All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jonida Vokshi. Show all posts
Showing posts with label Jonida Vokshi. Show all posts

Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Monday, 5 November 2012

Jonida Vokshi: Ja pse hoqa dore nga "VIP Shpija"

Jonida VokshiEmri i bukuroshes Jonida Vokshi u perfol ne fillim si vajza qe do te moderonte spektaklin "VIP Shpija", por me pas, gjerat ndryshuan dhe vendin e saj e zuri Albana Osmani, e cila sapo kishte mbaruar me "Poke".

Arsyet pse kjo ndodhi, nuk u moren vesh ate kohe, por ja qe tani, Jonida vete, ka treguar ne nje interviste per "Bluetooth" arsyet pse ajo nderroi mendje.

Jonida, qe e njohim me shume si imazh te DigitAlb-it, ka studjuar 4 vite regji teatri, ndersa asaj i erdhi nje oferte qe ajo nuk mund ta refuzonte.

Behet fjale per projektin "Klani i te divorcuarave" me regji te Inis Gjonit, ku Jonides i eshte ofruar te luaj krahas Romir Zalles, Adriana Tolkes dhe Orsi Vagjelit. Ajo tregon se nuk kishte mundesi t'i perballonte te dyjat, ndersa puna ne teater duket te kishte pasur me shume prioritet per te, derisa ka ne plan qe ne te ardhmen te sjell edhe nje projekt te vetin teatror. /Albavipnews/

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Friday, 28 September 2012

Jonida Vokshi, prezantuese e "VIP Shpija 3"

Bukuroshja Jonida Vokshi, njeherit imazh i Digitalb-it, eshte emri qe po lakohet nga mediat si prezantuesja e re e shout "VIP Shpija" ne edicionin e trete, e qe kete vit do te zhvendoset ne Shqiperi nen kujdesin e platformes Digitalb, i cili thuhet te kete blere te drejtat autoriale. Ende nuk eshte bere e ditur lista e plote e 8 pjesemarresve VIP, por "Bluetooth" ka zbuluar disa nga personazhet qe do jene pjese e ketij shou si Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronela Hajati dhe Shkendije Mujaj. Patjeter, qe edhe ne kete edicion presim spektakel te vertete, ku VIP-at do vihen ne prove per durimin e tyre nen vezhgimin e kamerave 24 ore ne dite dhe transmetuar live nga Digitalb. "VIP Shpija" ne edicionet e kaluara mbahet mend mire per sherrin mes Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtes, si dhe per humorin e pashterrshem te Stupcave. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty Jonida Vokshi, at the same time of Digitalb's image, is the name that is roll out by the media as the new presenter of the show "VIP Shpija" in the third edition, which this year will be moved to Albania under the auspices of platform Digitalb, which is said to have bought the copyright. Has not yet been made ​​known to the full list of participants 8 VIP, but "Bluetooth" has revealed some of the characters that will be part of this show as Enver Petrovci, Adelina Tahiri, Ronel Hayati and Shkendije Mujaj. Of course, that even in this edition we expect real spectacle, where VIPs will be tested for their endurance under the supervision of the cameras 24 hours a day and broadcast live by Digitalb. "VIP Shpija" in past editions best remembered quarrel between Rozana Radi and Rezarta Shkurta, as well as never ending humor by stupcat. / Albavipnews / ]]

Friday, 3 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 3 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 3 Shkurt 2012
 • Jonida Vokshi, Merr fund lidhja 11 vjecare me nipin e Ardit Gjebreas
 • Stine puthet ne publik me Adelina Berishen. Konfirmohet lidhja!
 • Adriana Kurtishaj, shqiptarja qe po cmend boshnjaket
 • Linda Halimi: Me terheqin meshkujt "cokollate"!
 • Eliza Dushku nudo ne filmin "Mapplethorpe", partnere e James Franko?
 • Modelja shqiptare lidhet me Lindegaard, portierin e Manchester United
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 3 February 2012

Jonida Vokshi ends 11-year relationship with the nephew of Ardit Gjebreas
Stine kiss in public with Adelina Berisha
Adriana Kurtishaj, Albanians that makes Bosnians crazy
Linda Halimi: I'm attracted by men, "chocolate"!
Eliza Dushku nude in the movie "Mapplethorpe," partner with James Franco?
Albanian model relates Lindegaard, goalkeeper of Manchester United ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online