All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Julian Deda. Show all posts
Showing posts with label Julian Deda. Show all posts

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Friday, 22 February 2013

Julian Deda: Vazhdojme punen, si te ishte Ermali me ne...

Julian Deda: Pa Ermalin ndihemi bosh por “ The show must go on”

Julian Deda tashme ka gati 10 vjet ne skene, mes spektakleve ne televizion dhe roleve te herepashershme ne teater. Dy gjera te cilat ai nuk i ka ndare kurre ne karrieren e tij, sepse i bashkon i njejti pasion; deshira per aktrimin, per humorin dhe per skenen. Ne kete interviste ai vjen te rrefeje ndjesite e momentit, rolin ne komedine e zeze “Dorezimi” dhe ikjen e shokut dhe kolegu te tyre nga Ap 2XL, Ermal Mamaqit. Perse iku Ermali dhe si mendon Juli se do te ndikoje ikja e tij ne vazhdimesine e shout. “Fakti eshte qe ne kemi gati 10 vjet qe punojme bashke. Edhe pse kemi punuar disa here vetem, Ermali ka qene gjithmone pjese e jona. Sigurisht ndihesh pak sikur te ka ikur nje gjymtyre.


Saturday, 2 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Shkurt 2013
 • Ciljeta: Javen tjeter behem nene! Zgjedh lindjen me operacion
 • Big Brother; Genta dhe Enxhi perseri ne loje per te stimuluar intrigat, sekretet tronditese. 
 • Paparazzi; Fotot e para shtatzene te gruas se ministrit Bode, Ina Rama pa grim, kafe te lokali i Fidel Yllit
 • Personazh; Pas suksesit ne telenovelat turke, mediat atje zbulojne te dashuren e re te Nik Xhelilajt
 • Venera e "The Voice": Kjo ishte fitorja ime e trete, por mbetet me e bukura
 • Stine zhurme te madhe per 32-vjetorin, ne feste ne shoqerine e nje vajze
 • Graciano: Eksperienca ime me e re si moderator
 • Klodi e "BB4", 20-vjecarja vesh fustanin e bardhe ne Londer
 • Samanta Karavella: Tani synoj tregun e huaj
 • Eni Vasili pas 10 vitesh perseri me Mentanen
 • Fatmir Mediu, perqafuar me Klajdin e "Mamices"

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Saturday, 29 September 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Saturday, 4 August 2012

Julian Deda ben gare noti me te birin...

Julian Deda, ben gare me te birin

Ka qene nje sezon i ngjeshur artistik per Julian Deden ndaj dhe ai ka nevoje per disa pushime. Perpos angazhimeve si aktor humori ne “Apartament 2 XL” dhe “Sketch Show”, Deda prezantoi edhe festivalin e 50-te te Femijeve ne Shkoder, si dhe ishte protagonisti kryesor ne klipin e kengetares Adelina Ismaili.

Megjithate shohim qe Deda eshte edhe nje baba i kujdeshem. Ai eshte fotografuar se bashku me te birin ne plazh dhe duket shume i kenaqur.

Vogelushi ka vendosur ne krahe disa “salvaxhete” te vogla, dhe eshte gati te sfidoje te atin ne not. Urojme te fitoj me i miri... /Su/Shqiptarja/

Friday, 30 December 2011

Julian Deda Enderron Nje Rol Dramatik...

Julian Deda “Enderroj nje rol dramatik”

Programi i ri ne Vizion Plus, rolet dramatike, marredheniet me te atin dhe femijet, apo edhe tifozeria e tij per Kombetaren. Te gjitha keto te rrefyera nga vete aktori simpatik i humorit Juli Deda

Aktori i mirenjohur i humorit, Jul Deda, pjesetar i formatit te suksesshem “Apartamenti 2XL” vjen ne kete interviste per te zbuluar rreth programit te ri te humorit. Nje program qe do t’i vendose djemte ne skene dhe ne rruge (xhirimet jashte skenes), dhe qe do te alternohet sipas sezonit me “Apartamentin”. I rezervuar ne dhenien e detajeve, Juli tregon se ky program do te vije ne fund te muajit shtator.

Ndersa rrefen me tej raportin si artist me babain e tij, aktorin e madh Zef Deda, ato me femijet e tij, vajzen 5 vjecare e djalin 2 vjecar, veren qe sapo ka kaluar ne Velipoje dhe deshiren per te qene edhe ne role dramatike…!

Friday, 30 April 2010

Dancing With The Stars Albania: JULIAN DEDA ELIMINOHET!

Dancing With The Stars Albania: Julian Deda Eliminohet, 29 Prill 2010

Julian Deda le "Dancing with the stars"

Tashme ata janë tre dhe do te garojnë për çmimin e madh prej 50 mije eurosh ne puntaten e fundit te spektaklit "Dancing with the stars". Spektakli i te enjtes mbrëma ne Vizion Plus, përcaktoi kështu finalistet e 6 majit ne garën mes katër personazheve te mbetura VIP. Mbrëmja nisi me Rock & Roll, Kuik Step, apo Rumba. Gara u be edhe me e ethshme, kur Landi me Lorin, Genta dhe Dioni, Oni me Linden dhe Juli e Ledia sfiduan njeri-tjetrin me një kërcim te dyte. Personazhet VIP, rikthyen ne këtë gjysme finale edhe njëherë disa nga kërcimet e tyre te mëparshme, te cilat i konsideronin si me te mirat e tyre përgjatë mbrëmjeve te "Dancing with the stars". Pas votimeve te jurisë për tre kërcimet përfshi këtu edhe piket e marra nga votat e publikut me ane te SMS-ve u përcaktua edhe i larguari i radhës. Përveç garës, edhe këtë puntate spektakli i cili mban patentën e "BBC Word Wide", solli surpriza. Regjisori i njohur Pirro Milkani, u vendos ne rolin e konsulentit bashke me tre protagonistet e jurisë, por edhe habiti publikun duke kërcyer plot energji, si dikur ne rininë e tij. Ne pritje te puntates se fundit, e cila do te sjelle te ftuar speciale e plot surpriza... /vizionplus/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Julian Deda leaves "Dancing with the Stars"

Now they are three and will compete for the grand prize of 50 thousand euros in the last puntaten involved in performing "Dancing with the Stars." The Thursday night show at the Vision Plus, so set May 6 finalists in the competition between the remaining four characters VIP. The evening kicked off with Rock & Roll, Step Kuik, or rhumb. The race became even more urge, when to Lori Landi, Genta and Dioni, Oni with Linden and the Ledia Juli challenged each other with a leap second. VIP site, restored in the semi final once again some of their earlier dances, which is regarded as the best of them along the evening of "Dancing with the Stars." After the jury vote for three dances including the points received from the public votes through SMS and the ablation was determined next. Besides the competition, even this spectacle puntate who holds the patent of 'BBC Word Wide ", brought surprises. Pirro Milkani director known, was put in the role of the consultant together with three players of the jury, but also surprised the public by jumping full of energy, as once in his youth. Waiting for the last puntates, which will bring special guest surprises ...
]]

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)

Vallezimi #1 Waltz


Vallezimi #2 Jive

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: "Paso Doble", JULI, GENTA, VIKTORI & SONI, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Skuadra 2 "Paso doble", Juli, Genta, Viktori & Soni, 1 Prill 2010 (01.04.2010)- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 5, 18.03.2010

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)Verzioni i zgjeruar

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 4, 11.03.2010

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Juli & Ledia, Nata 3, 04.03.2010

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 2, 25.02.2010

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: JULI & LEDIA, NATA 1, 18.02.2010

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)


+tag: dedaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: JULI & LEDIA PROFIL!

VIP 09: JULIAN DEDA (& Ledia Sulaj)
Juli & LediaJulian Deda, nje nga aktoret me te spikatur te viteve te fundit ne Shqiperi. Lindi ne Shkoder ne vitin 1981. Endrra per tu bere aktor e nxiti te studioje ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane , per drame. Talenti i Julit u dallua kur ai ishte ende student, vecanerisht per shkak te aftesise per te interpretuar ne rolet me karakter komik, telent te cilin Juli e trashegoi nga babai i tij, ikona e humorit shkodran Zef Deda, por edhe nga vet qyteti i Shkodres. Menjehere pas diplomimit Juli, spikati ne role te ndryshem komik ne disa show televiziv, me te cilet arriti te fitoje zemren dhe simpatine e publikut. Por krahas tyre Deda 28 vjecar, ka dhene prova te sukseshme edhe ne role dramatike. Ne vitin 2008 Juli interpreton ne monodramen “Banjo finale” te autorit italian Roberto Lerici. Julian Deda eshte nje nga figurat me popullore te ekraneve dhe spektakleve televizive. Se fundmi ai la pezull shume projekte per te bere realitet Show-n televiziv “Apartamenti 2XL” i cili ka nisur te transmetohet prej janarit 2010 ne Vizion Plus. Krahas karrieres Juli eshte shume i dhene edhe pas familjes se tij e cila perbehet nga bashkeshortja, nje vajze dhe nje djale nje vjecar.

Video prezantimi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Julian Deda, one of the most prominent actors of recent years in Albania. Born in Shkodra in 1981. Dream to become an actor and encouraged to study at the Academy of Fine Arts in Tirana, for drama. Julie was distinguished talent when he was still a student, especially because of the ability to interpret in comic character roles, which Telenet Juli inherited from his father, humor icon shkodran Zef Deda, but also his city of Shkodra . Immediately after graduation Juli, different features in comic roles in some television show, who came with heart and win public sympathy. But along with them Deda 28th year, has provided evidence of successful well in dramatic roles. In 2008 Julius monodramen interprets the "final Banjo" Italian author Roberto Lerici. Julian Deda is one of the most popular figures of the screens and television shows. Finally he left many projects on hold to make a reality TV Show-n "apartment 2XL" which has started to broadcast from January 2010 in Vizion Plus. In addition to career Juli is very giving even after his family which consists of his wife, a girl and a boy a year. ]]

Sunday, 30 November 2008

Kush Do Prezantoje Festivalin e 47-te ne RTSH?

Elsa Lila
/elsa lila, photo public domain/

Edicioni i 47-te ne pergatitjet e fundit per tre netet e medha
ELSA LILA & The SHBLSH prezantuesit e festivalit ne RTSH

Festivali i fundvitit ne RTSH eshte ne pergatitjet e tij te fundit ndersa regjisori Pali Kuke me gjithe punen e mire qe po realizon, kerkon qe gjithcka rreth surprizave qe do te ofroje ky festival t’i mbaje te fshehta deri ne momentin e fundit per t’i ofruar me pas si te tilla. E ndersa gjithcka do te behet e ditur ne nje konference per shtyp qe do te mbahet ditet e para te dhjetorit, net e ‘Bluetooth’ kemi arritur te mesojme se cilet do te jene prezantuesit e edicionit te 47-te te festivalit ne RTSH.

Emri i Elsa Liles ka kohe ne fakt qe lakohet, si zgjedhja e mundshme qe ben perseri regjisori Kuke per te prezantuar produktin e tij me te bukur te fundvitit. Dhe ja ku konfirmohet nga burime prane stafit drejtues te festivalit se kengetarja simpatike do te jete prezantuesja edhe per kete vit. Por cili do te jete partneri qe do te kete perkrah? Per te shuar kuriozitetin ju rrefejme se Elsa Lila do ta ndaje skenen e Pallatit te Kongreseve jo vetem me nje, por me dy partnere prezantues dhe ata do te jene, djemte e grupit ‘The SHBLSH’.

RISIA ‘THE SHBLSH’

The SHBLSH Julian Deda Gentian ZenelajKa qene idea e regjisorit Kuke dhe drejtorit te pergjithshem te Radio Televizionit Shqiptar, Petrit Beci, per te sjelle bashke ne nje prezantim te pazakonte aktoret Julian Deda, Gentian Zenelaj dhe kengetaren Elsa Lila. Aktoret e ‘The SHBLSH’ mund te kishin qene prezantuesit e festivalit edhe nje vit me pare por fakti qe ishin protagoniste dhe pjese e stafit te ‘Portokalli’ nuk u lejohej per te realizuar nje gje te tille. Dhe tani qe jane te lire ne kete drejtim, do i shtojne CV-se se tyre nje tjeter eksperience. Provat tashme kane nisur prej disa ditesh ku Juli dhe Genti do te jene edhe ne rolet e prezantuesve standard, por per publikun do te sjellin edhe pjeset e krijuara prej tyre me plot humor. Pa dyshim qe per ta do te jete nje eksperience e bukur duke marre parasysh faktin qe me mjeshteri ata do te dijne te ndajne te qeshuren me seriozen ne skene duke e nderthurur gjithcka edhe me prezencen e koleges se tyre ne kete rast, Elsa Lila.

EKSPERIENCA E DYTE E ELSES

Elsa Lila si prezantuese

Eshte shume e kenaqur qe edhe kete vit iu besua drejtimi i festivalit. Nje vit me pare kete eksperience ajo e ndau me kengetarin Pirro Cako, nje duet ne prezantim qe solli mjaft sukses. Ashtu sikurse nje vit me pare, sic ka permendur dhe vete Elsa, eshte e kenaqur per dy arsye, se pari sepse eshte krijese e ketij festivali pasi per here te pare ne jeten e saj ka kenduar ne festivalin ne RTSH, dhe e dyta sepse shpresoj qe ky eshte nje tjeter kujtim shume i bukur qe merr ne karrieren e saj skenike. Mjaft spontane dhe e lirshme ne skene, Elsa Lila pritet te sjelle perseri ekuilibrin e situatave ne tre nete. Me stafin e festivalit ajo ndihet shume mire, ndihet si midis miqve. Trajtohet embel dhe me kujdes si me e vogla ne moshe qe eshte duke i falur te gjithe dashamiresi dhe buzeqeshje. Ndersa ajo vete do te jete prezantuesja e kengetareve, autoreve dhe organizatoreve me gjithe eksperiencen e saj ne skene. /gazeta shqiptare/29.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online