All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jonilda BB6. Show all posts
Showing posts with label Jonilda BB6. Show all posts

Monday, 3 June 2013

Jonilda pas nderhyrjeve estetike, josh ambasadorin amerikan...

Jonilda pasi ben gjoksin dhe hunden, takohet me ambasadorin Arvizu

Ambasadori amerikan, Aleksander Arvizu, ka qene i zgjedhuri i Jonildes se “Big Brother” per te bere nje fotografi me te dhe per te treguar me mire hiret pas dy nderhyrjeve estetike. 25-vjecarja e “Big Brother 6”, e cila beri nje kompromis me veten e produksionin e “BB” per te bere nderhyrje estetike ne gjoks gjate diteve qe ishte ne loje, duket se po i shijon mire ditet ne Tirane, edhe pse nga “BB” u eliminua shpejt. Pas gjoksit, ajo beri nderhyrje edhe ne hunde qe, sic duket edhe ne foto, ka ende shenjat e traumes se pas operacionit. Jonilda nga Puka eshte fotografuar here pas here ne club-et e nates ne Tirane, ndersa argetohet me shoqerine. Ajo po e eksploron tani Tiranen, pasi prej 10 vjetesh ajo jeton e punon ne Parma te Italise, ku ushtron prej shume kohesh profesionin e laborantes dentare. Ajo hyri ne “BB” duke u prezantuar si nje vajze shume e hapur dhe qe jeton momentin.

Sunday, 26 May 2013

Jonilda ekspozon gjoksin e "Big Brother"-it ne pub...

Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere

Jonilda, 25-vjecarja e “Big Brother 6” qe do te mbahet mend si banorja e pare qe pranoi te bente nje nderhyrje estetike per zmadhimin e gjoksit ndersa ishte ne loje, duket se nuk e ka lene me aq ceshtjen e nderhyrjeve plastike ne pamjen e saj. Pas gjoksit, radhen e ka pasur nderhyrja ne hunde, sic e shihni ne foton qe ka mundur te shkrepe paparaci yne pak dite me pare. Jonilda nga Puka nuk ka duruar te heqe fashen ne hunde dhe ka dale te argetohet ne pub, nderkohe qe ne momentin e shkrepjes se blicit ka ekspozuar dhe njerin gjoks, ku demonstron ndryshimin drastik te gjoksit pas operacionit. Jonilda prej 10 vjetesh jeton e punon ne Parma te Italise, ku ushtron prej shume kohesh profesionin e laborantes dentare, nje pune te cilen ajo eshte shprehur se e ben me shume deshire. Ajo hyri ne “BB” duke u prezantuar si nje vajze shume e hapur dhe qe e merr jeten sic vjen. Edhe pse e konsideronte veten nje lojtare shume te mire para hyrjes ne “BB”, ajo u votua nga publiku per te dale qe javet e para.

Monday, 13 May 2013

Iliri, si fitues i BB6

Një nga realiti-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother Albania 6” është thuajse drejt fundit.

Ndërsa për dikë kanë mbetur brenda konkurrentët më të fortë, e për dikë tjetër ata më të mirët kanë dalë jashtë shtëpisë.

Ndërsa gazeta jonë u mundua të kontaktojë me të gjithë banorët, të cilët e përjetuan këtë garë dhe qëndruan të izoluar nga bota e jashtme për shumë javë në këtë shtëpi të famshme.

Disa prej tyre nuk donin të flisnin apo të jepnin të paktën një emër banori, që është brenda si konkurrent më i fortë që e shohin fitues, e kishte nga ata që rrëfyen për ne, mendimet e të cilëve ne jua sjellim më poshtë.

Dhe, konkretisht  janë femrat ato, të cilat nga një bashkëjetesë në ‘Big Brother’ tashmë jashtë saj kanë të preferuarin  e tyre që e shohin fitues.

Jonilda Asllanaj-BB6: “Dëshira ime është të fitojë Iliri, që është më i miri dhe sinqerisht i uroj një fitore të madhe”.

Thursday, 11 April 2013

Jonilda vishet me te bardha

Ka dy javë që ajo e ka lënë lojën në shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, por keni pyetur ndonjëherë se çfarë po bën Jonilda, vajza tashmë e rregulluar në trup. Ja ku e zbulojmë.

Asaj si duket i ka shkuar mendja që të martohet, pasi ka veshur fustanin e bardhë të nusërisë. Dimë që Jonilda menaxhohet nga një personazh publik i medieve në Tiranë, ndërsa vajza ndoshta po mendon edhe për martesë, duke e ditur se ajo e ka dikë jashtë që e do./ Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonilda white dresses

There are two weeks that she is leaving the house observed in Albania, but you have ever wondered what makes Jonilda, girls already regulated in the body. Here we discover. She apparently never thought to marry, after wearing white dress closet.

We know that Jonilda managed by a public character of the media in Tirana, while girls are probably also thinking about marriage, knowing that she has someone who loves the outdoors. / Maxim Gjokaj /.

Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
  • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
  • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
  • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
  • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
  • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
  • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
  • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
  • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
  • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Tuesday, 2 April 2013

Jonilda e BB6, probleme me te dashurin

Ndoshta ka qenë afirmiteti që vajza që e zmadhoi gjoksin krijoi me djaloshin nga Prizreni, Edberin, që ajo tashmë të ketë problem me të dashurin e saj jashtë.

Jonilda e BB6, e cila të shtunën u eliminua nga ky reality-shou ka treguar se ka frikë se mos i dashuri i saj jashtë është bërë xheloz për shkak se ajo rrinte shumë me modelin nga Kosova, që hyri atë ditë të rihyrjes së saj me një ndryshim në trup.

Ndërsa vajza me origjinë nga Puka, por që jeton në Itali, do të mbahet mend si më e guximshmja për shkak të ndërhyrjes së saj ‘live’ në një spektakël shqiptar.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonilda BB6, problems with boyfriend

Maybe it was afirmiteti enlarged breasts daughter created with the boy from Prizren, Edberin, she already has a problem with her ​​boyfriend outside.

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Tuesday, 12 March 2013

Jonilda "eliminohet" per te rritur gjoksin me operacion...

Jonilda e zmadhon gjoksin 'live' ne BB6

Nuk eshte e para e as do te jete e fundit, por ndoshta me guximtarja qe te kryeje nje operacion drejtperdrejt ne nje spektakel.

Eshte fjala per nje vajze 25-vjecare, e cila eshte nga Puka, por qe jeton ne Parma te Italise, e tashme fale pjesemarrjes se saj ne ‘Big Brother 6’ eshte bere e famshme.

Kjo eshte Jonilda, e cila me nje kuraje shume te madhe dhe plot vetebesim ka pranuar qe te realizoje kete nderhyrje, duke e zmadhuar gjoksin nga 2 ne 4, dhe kete drejtperdrejt ne nje realiti-shou. Ndersa, banoret e tjere e dine se ajo eshte larguar nga kjo loje, ashtu sic dolen Altina dhe eliminimi i Olsenit. / M.GJ. /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online