All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label John Goci. Show all posts
Showing posts with label John Goci. Show all posts

Sunday, 26 August 2012

Arrestohet John Goçi, menaxheri shqiptaro-amerikan i Genta Ismajlit

Është arrestuar dhe mund të përballet me 5 vjet heqje lirie nëse shpallet fajtor, John Goçi, amerikani me origjinë shqiptare i cili njëherazi njihet në opinionin shqiptar edhe si menaxheri amerikan i këngëtares së njohur kosovare, Genta Ismajli.

Goçi është anëtar i bordit të shkollës në Wayne Westland dhe së fundi ishte bërë i njohur pas fushatës së tij për Kongres. Ai është akuzuar të mërkurën pasi ka gënjyer agjentët federalë në Shtetet e Bashkuara, pas hetimit që pasoi nga Tomo Duhanaj, pronar i një fast food-i të njohur atje, Bray’s Hamburger.

Gënjeshtra e Goçit lidhet edhe me interesat e kredisë së marrë nga Duhanaj, duke u treguar atyre se interesi ishte 15%, kurse në fakt pas hetimit ishte konstatuar se ai paguante 45% të interesit, si dhe Duhanaj pas hetimeve është konstatuar se jep para në formë huaje për shqiptarët në Amerikë me norma të interesit deri në 45%. Borxhi të cilin Goçi e kishte marrë nga Duhanaj, arrinte shumën prej 30 mijë $.

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
  • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
  • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
  • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
  • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
  • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
  • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
  • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
  • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Wednesday, 15 February 2012

Genta Ismajli kerkon mbeshtetje per menaxherin e saj

Sic ju kemi treguar kohë më parë se shqiptari John Goci kandidon për kongresmen në Amerikë. Ky është ndryshe edhe menaxheri i këngëtares Genta Ismajli.

Dhe për këtë këngëtarja ka kërkuar mbështetje te fansat e saj për z.Goci, i cili pretendon të ulet në një nga karriget si kongresit në Amerikë. Genta në funpage-in e saj i lutet fansave që ti japin një "like" faqes ku tregon John Gocin në adresën e tij të facebookut./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismajli seeks support for its manager

As you have shown long ago that the Albanian John Goci running for congress in America. This is unlike the singer's manager Genta. And this singer has sought support of its fans for z.Goci, who claims to sit in another chair as congress in America. Genta in funpage-in her fans pray that you give a site where shows like John Goci in his address facebookut./Albavipnews/

Monday, 23 January 2012

Menaxheri i Genta Ismajlit kandidon per kongresmen

Në programin “Top Vip” në Top Kosova Radio, këngëtarja më atraktive shqiptare Genta Ismajli tregoi, veç tjerash, se ajo nuk menaxhohet nga mamaja e saj, por në Evropë dhe në Amerikë i ka dy menaxherë.

E këto ditë zbuluam se menaxheri i saj në Amerikë, Xhon Goci, do të kandidojë për anëtar në Kongres, duke e përfaqësuar Qarkun 13 të Miçiganit, i cili ka gjithsej 14 kongresmenë në Uashington, ku gjendet dhe Kongresi Amerikan. Ne ua urojmë një gjë të tillë, pse jo, por urojmë që dhe menaxhimin ndaj këngëtares të mos e lërë anash, pasi Genta na ka treguar se ai është një person shumë besnik dhe i zoti në menaxhim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Manager of Genta Ismajli running for congressman

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online