All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jozefina Topalli. Show all posts
Showing posts with label Jozefina Topalli. Show all posts

Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Monday, 4 March 2013

Genar Topalli ne lidhje me nje modele seksi...

Genar TopalliDjali i Jozefina Topallit, ne lidhje me nje modele

Suplementi “Bluetooth” zbulon sot per here te pare lidhjen e djalit te kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli. Genar Topalli, maturant ne gjimnazin “Petro Nini Luarasi” mesohet se eshte ne nje lidhje dashurie me modelen Eva Murati prej me shume se nje viti. Lidhja konfirmohet jo vetem nga miqte e ciftit te ri, por edhe nga vete ata ne rrjetin social “Facebook”, ku shenohet ‘in a relationship’. Prove e mire per kete lidhje jane edhe komentet qe shkembejne dy te dashuruarit ne fotot e njeri-tjetrit. Duket se per kete lidhje eshte ne dijeni eshte kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pasi ne galerine e fotove, cifti ka edhe disa ne rezidencen qeveritare ne Durres. Nga ana tjeter, Eva Murati, e njohur me se shumti si modele e nje agjencie ne Tirane, ishte prezantuese e aktivitetit kunder dhunes qe u mbajt me 14 shkurt nen kujdesin e kryeparlamentares ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”.

Sunday, 25 November 2012

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Sunday, 15 July 2012

Revista PANORMA PLUS - 14 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Qershor 2012
 • Eni Koci: Ne internet po vidhen miliona. Ceshtja ne Prokurori... Kemi bere kallezim penal per Aldor Ninin, Arben Hoxhen dhe Anxhela Faber, vjedhin 100 mije euro ne muaj
 • Fiks pas nje viti merr fund lidhja mes Rozana Radit dhe Mc Kreshes
 • Big Basta dhe Vesa Luma, pas nje viti lidhje, sillen ne publik si burre e grua
 • Shkendijes, pas fotove te nxehta i ofrohet rol ne nje film porno
 • Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres. Nga 1000 deri 4000 euro. Paguhen me shume ata qe kendojne live. 
 • Shantazhohen VIP-at, u thyhen profilet dhe kercenohen me publikimin e bisedave intime
 • Ardian Fullani dhe Agim Zeqo mesojne vrapin
 • Linda Halimi nxjerr gjoksin ne shesh
 • Ja pse perfundoi ne tragjedi shetitja me skuter e "Big Mames"
 • Dafina me gjeste intime ne koncert, Ledri puthet nga dy femra

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Friday, 9 March 2012

Koncert i madh per 8 Mars nga zonja Topalli

Zonja e parë e Parlamentit në Shqipëri, Jozefina Topalli ka organizuar gjatë mesditës së 8 Marsit një koncert në Pallatin e Kongreseve në Tiranë me rastin e festën së gruas.

Në hyrje të Pallatit çdo gruaje i dhurohej nga një tufë me lule mimoza, ndërsa kanë marrë pjesë emra të njohur të muzikës shqiptare, mes tyre edhe këngëtarja nga Kosova, Vesa Luma. Kanë kënduar një e nga një edhe Kastriot Tusha, Frederik Ndoci, Kejsi Tolaj, Rosela Gjylbegu, Myfarete Laze, Anjeza Shahini, Olta Boka.

Gjatë këtij koncerti është mbajtur edhe një sfilatë me veshje kombëtare të trevave të ndryshme, si edhe është kënduar një këngë e bukur për fëmijë. Sipas kësaj fotoje, të cilën e siguruam, aty ka qenë e pranishme edhe këngëtarja Beatrix Ramosaj.

Sunday, 5 February 2012

Jozefina Topalli tregon sharmin ne nje vend islamik...

Jozefina shpalos sharmin edhe ne nje vend islamik

Prej ditesh, mediat kane bere me dije viziten zyrtare ne Indonezi te kryetares se Parlamentit shqiptar, Jozefina Topalli, e cila eshte dhe vizita e pare e nje zyrtari te larte te vendit tone ne kete shtet. Pertej axhendes se saj, ku nje nga pikat kryesore ishte dhe njohja e Kosoves, neve na ka bere pershtypje tjeter gje. Edhe pse nje vend islamik dhe disi fanatik, duket se kryetarja jo vetem qe nuk ka hequr dore nga sharmi i saj, por perkundrazi, ka bere per here te pare nje modifikim ne look-un e saj, duke u shfaqur me floke gjysme te mbledhur, per te mos folur per veshjen, e cila nuk ka as edhe nje element oriental. /panorama plus/shkurt 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Josefina charm unfolds in an Islamic country

Of days, the media had suggested official visit to Indonesia of President of the Albanian Parliament, Josefina Topalli, which is the first visit by a senior official of our country in this country. Beyond its agenda, where one of the highlights was the recognition of Kosova, impressed us another thing. Although a somewhat fanatical Islamic country and it seems that the President not only has not waived its charm, but rather is made ​​for the first time a modification in its look-un, appearing with the hairy half-assembled , not to talk about clothing, which is not even an oriental element. / Panorama plus / February 2012 / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online