All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Joni Peci. Show all posts
Showing posts with label Joni Peci. Show all posts

Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Thursday, 2 February 2012

Prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, padit gazeten “Tema”

Ishte shkruar pak ditë më parë në gazetën “Tema” në Tiranë se prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, përmes profilit të tij në “Facebook”, u ka dalë në mbrojtje të drejtave të homoseksualëve.

Kjo vinte derisa kishte parë në një emision për të rinjtë homoseksualë në Shqipëri, Strakosha ka reaguar duke shprehur habinë e tij për ata prindër që “ndonëse jetojnë në vitin 2012, thonë se nuk mund ta pranonin kurrë fëmijën e tyre homoseksual”.

Por në fund lajmi përfundonte me këtë fjali:“Kjo nuk është hera e parë që ai i ka dalë në mbrojtje komunitetit homoseksual, ndërsa faqet e thashethemeve në Shqipëri spekulojnë se ai është në lidhje me stilistin Joni Peci’. Dhe, për këtë Bledi ka ngritur një padi ndaj gazetarit dhe kësaj gazetë duke e quajtur “Shpifje” ndaj tij.

Friday, 27 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 27 Janar 2012

Revista GAME OVER, 27 Janar 2012
 • Tuna: Me shume dashuri per homoseksualet
 • Armand Peza, analist i edicionit te peste te "Big Brother"
 • Barbana Dini: Me pelqen kur me therrasin BARBI
 • Diellza Kolgeci: Dashuria ime me rugovasin ne Bjeshket e Nemuna
 • Shota Baraliu: Frekuentoj sexy shop-et dhe nuk paragjykoj asnjeri
 • Joni Peci: "Super Model" kete vit do te vije ne formen e nje reality show
 • Jeta e aktores dhe modeles turke Cansu Dere. Si u ndalua pjesemarrja ne "Miss Universe" nga qeveria turke
Meqe na kane mberritur shume e-maile, (mesazhe, sugjerime) per te mesuar gjithcka mbi jeten e protagonistes se njeres prej telenovelave me te ndjekura ne Shqiperi (EZEL), kesaj here ne cover shkelqen Cansu Dere, ose sic e njohim ndryshe, EJSHANI. Por pervec jetes dhe karrieres se saj, te cilen do ta lexoni me detaje ne brendesi, te tjere personazhe shqiptare vijne me te rejat me te fundit nga jeta e tyre private dhe profesionale. Doni emrat e tyre? Patjeter:

Sunday, 29 May 2011

Bledi Strakosha, Intervista Panorama Plus, Maj 2011

 joni peci & bledi strakosha; photo credit: unknown, source: pp
Bledi Strakosha: “Aventura ime e re televizive me modelen 17-vjecare”

Do te risjelle Bledi Strakoshen e viteve 2000, kur prezantonte programet rinore ne TVA. I duhej nje largim nga ekrani pas mbylljes se programit “Blue” me personazhe te maturuara, qe kane cfare tregojne nga jeta e tyre, per t’u shfaqur tashme ne stil ndryshe, si prezantues i spektaklit “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week”, me te rinj qe jane ne fillimin e tyre.

Tek “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week” do e shohim serish Bledi Strakoshen me kostumin elegant qe jemi mesuar ne “Blue” apo do te shfaqeni ne stil te ri?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online