All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jon Tarifa. Show all posts
Showing posts with label Jon Tarifa. Show all posts

Friday, 10 May 2013

Surpriza e Veses, kenge anglisht me Jon Tarifen...

Vesa, bashkepunim surprize me Jon Tarifen

Jon Tarifa eshte nje nga kengetaret me "In" per momentin ne Hollande. Kenget e tij ne gjuhen angleze tashme jane ne top-listat muzikore te ketij vendi dhe mjaft te degjuara e te pelqyera ne Evrope. Tashme Joni do te vije ne nje bashkepunim mjaft interesant me kengetaren kosovare Vesa Luma. Vesa e ka bere publik kete lajm ne faqen e vet zyrtare ne Facebook. "Sapo perfundoi edhe kenga e parafundit e albumit, qe eshte shumeee vecante. Nje duet me artistin shqiptar shume te talentuar qe po na nderon me singlat e tij nr.1 ne Hollande e ne mbare Evropen. Eshte Jon Tarifa i cili eshte i ftuar im per kete superprojekt dhe i vetmi projekt i imi ne gjuhen angleze. Mezi po pres ta degjoni" - ka thene kengetarja.

Monday, 4 March 2013

Jon Tarifa, megasukses ne Holande... [VIDEO]

Jon Tarifa
Jon Tarifa, ne krye te chart-eve europiane

Rita Ora ka marre famen e nje kengetareje te madhe, por ajo nuk eshte e vetmja qe po korr sukses nderkombetar.

Nje tjeter kengetar shqiptar eshte ngjitur ne maje te chart-eve europiane me kenget e tij. Behet fjale per kengetarin e ri Jon Tarifa, i cili kryeson hit parade-n muzikor ne Holande.

Jon Tarifa, me kengen e tij “Focus”, ka lene pas kengetare te njohur si Will.I.am, Bruno Mars etj.

Ai gjithashtu sapo ka publikuar hitin e tij me te ri “Next to me”, qe gjithashtu pritet te shnderrohet ne nje megasukses per kengetarin.Saturday, 2 March 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
  • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
  • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
  • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
  • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
  • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
  • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
  • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online