All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jola Mani. Show all posts
Showing posts with label Jola Mani. Show all posts

Monday, 26 March 2012

Elton Deda drejt shkurorezimit pas 7 vjet martese me Jolen...

Elton Deda nis procedurat e divorcit nga Jola

Nje lajm qe ne fillim qarkulloi ne forme thashethemi, pastaj u pasua nga disa shkrime te shkurtra ne media, dhe tashme eshte bere fakt. Fjala eshte per kantautorin e njohur, Elton Deda, i cili sapo ka nisur procedurat e divorcit nga bashkeshortja e tij, Jola Mani, pas shtate vitesh ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Martesa e tyre e jetuar ne SHBA duket ka pesuar krisje, ashtu sic u komentua me rikthimin e Elton Dedes ne Tirane, edhe pse kantautori nuk pranoi te flase asnjehere per kete ceshtje te jetes se tij private. Elton Deda u kthye ne Tirane ne vjeshten e e vitit 2011, duke pohuar se nuk e kishte vendosur ende nese do te rikthehej pergjithmone per te jetuar ne Tirane si beqar, apo nese ky ishte nje rikthim i perkohshem per muziken. Edhe pse kishin filluar te qarkullonin fjalet se ky ishte nje vendim i tij pas problemeve ne familje dhe krizes ne martese, ai nuk pranoi te fliste absolutisht ne media per kete ceshtje. Ne nje interviste dhene per gazeten “Panorama” pas rikthimit, ai iu pergjigj me rezerva pyetjes se pse kishte vendosur te rikthehej ne Shqiperi, gje qe e mbante larg nga familja.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online