All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jonida Maliqi. Show all posts
Showing posts with label Jonida Maliqi. Show all posts

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Monday, 1 July 2013

Jonida Maliqi, e pakenaqur me klipin, nis xhirimet nga e para...

Jonida Maliqi ia nis nga e para

Jonida Maliqi, artistja model e skenes shqiptare, ka vendosur t’i nise nga e para xhirimet e klipit, qe pritet te sjelle prej muajsh ne bashkepunim me reperin kosovar Dj Blunt.

Kjo, sepse produksioni qe realizoi klipin heren e pare nuk i ka kenaqur pritshmerite e biondes sharmante, e cila eshte gjithmone shume e kujdesshme ne daljet e saj...

Klipi i ri pritet te realizohet ne fillim te javes se ardhshme ne jug te vendit dhe Jonida si gjithmone mendohet te vije ‘super fashion’, pervecse me nje kenge shume te mire.

Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Sunday, 31 March 2013

Revista PALOMA - 30 Mars 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 30 Mars 2013
 • Samanta Karavella: "Gjerat qe do te ndryshoja po te isha kryeministre"
 • Ermal Mamaqi martohet me Bora Zemanin
 • Elena: "Jam e shqetesuar per te dashurin jashte". Vigani: "S'mundem pa ty, une vdes per ty"
 • Endrit Mertiri, i dashuri i Elenes: "Nuk dua te flas me per te!"
 • Valon Shehu, vellai i Viganit: "Deri ne fund te lojes Elena mund ta kete lene te dashurin..."
 • Familja e Oltes sulmon Big Brother: "Po beni manipulime!"
 • Qetsor Ferunaj: "Rishihemi ne ekran, Marselino fitues i BB..."
 • Suada Sherifi: "Di Caprio, ma ka thyer zemren edhe mua"
 • Noizy hap dyert e shtepise dhe behet kuzhinier
 • Ne ditelindjet e Nora Istrefit dhe Jonida Maliqit
 • Colin Farrell zgjedh Rovena Stefen
 • Flori Mumajesi: Azizi ma ka blere kengen, nuk e ka vjedhur!
 • Shpendi keshillon Elenen: "Nese nuk je e lidhur, mendoj se Vigani te pelqen"
 • Nga Niko Komani: "Si ta veshim dhe mos ta veshim 'te bardhen'"

Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Sunday, 24 February 2013

Jonida Maliqi refuzon "Portokalline"

Jonida refuzon prezantimin e “Portokallise” dhe jurine e “Gjeniut”

Jonida Maliqi prej kohesh eshte bere pjese e “Top Channel”-it si drejtuese e njeres prej skuadrave ne emisionin e perjavshem te Xhemi Shehut, “Dua vendin tim”. Ajo qe te gjithe vleresojne tek Jonida, pervec pamjes se saj teper te kuruar dhe stilit te vecante, eshte humori dhe buzeqeshjet qe e shoqerojne kengetaren cdo puntate. Duket se Jonida e zoteron skenen, po aq sa ne kenge, edhe ne rolin e prezantueses. Se fundmi ajo eshte perfolur per dy propozime te reja qe i kane ardhur nga drejtuesit e “Top Channel”-it, te cilet kane shfaqur deshiren per ta pasur Joniden ne rolin e moderatores se dy produksioneve te rendesishme, si “The Voice Kids” dhe “Portokalli”. Burime prane ketij televizioni na kane rrefyer se per prezantimin e “Portokallise” Jonida ka marre nje propozim konkret, te cilin e ka refuzuar.


Saturday, 23 February 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Shkurt 2013
 • Arbana Osmani: Misioni im kete vit, me i veshtire. Nis sot "Big Brother", autori: "Sekretet e banoreve nuk i dine as familjaret e tyre"
 • Ermal Mamaqi: Ja se pse u largova nga "2XL"-ja. Kthehem ne muzike se shpejti, episodi i dyte i kenges "Ku ka si Tirona", do merremi me jugun.
 • Paparaci ndjek Ciljeten me te birin. Fotot e para te kengetares me djalin Fernando, ne publik.
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Endrit Mertiri perfundon ne "Vogue Italia"
 • Jonida refuzon prezantimin e "Portokallise" dhe jurine e "Gjeniut"
 • Flori Mumajesi: "Realiteti me frymezoi"
 • "Big Brother". Arjan Konomi edhe kete vit opinionist. Pjesemarresit qe ia dalin te ruajne sekretin, paguhen. Autori: Do te futen 16 banore. Moshat e konkurrenteve variojne nga 19-30 vjec
 • Kristela dhe Danja: Ftesat e konkurrenteve per kafe

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Saturday, 5 January 2013

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Tuesday, 18 December 2012

Mami Jonida gjithmone ne forme

Më në fund këngëtarja Jonida Maliqi do të rikthehet në skenë me një videoklip të ri. Ndërsa kënga me titull “Sonte” do të jetë në duet me Dj Blund nga Kosova, ashtu si kohë më parë kemi shkruar.

Por mami Jonida vazhdon të jetë në formë , edhe pas lindjes së djalit, dhe realizimit të ëndrrës së saj për tu bërë nënë.

Një foto që po qarkullon këto ditë të ftohta dimri e shohim atë me mjaft stil dhe si gjithmonë shumë ‘IN” duke u radhitur te një nga femrat që ka shumë stil në tregun muzikor në Shqipëri, dhe i kushton shumë rëndësi dukjes së saj në çdo moment, qoftë edhe kur shëtit djalin  nëpër rrugët e Tiranës me karrocë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mom always Jonida form

Most singer finally Jonida Maliqi will return to the stage with a new video clip. While the song entitled "Tonight" will be duet with Dj Blund from Kosovo, as long ago have written. But Jonida Mom continues to be in shape, even after the birth of a son, and realizing her dream of becoming a mother.

Monday, 29 October 2012

Jonida Maliqi pozon per "Harmony", zbulon tatuazhin e ri

Kengetarja Jonida Maliqi, e cila shpesh cilesohet si nje ikone mode, ka nje aurore terheqese qe e rrethon dhe cka do qe ajo ben, nuk mund t'i ike vemendjes se mediave dhe publikut. Ka pozuar per revisten "Harmony" te muajit nentor dhe ka nje interviste brenda me titull "E para eshte Jonida", ku rrefen anen e panjohur te saj, e te qenit prinder.

Ne kopertinen e kesaj reviste eshte nje foto e realizuar nga fotografi Endrit Mertiri dhe ajo qe terheq vemendjen ketu eshte nje tatuazh ne kycin e dores se saj te majte. Ky tatuazh eshte nje zemer e vogel me ngjyre te kuqe brenda se ciles shkruan "Mama" dhe ky eshte dedikimi qe ajo i ka bere vetes dhe nenes se saj.

Eshte tatuazhi me i ri i Jonides qe njeherit reflekton statusin e saj te ndryshuar, pasi ka disa muaj tani qe u be nene per here te pare. Kengetarja ka edhe disa tatuazhe tjera ne trup, qe reflektojne periudha te ndryshme te jetes se saj. /Albavipnews/

Monday, 8 October 2012

Jonida me VIP se Eliza Dushku

Ajo quhet një këngëtare që e sjell modën në Shqipëri, falë edhe xhepit plot që ka. Kjo është Jonida Maliqi, që si duket e quan vetën më “VIP” se aktorja e madhe e Hollivudit Eliza Dushku, ndërsa ka qenë në promovimin e dokumentarit “Dear Albania”.

Ajo ishte e shoqëruar me bashkëshortin e saj Genti, por respekti i saj këtu ka munguar pasi ajo ndërsa pozonte në foton zyrtarë në tabelën e të ftuarit, ajo nuk i ka hequr aspak syzet e diellit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonida VIP Eliza Dushku
It is called a singer that brings fashion in Albania, thanks to pocket full of that. This is Jonida Maliqi, who apparently calls himself "VIP" of the Hollywood actress Eliza, as has been the promotion of the documentary "Dear Albania". She was accompanied by her husband, Salim, but respect her here was missing after she and pose in the picture in the table officials and guests, it has not taken no sunglasses. / Albavipnews /

Sunday, 30 September 2012

Jonida si Viktoria shetit djalin

Këngëtarja me shumë stil Jonida Maliqi tashmë e veshur shumë sport, duket në këtë foto duke shëtitur djalin e saj Dan në Bllokun e Tiranës.

Ajo shihet në këtë foto që e tregojnë mediat në Tiranë, se djalë i saj po rritet dita-ditës, ndërsa Jonida na kujton femrën e bukur Viktoria Bekam, e cila edhe ajo shquhet për daljet e saj me fëmijët në krah./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonida like Victoria rides son

The singer with a lot of style Jonida Maliqi already wearing sport, look at this picture walking her son Dan in Block Tirana. It is seen in this picture to show the media in Tirana, that her son is growing day by day, while Jonida reminds us beautiful woman Victoria Beckham, which she is known for her feeders with children in hand. / Albavipnews /

Wednesday, 26 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Shtator 2012
 • Ermali i BB5: Francesken nuk arrita ta doja per fajin e saj
 • Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon. Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen.
 • Ermela Mezuraj: Si po harxhoj 100 milionet per te nxjerre motren nga burgu
 • Flet mikesha e Mc Kreshes, Arijeta Oruci: Ja pse u nda me Rozanen
 • Cimi dhe Alma te BB4, behen prinder te nje vajze
 • Adelina Tahiri: Mamaja nuk me le te ze te dashur
 • Greta Zenelaj: Roli i Helenes do aktrohet ne gjuhen shqipe. Nje film shqip ne Amerike!
 • Ledio Mehmeti zhvishet per "Versace" dhe zbulon te dashuren
 • Kenga "Mall" e Rovena Stefes u publikua ne youtube si video erotike. Menaxherja e kengetares: U klikua me shume se 16 milione here, fituam mbi 20 mije euro
 • Nik Xhelilaj u shfaq te shtunen e kaluar ne premieren e telenoveles turke "Qyteti i humbur"
 • Aurela, Soni, Tuna dhe Bojkeni, 4 emrat e perfolur per jurine e "X Factor"

Sunday, 2 September 2012

Jonida Maliqi, nje Victoria Beckham shqiptare...

Jonida Maliqi, Victoria Beckham shqiptare

Ajo eshte jo thjesht e kujdesshme, por nje maniake e stilit, ten dences dhe elegances. Kete aspekt me se te njohur tashme te saj, ajo e deshmon jo vetem ne skene, por edhe ne perditshmerine e saj, ku thuajse nuk gabon kurre. Kengetarja Jonida Malqi shfaqet kete here ne faqet tona me keto foto duke dale nga nje dyqan parfumerie.

E veshur me ngjyrat e ketij sezoni, kepuce portokalli, fund me vija jeshile dhe te zeza, me nje bluze te zeze Jonida duket mjaft chic. Sigurisht, nuk mungojne edhe aksesoret, duke filluar nga syzet e tek nje varese tejet interesante, cka e bejne ate me siguri te identifikohet si nje Victoria Beckham shqiptare! Kengetarja, nene e nje djali te vogel 8 muajsh, pritet t’i rikthehet muzikes me nje kenge te re. /koha jone/

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Wednesday, 8 August 2012

Jonida Maliqi, pushimet e para me djalin Dan...

Pushimet e para te Jonides me Dan

Dan, ishte dhurata e saj ne vigjilje te Krishtlindjeve 2011, dhe tashme ai ka hyre ne muajin e tete, ndaj eshte gati per te shijuar detin si nje bebe disamuajshe. Kengetarja Jonida Maliqi eshte fotografuar ne Dhermi, per here te pare para pak ditesh pas lindjes se djalit, duke cuditur me linjat e saj te rikthyera ne forme perfekte. Fotografi yne ka mundur ta fotografoje kengetaren ne momentet qe merrte rreze e shtrire ne shezlon, dhe njekohesisht kujdesej per djalin, ne prani edhe te bashkeshortit dhe shoqerise se tyre. Ka qene pamje e bukur edhe per plazhistet e tjere, pasi ka ngjallur edhe zili, ndersa eshte mama e re edhe ne forme, duke ekspozuar linjat me krenari. Kjo eshte shfaqja e dyte ne publik e Jonides me djalin e saj, pas disa fotove te botuara ne dimer, kur djali ishte vetem 40-ditesh. Nderkohe qe trupin e saj ne forme ajo e ka treguar ne disa evente muzikore, ku ka marre pjese, sic ishte nata gala ne “Video Fest” ne Prishtine. Per sjelljen ne jete te femijes se saj te pare, u shkrua vazhdimisht ne faqet e shtypit roze, pasi ajo i kushtoi nje kenge me te cilen konkurroi ne festivalin “Kenga Magjike 2011”, me titullin “Thesar pa emer”. Nderkohe qe kengetarja ka pohuar se do te rikthehet se shpejti ne tregun muzikor me bashkepunime me kengetare te tjere dhe kenge te re. /panorama plus/

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online