqyer menjehere.

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Sunday, 16 June 2013

Anaidi dhe Joana sfidojne njeri-tjetrin me partnere te rinj

Anaidi dhe Joana me partnere te rinj
Anaidi e Joana kapen me dy partnere te rinj

Pasi kane dale nga nje lidhje dhe nga nje “reality show” si “Big Brother”, ku kane perjetuar nje izolim te shfaqur ne ekran, Anaidi dhe Joana vazhdojne te jene ne qender te vemendjes se publikut. Ata krijuan nje intimitet brenda shtepise, aq sa te gjithe ishin kureshtare te shihnin se si do te vazhdonte jashte kjo histori, por qe nuk u desh shume kohe per ta zbuluar sepse Anaidi, pasi u shpall fitues te shtunen e spektaklit, te dielen ne programin “Fan’s Club” doli me deklaraten se ishte “single”, duke renditur arsyet pse nuk do vazhdonte me Joanen. Ky pohim i tij publik ne fakt krijoi shume reagime, per faktin se do te kishte tingelluar disi me e zbutur deklarata e Anaidit, nese kete vendim do ia pohonte asaj personalisht ne fillim. Gjithsesi, pas perballjes ne “Post Big Brother”, ku te dy ia kane thene ne sy njeri-tjetrit gjithcka, tashme vazhdon jeten secili per qejf te vet. Dihet qe pas cdo mbylljeje te edicioneve te “Big Brother”, personazhet me te perfolur te kesaj loje jane ne qender te vemendjes, duke u fotografuar nga paparacet kudo ku ata shkojne. I kemi pare shume aktive ne vendet e argetimit jo vetem banoret e tjere te “BB6”, por edhe Anaidin dhe Joanen ne aktivitete te ndryshme artistike, apo ne club-et e njohura te Tiranes, por ne shoqerine e miqve te tyre.

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Saturday, 8 June 2013

Joana pas ndarjes nga Anaidi, perfundon ne spital...

Joana e “Big Brother”: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja pendese

Ashtu sic ka ndodhur edhe vitet e kaluara, kur ulet sipari i nje edicioni te “Big Brother”, hapet sipari i post “Big Brother”, nje larmi e madhe ngjarjesh qe na shoqeron deri diku rreth vjeshtes. Po historia e Joanes me Anaidin, deri kur mund te zgjase, apo sic tha vete ai, ne “Fan’s Club”, ajo tashme ka marre fund? Duket se jo. Te pakten keshtu na rrefen Joana ne nje bisede per gazeten tone. Ja cfare na tregon ajo:

Si e more lajmin qe Anaidi deklaroi qe nuk e kishte ndermend te vazhdonte lidhjen?
E degjova nga ekrani. Une e pashe sjelljen e tij nje nate me pare, natyrisht edhe ftohtesine e prinderve te tij kundrejt meje dhe mendova te mos shkoja ne “Fan’s Club”. Thashe t’ia bej me te lehta gjerat Anaidit, meqe nuk ka burreri te m’i thote gjerat ne sy.

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online