All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Juliana Pasha. Show all posts
Showing posts with label Juliana Pasha. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Juliana & Aurela, si dy mikesha...

Juliana Pasha & Aurela Gace
Juli Pasha dhe Aurela Gace, pushime si mikesha

Zakonisht kengetaret takohen ne koncerte dhe, me shume sesa rivale, shpeshhere shoqerohen si mikesha qe, pervec punes, te ndajne disa momente clodhjeje me njera-tjetren. Juli Pasha dhe Aurela Gace jane fotografuar se bashku me veshje “casual” kete fillim vere, ndryshe nga c’jemi mesuar t’i shohim me veshje skenike.

Aurela ka vendosur kapele, pasi shkurtoi floket dhe u rishfaq per te dyten here ne karrieren e saj si kengetare si tullace, ndersa Juli me e permbajtur ne look-un e saj skenik, ne kete foto e shohim ne stil sportiv, jo si zakonisht. Te dyja artistet jane shume aktive ne lokalet e jetes se nates ne Tirane dhe pritet qe ne vere te kendojne ne ambiente te hapura. Gjithashtu te dyja kane per menaxhere partneret e tyre, Juli bashkeshortin e saj Altinin dhe Aurela, te dashurin Skerdi, me te cilin do lidhe kurore ne shtator.

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Sunday, 26 August 2012

Juliana Pasha dhe Altini, shijojne pushimet ne Greqi...

E shoqeruar nga bashkeshorti i saj Altini, Juliana Pasha kete vere ka shijuar pushimet e saja ne Lefkada te Greqise, ndersa ka pasur dhe nje axhende te ngjeshur me angazhime neper spektakle dhe juri te ndryshme. Kengetarja e njohur shqiptare si duket ka dashur te relaksohet per te rifilluar nje sezon akoma me te ngjeshur, kete radhe nen shoqeri te kolegeve te saj te cilet pergatisin nje spektakel per nder te 100-vjetorit te Pavaresise. Juli duket shume ne forme, po aq sa edhe bashkeshorti i saj Altini, ndersa muzika si profesion e lidh akoma me shume ciftin. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Accompanied by her husband Altini, Juliana Pasha this summer has enjoyed her holiday in Lefkada, Greece, and has been a busy agenda with commitments in various shows and jury. Known Albanian singer apparently wanted to relax to resume a season even more compressed, this time under her colleagues society who make a show in honor of the 100th anniversary of Independence. Juli looks very in shape, as much as her husband Altin, and music as a profession of connecting even more couple. / panorama plus / ]]

Wednesday, 20 June 2012

Juliana Pasha: Familja eshte gjeja me e shenjte qe kam...

Juliana Pasha: Pa tim shoq, s’do kisha karriere te sukseshme

Juliana Pashen perreth 6 muaj nuk e kemi pare vetem ne vendet ku ajo kendon live, por ne nje pune te gjate e cilesore me talentet e reja ne “X-Factor”. Sot eshte nata finale dhe Juli eshte shume e emocionuar, sepse ne kategorine e saj ka dy vajza shume te talentuara e te vecanta nga njera-tjetra. Ka qene nje rruge e gjate, por nje rruge e bere me deshire, pune dhe shume dashuri. Nje eksperience qe i ka dhene asaj shume, mbi te gjitha kenaqesine e te ndarit te eksperiences se saj te suksesit me keta te rinj qe duan te jene dikushi neser. Juliana Pasha tanime e ka krijuar profilin e saj, shume hite, kenge te ndjera dhe kudo ku shfaqet duke kenduar di te dritheroje skenen me emocione. Megjithate, kjo ka qene nje rruge e gjate, rruga e gjate qe cdo artist i duhet te beje per te arritur majat e qe shpesh ka edhe sakrifica. E ne kete udhe, Juli pa hezitim thote se ndihma me e madhe per te ka qene pikerisht bashkeshorti i saj, Altini, i cili eshte gjithashtu muzikant. Me ciltersine dhe ndjeshmerine por edhe emocionet qe fal kur kendon, Juliana Pasha vjen ne kete interviste te gjate, ku fjala ka po aq peshe sa edhe notat qe ajo percjell mjeshterisht tek publiku.

Monday, 11 June 2012

Juliana Pasha: Sheila, do ec shume perpara!

Sheila Haxhiraj u shpall fituese e edicionit te pare te superspektaklit X-Factor Albania qe u mbyll mbreme pak para mesnate permes nje transmetimi te drejtperdrejte ne Tv Klan dhe Tv Klan HD. Menjehere pas shpalljes se saj fituese, Sheila tha: "Kam arritur ne finale dhe dua te falenderoj Juliana Pashen, ajo nuk ishte vetem nje mentore per mua, por edhe nje shoqe shume e mire. Falenderoj Tv Klan qe na dha kete mundesi, ky eshte nje televizion i jashtezakonshem, falenderoj dhe Vera Grabocken", - u shpreh Sheila Haxhiraj.

Fitues i cmimit te dyte u shpall talenti Kristo, nje tjete talent i superspektaklit: "Duas t'ju them se ju dua te gjithe ju dhe sidomos ata njerez qe kane votuar dhe kane harxhuar per mua. Ju dua te gjitheve, ju jam mirenjohes dhe nuk do t''ju zhgenjej kurre", tha Kristo.

Saturday, 2 June 2012

Juliana Pasha: "It's All About You" kenge qe nuk vdes kurre!

Juliana Pasha: "It's all about you", kenge qe nuk vdes kurre! [VIDEO]

Prej javesh ajo eshte shfaqur ne rolin e anetares se jurise ne programin "X Factor Albania", qe transmetohet cdo te diel ne TV Klan. Me nje look te ri, me nje natyre luftarake per te mbrojtur vajzat e kategorise se saj, here-here e ashper me konkurrentet e tjere, por gjithmone me sensin pozitiv per t'i thene gjerat sic jane per te ndihmuar rritjen profesionale te cdo artisti te ri. Ky eshte profili qe ka krijuar ajo mes tre kolegeve te tjere. Eshte Juliana Pasha, kengetarja e njohur, qe te dieles se kaluar la panelin e jurise per te bere ate qe di dhe do me shume te beje, te kendoje. Ka interpretuar dy kenge "Fallin in love" dhe kengen qe e beri ate pjesemarrese ne Eurovizion, "It's all about you". Kete te fundit e ka sjelle ne nje version te ri, rock, duke shfaqur keshtu edhe nje temperament te panjohur per publikun e gjere deri me tani.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 31 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 31 Mars 2012
 • Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacinon. Kengetarja realizon film ne hollywood. Ganiu, i lumtur per mua! Kur te arrij famen do t'i bej paparacet te me ndjekin ne Shqiperi e Kosove. Kush e vesh Bleonen?
 • Fansja "e cmendur", tatuazh emrin e Noizy-t mu afer vagines
 • Ditelindja e Nora Istrefit
 • Arsyeja qe con Ronela Hajatin ne Kosove?!
 • Ermali dhe Ami festojne 30 vjetorin. Detajet e festes me te perfolur te javes, te ftuarit dhe momentet pikante
 • Turi shfaqet me Orinden ne Ditelindjen e ciftit Mamaqi
 • Juliana Pasha: Do doja te realizoja nje program per gatimin. Vajzat konkurrente, tashme jane pjese e pandare edhe per familjen time, shpresoj ta fitoj njera prej tyre
 • Surprize ne "X Factor": Simon Cowell, urim per show-n fantastik
 • Alfred Kacinari: "Dancing with the Stars", nje ngjarje e gezuar

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Shkurt 2012
 • Thashetheme per "Big Brother 5" - Zbulohet e dashura e Elvisit: Zbardhet divorci i Edgarit; Arjola dhe Genta armike para se te hynin ne shtepi: Anila videoklipi ne shtepine e Tezes; Misteri Ermal Merdani menaxher ne lokalin e Arjan Konomit; Graciano jete prej vip-i qe i vogel; Klodi i BB3 dhe Petriti i BB4 shajne djemte;
 • Dren Abazi: Nuk jam tip i nivelit t'nalt. Ne nje interviste per "Bluetooth", Dren Abazi tregon modestisht qe nuk eshte ai tipi i skecit.
 • Ledina Celo. Nje familje perfekte per karnevale
 • Saimir Pirgu dhe Eda Zari; Nje foto me familjen e Kryeministrit Berisha...
 • Gjergj Leka e Pirro Cako; Dy dashnoret qe i kendojne dashurise
 • Jonela e BB4 fut krahun ne allci
 • Kriza kap kengetaret; Ciljeta Xhilaga, Rozana Radi, Nora Istrefi, Greta e Eni Koci...
 • Eni Koci: Do e le muziken, do t'i hyj politikes

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Saturday, 12 November 2011

Paneli i "X Factor Albania"

Alban Skenderaj, Juliana Pasha dhe Pandi Laco bashke ne nje panel

Alban Skenderaj, Juliana Pasha dhe Pandi Laco jane tre emrat e vendosur deri tani per t’u bere trajneret e talenteve, qe do te zbulohen ne spektaklin “X Factor Albania”, qe pritet te nise transmetimin ne muajin janar. Paneli perbehet nga kater persona, por deri tani eshte rene dakord vetem per Skenderajn, Pashen, dhe Lacon, i cili nderkohe prezanton dhe spektaklin “100 kenget e botes”. Spektakli do te nise ne fillim te janarit per te vazhduar deri ne qershor, qe korrenspondon dhe me mbylljen e sezonit televiziv. Spektakli me producente Vera Grabocken dhe Alketa Vejsiun eshte parashikuar te nise me pese spektakle te konceptuara nga audicionet neper rrethe me te rinjte, per te vazhduar me 16 net finale e per te mberritur te nata e fundit, ku do te debutojne 12 finaliste. Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu rikthehen serish bashke ne nje projekt te ri televiziv ne “Tv Klan”. Pas shkeputjes se bashkepunimit ne edicionin e dyte te “Dancing with the stars”, per shkak te shtatzenise se dyte te Alketes, pergatiten per nje tjeter program ne nje tjeter ekran. Kane lene pas nje vere te gjate dhe sapo jane kthyer ne Shqiperi per kerkimin e talenteve ne gjithe Shqiperine, per programin boteror “X-Factor Albania”. Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu vijne si producente artistike, te talent/show-t “X Factor Albania”, qe realizohet si produksion i “TV Klan”, ku Grabocka do te jete edhe regjisore e spektaklit, ndersa Vejsiu prezantuese e tij. /panorama/nentor 2011/

Saturday, 1 October 2011

Juliana dhe Yllka ne "2 Fantastiket"

Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi duet ne “E diell”

Emisioni “E diell” ne Top-Channel do te vjen me nje format te ri i cili titullohet “2 Fantastiket”.

Ky do te jete nje program muzikor ku marrin pjese 12 kengetare te rrymave te ndryshme nga te gjitha trojet shqiptare. Vet emri i programit “2 Fantastiket” na tregon se ky show funksionon ne duete.

Sipas burimeve te Telegrafit, dueti i pare fantastik do te perbehet nga dy kengetaret e mrekullueshme, Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi.

Emisioni i pare fillon kete te diel, 2 tetor, dhe per 12 jave gjate duetet do te konkurrojne ne garen e forte per te qene “2-shja fantastike”. /g.sahiti/telegrafi/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Juliana Pasha and Kuqi Yllka duet in "The Sundays"

Saturday, 29 May 2010

Shqiperia e 16-ta ne Eurovision 2010

Gjermania fiton Eurovisionin, Shqiperia e 16-ta

Këngëtarja nga Gjermania, Lena dhe kënga e saj “Satellite” është fituese e edicionit të sivjetëm të Eurovision që u mbajt në Oslo të Norvegjisë. Gjermania mori gjithsej 246 pikë. Turqia doli e dyta, kurse Rumania e treta. Shqipëria, me përfaqësuesen e saj Juliana Pasha, u rendit e 16-ta. Edhe gjatë këtij viti festivali është përcjellë me votime që janë konsideruar më shumë politike, sesa votime për këngët që kanë pasur vlera. Pikët maksimale, Shqipëria i mori nga Maqedonia. /gazeta express/

Performanca e Shqiperise ne Eurovision 2010 Final

- - - - - - - - - -
p.s. Kenga e Shqiperise ishte perfekte dhe me te vertete dicka nuk eshte ne rregull me Eurovisionin ne kete kontekst. Kam pritur sukses shume me te madh. Ndersa veshja e Julianes me zhgenjeu totalisht. Ato pantollona nuk i rrinin mire aspak dhe nuk reflektonte nje imazh perfekt. Pamjet vizuele jane shume te rendesishme dhe kjo eshte ndoshta edhe nje faktor pse Anjeza Shahini perfundoi aq larte ne tabele ne vitin 2004. Pervec kenges, ajo la nje mbrese vizuele tek shikuesit. /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Germany won Eurovisionin, Albania ended the 16-th

The singer from Germany, Lena and her song "Satellite" is winner of this year's Eurovision edition held in Oslo of Norway. Germany received 246 total points. Turkey came in second, third and Romania. Albania, with its representative Juliana Pasha, the 16th-ranked them. Even during this year's festival is followed by votes that are considered more political, rather than voting for songs that have had value. Maximum points, Albania received from Macedonia.
]]

Wednesday, 26 May 2010

Juliana Pasha: Eshte Momenti Me i Bukur i Jetes Time!

Oslo, Pasha: Momenti më i bukur i jetës time

“Është momenti më i bukur i jetës time. Ndjej se Europa u bë një familje sot në skenë.”- ky është komenti që këngëtarja shqiptare Juliana Pasha ka bërë për gazetarët në konferencën për shtyp të organizuar menjëherë pas përfundimit të natës së parë gjysmë finale të festivalit Europian. “Nuk mundem pa ty”, në anglisht "It's all about you", u përzgjodh nga televotimi i hapur në të gjithë Europën ndër 10 këngët të cilët do të marrin pjesë në natën finale të shtunën më 29 maj. Gjatë konferencës këngëtarët kanë tërhequr shortin se kur do të këndojnë këngën në natën finale. Kështu Shqipëria do të këndojë e 15-ta dhe për të gjithë televotuesit do të jetë me kodin 15. Nëntë këngët e tjera që hynë nga konkurimi i mbrëmshëm në finale janë Moldavia, Bosnja Hercegovina, Belgjika, Serbia, Bjellorusia, Greqia, Islada, Rusia dhe Portugalia. /bw/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Oslo, Pasha: The most beautiful moment of my life

"It is the most beautiful moment of my life. I feel that Europe was a family scene today. "- This is the comment that Albanian singer Juliana Pasha asked reporters at a press conference organized immediately after the night's first European semi-final of the festival. "I can not without you" in English "It's all about you", was selected by televoting open across Europe among the 10 songs that will participate in the finals on Saturday night May 29. During the conference have attracted lots of singers when they sing the song on the final night. Therefore, Albania will sing the 15th and all televotuesit will be code 15. Nine other songs that came out in the final competition are mbrëmshëm Moldova, Bosnia and Herzegovina, Belgium, Serbia, Belarus, Greece, Islada, Russia and Portugal.
]]

Tuesday, 25 May 2010

Eurovision 2010, Shqiperia ne Finale!

Eurovision, Shqipëria në finale

Kënga “It’s All About You” e performuar nga Juliana Pasha në skenën e Festivalit evropian të këngës- Eurovision Song Contest, është kualifikuar për në natën finale të këtij festivali që po zhvillohet në Olso të Norvegjisë.

Ishte kjo një natë tejet emocionuese për të gjithë shqiptarët, pasi që paraqitja e përfaqësueses nga Shqipëria ishte fantastike, duke dhënë kështu optimizëm dhe shenjë të qartë të rrezikut për vendet tjera para finales.

Shqipëria këndoi e 12-ta në natën gjysmëfinale, ndërsa pika kulminante ishte kur u zbuluan finalistët, me Shqipërinë që u zbulua e parafundit, e që natyrisht la vend për emocione në zemrat e adhuruesve dhe simpatizuesve të kombit më të vjetër në Ballkan.

Muzikën e këngës “It’s All Abaout You” e ka bërë Ardit Gjebrea, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Pirro Çako dhe Gjebrea, ndërsa versioni shqip i kësaj këngë ishte fitues në Festivalin e Këngës në RTSH.

Lista e këngëve që u kualifikuan nga gjysmëfinalja e parë:

Shqipëria
Bosnja dhe Hercegovina
Moldavia
Belgjika
Portugalia
Islanda
Bjellorusia
Greqia
Rusia
Serbia

/telegrafi/
- - - - - - - - - - -
Performanca e Shqiperise ne gjysemfinale

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Eurovision, Albania in the final

The song "It's All About You" performed by Juliana Pasha at the scene of the European Song Festival Eurovision Song Contest, is qualified for the final night of this festival is held in Oslo of Norway.

It was a very exciting night for all Albanians, since the introduction of the representative of Albania was fantastic, giving thus a clear sign of optimism and risk to other countries before the final.

Albania sang the night 12th in the semifinals, while sin was when he discovered the finalists, with Albania that were discovered the penultimate, which of course left room for emotions in the hearts of fans and simpatizuesve oldest nation in the Balkans.

Music song "It's All Abaout You" has become different ways of mapping, and text have written together and Gjebrea Çako Pirro, while Albanian version of this song was a winner at the Festival of Song Radio Station.
]]

Thursday, 29 April 2010

Juliana Pasha Intervista per Eurovision TV

Interview with Juliana Pasha (Albania)

We met Juliana from Albania and we had a nice chat. Juliana Pasha's career started in the Albanian Radio Television Song Contest in 1999, and in 2000 she was awarded with the Vace Zela prize as the best young vocalist, and almost every year she has won different prizes until now. At the moment, she's working on her first album comprising Christian songs. Her song It's All About You was written by Ardit Gjebrea and Pirro Çako. Ardit Gjebrea is one of the best-known singers in Albania, highly appreciated by the audience. He is also a very well known composer, host and television presenter. Pirro Çako is an Albanian artist born in Tirana known as a composer and singer. /eurovision.tv/

- - - - - - - - - - - - - - - - albavipnews.blogspot.com - - - - - - - - - - - - - - - - [[ translation by google: ]]

Monday, 29 March 2010

Juliana Pasha Rrefen Emocionet e Pergatitjeve per Eurosong!

Juliana Pasha ne 'E Diela Shqiptare' 2009Juliana Pasha: “Ju rrefej emocionet e pergatitjeve per Eurosong”

Ne skene do te ngjitet pas nje lutjeje drejtuar Zotit. Nuk do te kerceje, do te kendoje anglisht e do te shoqerohet nga tre zera “black”. Si dhe do te jete me elegante dhe energjike me 25 maj, naten e pare te Festivalit te 55-te Europian, qe mbahet ne Oslo.

Kengetarja 30-vjecare Juliana Pasha perfaqeson Shqiperine me kengen “It’s all about you”, me muzike te Ardit Gjebrese dhe vargje te Pirro Cakos. Klipi i kenges eshte prezantuar tashme, ndersa ajo pergatitet te provoje emocione te reja ne karrieren e saj muzikore. Si do te jete perfomanca, imazhi dhe look-u i ri i kengetares, i rrefen ne kete interviste per “Panorama Plus”:

Pergatiteni te ngjiteni ne skenen e Oslos me 25 maj. Si do ta pershkruanit ndjesine para ketij konkurrimi evropian, hera e pare per ju?

Deri tani nuk i kisha ndjere emocionet e kesaj pjesemarrjeje ne Eurovizion, por tashme qe po afron data e nates se pare, ndihem e emocionuar dhe e lumtur njekohesisht, pasi eshte bere nje pune shume e mire per t’u perfaqesuar denjesisht.

Ne Oslo eshte hedhur shorti dhe ju do te kendoni e 12-ta ne festival. I keni degjuar kenget e tjera, dhe cilin/en kengetar e shihni si konkurrent te forte?

I kam degjuar ne fakt, dhe them ka kenge mjaft te mira ku mund te vecoja Belgjiken dhe Sllovakine.

Kush do te jete Juliana qe do te shohim, si do ta sillni kete kenge dashurie me titull “It’s all about you”?

Do te jete Juliana qe ka qene gjithmone, por me energjike.

A mund te jepni detaje per veshjen dhe look-un, kengetaret para jush kane punuar shume per nje imazh te ri, po ju?

Do te ishte bukur te mbetej surprize...

Po deri tani dime qe nuk do te keni perfomance koreografike, perse kjo ide?

Menduam keshtu per te qene sa me reale ne performancen tone dhe per te sjelle kengen e vertete. Megjithate do te kem nje mbeshtetje gjigande mund te them, pasi do te jem e shoqeruar nga tre backvocal te fuqishme dhe profesioniste. Dhe ato jane kengetaret e xhazit; Joy Garrison, Glenys Vargas dhe Desiree Kedjour.

Pse zgjodhet zera amerikane dhe jo kengetare shqiptare per kete konkurrim qe ne fakt perfaqeson Shqiperine?

Ishte nje ide e Arditit per te pasur me te miret, ndaj zgjodhem keto tre kengetare me pervoje.

Nderkohe ne klipin e prezantuar u pa nje ndryshim i look-ut tuaj por edhe dobesim i linjave. I jeni nenshtruar ndonje diete keshtu?

Jo. Une nuk kam mbajtur ndonje diete kohet e fundit, po mbase lodhja dhe tensioni kane bere punen e tyre.

Ne faqen zyrtare ne facebook ben pershtypje shprehja juaj; “Atehere kur te gjithe jane kunder teje, Perendia eshte me ty”. Ne jeten tuaj ka qene ndonje moment kur keni pasur gjithkend kunder, kur, dhe si ja keni dale?

Ka shume momente ne jeten e njeriut kur gjithcka eshte kunder deshirave te tij per t’i realizuar. Une nuk bej perjashtim, kam edhe une momentet e dobesise sime, por forca ime eshte mbeshtetja te Perendia dhe besimi se Ai ndodhet gjithmone prane meje.

Per shume kengetare Festivali Europian eshte nje enderr, qe ju po e beni realitet. Cfare enderroni tjeter pas kesaj ne jeten tuaj?

Cdo gje qe Zoti ka pergatitur per mua.

Cila do mund te ishte lutja qe do i benit Zotit, para se te ngjiteshit ne skene?

Qe ne cdo moment te kenges ne zemren time te kete vetem nje mendim. Te lavderoj Perendine time qe m’i ka dhene te gjitha bekimet dhe me ka ngritur kaq lart. Amen! /panorama plus/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Juliana Pasha: "I'll tell you emotions of arrangements for Eurosong"

We will ascend scene after a prayer to the Lord. There will be bounce, will sing English and will be accompanied by three voices "black". As will be more elegant and energetic on 25 May, the first night of the 55th Festival of European, was held in Oslo.

30-year-old singer Juliana Pasha Albania represents the song "It's all about you", with music and verses of Gjebrese Ardit Cakos Pirro. Clip of song is presented now, while she prepares to try new emotions in her musical career. As will be perfomanca, image and look-the new singer, the recounts in this interview for Panorama Plus ":

Prepare to go up in the scene of Oslo on 25 May. How would you describe this feeling before the European competition, the first time for you?

Until now I had not felt the emotions of this participation in Eurovision, but now that is coming first date night, feel excited and happy at the same time, as has become a very good job to be represented with dignity.

In Oslo is throwing lots and you will kendoni the 12th in the festival. I have heard other songs, and which / en singer see how strong competitor?

I've heard in fact, and I have very good songs which can be singled out Belgium and Slovakia.

Who will be that Juliana will see, how would you have this love song entitled "It's all about you"?

Juliana will be that has always been, but energetic.

Can you give details for clothes and look-un, singers before you have worked very hard for a new image, are you?

It would be nice to remain a surprise ...

But so far we know that you will not choreographic perfomance, why this idea?

Thought to be so real as our performance and to bring real song. However I will support the giant can say, as will be accompanied by three backvocal powerful and professional. And they are jazz singer, Joy Garrison, and Glenys Vargas Desiree Kedjour.
Why did you choose American voices and not Albanian singer for this competition which in fact represents Albania?

Arditi was an idea to have the best, to chose these three experienced singer.

Meanwhile in klipin was presented without a look-ut change your lines but also weakening. You had any diet so?

No. I have not held any recent diet, fatigue and tension is perhaps have done their job.

The official website facebook unimpressed by your expression, "when all are against you, God is with thee. In your life has been any moment when you had everyone against, when, and how did you come here?

There are many moments in human life when everything is against his wishes to be realized. I do not except, as I have my moments of weakness, but my strength is the support of God and faith that He is always near me.

For many European festival singer is a dream, that you make is a reality.
What next after this dreaming your life?

Everything that God has prepared for me.

What could be would be praying that the Lord of Statistics, up before the scene?

Since every moment of the song in my heart to have only one opinion. Praise my God who has given me all the blessings and has raised so high. Amen!
]]

Thursday, 18 March 2010

Gjebrea: Jemi Gati Per Ne Oslo!

Juliana PashaGjebrea: Gati per ne Oslo

Kompozitori eshte angazhuar seriozisht per prezantimin e ketij viti. Regjistrim, miksimin ne studiot e Evropes, masterizmin ne Nju Jork dhe nje perfomance e vecante. Violina e Olen Cezarit dhe tri kengetare amerikane shoqerojne Juliana Pashen me 25 maj ne Festivalin Evropian, Eurovizion 2010

Dy muaj perpara pjesemarrjes ne "Eurovizion 2010", duket se punet jane vene ne vije nga konkurrentet shqiptare, Juliana Pasha dhe kompozitori Ardit Gjebrea. Jane emrat qe perfaqesojne Shqiperine ne edicionin e 55-te te Festivalit Evropian te Kenges. Kete vit, festivali mbahet ne Oslo te Norvegjise ne tri nete, me 25, 26 dhe 27 maj.

Nje dite pas finales se Festivalit te 48-te te Kenges ne Radio-Televizion, ku u vleresua me kupen e festivalit, ne nje interviste per "Shekullin" kengetarja Pasha pohoi se e priste nje pune e madhe perpara. "Vertet kam dhene maksimumin ketu ne Tirane, ne Pallatin e Kongreseve, por atje do te duhet nje pune e jashtezakonshme sepse behet fjale per te perfaqesuar Shqiperine", u shpreh ajo dhe i referohej prezantimit ne Eurovizion.

Dhe ashtu ndodhi. Ende pa vene kembe ne "skenen e madhe", Pasha dhe Gjebrea kane udhetuar neper Evrope dhe jashte saj, neper studiot evropiane te regjistrimit, miksimit, masterizimit, e postproduksionit te videoklipeve.

Gjithcka pritet te shihet me 25 maj kur kenga te degjohet ne gjysmefinale.

Regjistrimi eshte bere ne studion "Cabin Studio", qe ushtron nje aktivitet 20-vjecar ne Londer. Miksimi i eshte lene studios italiane "Softworks", kurse masterizimi eshte bere nga "Sterling Sound", Nju Jork.

Gjebrea tregon se eshte ruajtur i njejti version i kenges, nuk ka ripunime. Me 25 maj ne skenen e Eurovizionit do te degjohet e njejta kenge, vecse ne versionin anglisht. Me titull "It's all about you".

Nga pervoja e viteve te meparshme eshte vene re qe vec interpretimit "live", performanca eshte nje tjeter aspekt me rendesi dhe qe vleresohet. Por autori i kenges ka zgjedhur thjeshtesine, pa performance koreografike.

Gjebrea shpjegoi se do te evidentohen me teper vlerat e kenges. Edhe pse pa koreografi, Pasha nuk do te jete e vetme ne skene. Ajo do te shoqerohet nga tri kengetare (kori) amerikane dhe nga violinisti shqiptar Olen Cezari, i ftuar ne dhjetor 2010 ne jurine e festivalit ne RTSH.

Zerat shoqerues te kenges "Nuk mundem pa ty", jane: Joy Garrison, Glenys Vargas dhe Desiree Kedjour. Ne aktivitetin e cdo dite, ato jane te tria kengetare te muzikes jazz. Kenga "Nuk mundem pa ty" tashme e ka edhe videoklipin, e realizuar nga regjisori Pali Kuke. Postproduksioni i saj eshte realizuar ne Los Anxhelos.

Te jepet pershtypja e nje angazhimi serioz per prezantimin e Shqiperise ne Festivalin e ketij viti. Pritet vetem prezantimi me 25 maj.

"Nuk mundem pa ty", me muzike te Gjebrese, tekst te Gjebrese dhe te Pirro Cakos u vleresua me cmimin e pare ne Festivalin e 48-te te Kenges ne Radio-Televizion, nga nje juri qe kete vit i vleresoi kenget mbi krijimin muzikor, jo per interpretimin. Kenga e Pashes, nje shperthim plot ritem per dashurine, mori duartrokitje entuziaste te publikut ne te gjitha netet. Ishte hera e pare qe kengetarja vleresohej me cmim te pare ne Festivalin e Dhjetorit.

Ne vitin 2007, eshte vleresuar me cmim te trete me kengen "Nje qiell i ri". Nje vit me vone merr cmimin e dyte me kengen e krijuar nga Shpetim Saraci "Nje jete", e kenduar ne duet me Luiz Ejllin.

Per here te pare, Shqiperia mori pjese ne Eurovizion ne vitin 2004, me kengen "Imazhi yt" te Edmond Zhulalit, tekst te Agim Docit. Kenga arriti te kualifikohej ne 7 kenget me te mira te Festivalit. Nje vit me vone, Shqiperia perfaqesohet me Ledina Celon me kengen "Neser Shkoj", kompozuar nga Adrian Hila, tekst te Pandi Lacos. Kenga nuk pati sukses.

Viti 2006 vijon me Luiz Ejllin dhe kengen "Zjarr e ftohte" te Klodian Qafokut.

Ne vitin 2007, Frederik Ndoci shkon ne festivalin Evropian te Kenges me "Balada e gurit", me dyshen Hila-Laco. Nje vit me vone Olta Boka perfaqesoi te njejtet autore (Adrian Hila dhe Pandi Laco), me kengen "Zemren e lame peng". Vitin e kaluar ishte Kejsi Tola qe e prezantoi Shqiperine ne Moske me muzike te Edmond Zhulalit dhe Agim Docit.

Me 25 maj, do te jete "Nuk mundem pa ty" (It's all about you), me muzike te Ardit Gjebrese dhe teskt te Gjebrese dhe Cakos, qe do te perfaqesoje Shqiperine per te shtaten here ne Festivalin Evropian te Kenges, "Oslo 2010". /jorida pasku/shekulli/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Gjebrea: Ready for the Oslo

Composer is seriously committed to the presentation of this year. Registration, studios miksimin in Europe, New York and masterizmin in a special perfomance. Violin and Olena Caesar and three American singer accompany Juliana Pasha on 25 May in the Eurovision, Eurovision 2010

Two months before participation in "Eurovision 2010", it seems that jobs are set to come from the Albanian competitors, Juliana Pasha and Indie Film composer. Are names that represent Albania in the 55th edition of the Eurovision Song Contest. This year, the festival held in Oslo of Norway in three nights, with 25, 26 and 27 May.

A day after the final of the 48th Festival of Song in Radio-Television, where he was assessed with the festival's Cup, in an interview for "Century" By singer claimed he expected a big job ahead. "Indeed I have given the maximum here in Tirana, Palace of Congresses, but there will be a work of extraordinary because it comes to represent Albania", said she and referred to the presentation in Eurovision.

And it was. Still not set foot in the "big scene", Pasha and player have traveled throughout Europe and abroad, through the European studios registration, miksimit, masterizimit, the postproduksionit of video clips.

All are expected to be seen on 25 May when the song be heard in the semifinals.

Registration is done in the studio "Studio Cabin", which carries a 20-year activity in London. Miksimi Italian studio has been left "Softworks", but masterizimi is made from "Sterling Sound, New York.

Film shows that is kept the same version of the song, no rehash. On 25 May in the Eurovision scene will be heard the same song, but the English version. With the title "It's all about you".

From experience of previous years has been observed that the interpretation already live performance is another important aspect and that is estimated. But the author has chosen songs simplicity, without choreographic performance.

Explained that player shall be recorded the song more values. Although no choreography, Pasha would not be the only scene. She will be accompanied by three singer (choir) and American Caesar Olena Albanian violinist, invited in December 2010 in RTSH festival jury.

Voices accompanying the song "I can not without you", are: Joy Garrison, and Glenys Vargas Desiree Kedjour. The activity every day, they are three jazz music singer. Kenga "I can not without you" already has the video clip, made by director Paul Kuke. Its Postproduksioni was conducted in Los Angeles.

The impression is a serious commitment to the presentation of Albania in this year's Festival. Expected only presentation on 25 May.

"I can not without you", with Gjebrese music, text and Gjebrese Pirro Cakos was assessed with first prize at the 48th Festival of Song in Radio-Television, by a jury which assessed this year creating songs on musical not for interpretation. Re: the pasha, a blast full of pace for love, received enthusiastic applause of the public in all night. It was the first time the singer first assessed price of the December festival.

In 2007, is the third award for the song "A New Heaven". A year later gets second prize for the song created by Shpetim SARACI "A life", the singing in duet with Luiz Ejlli.

For the first time, Albania took part in Eurovision in 2004, the song "Your image" of Edmond Zhulalit, text Agim Doci. Re eligible reached 7 good songs with the Festival. A year later, Ledina Celo Albania represented with the song "Tomorrow I go", composed by Adrian Hila, Pandi Lacos text. Re: failed.

Year 2006 read with Luiz Ejlli and song "Fire and cold" to Klodian Qafokut.

In 2007, Frederik Ndoci goes in the Eurovision Song Contest with "Balada Stone", the pair Hila-Laco. A year later Olta Boka represented the same author (Adrian Hila and Pandi Laco), the song "Kush e lame peng". Last year was Casey Tola who presented Albania in Moscow with music and Agim Doci Zhulalit Edmond.

On May 25, will be "I can not without you" (It's all about you), with music and Gjebrese Ardit teskt to Gjebrese and Cakos, who will represent Albania for the seventh time in the Eurovision Song Contest, "Oslo 2010 ".
]]

Wednesday, 17 March 2010

Juliana Pasha Me Look Te Ri

Juliana Pasha

Juliana Pasha Juliana Pasha

Juliana Pasha ndryshon look...

Ne klipin e meposhtem do te shikoni nje interpretim tjeter te Juliana Pashes e cila duket /shyqyr zotit/ se e ka marre seriozisht pjesemarrjen ne Eurovision dhe ka ndryshuar look komplet dhe une shpresoj qe ajo do te mbaj te njejten pamje dhe ne festival. Ajjj! Shume fiksim me duket ketu. Floket, pamja, interpretimi, veshja, dreqin po me pelqen dhe kenga hahaha. Ene atyre qe po shkrujne neper forume lart e poshte se jo Britney, jo Christina pffffff! Ju kemi fal qe s'keni vesh per muzike po qe flisni kot s'ju falim dot. OZM! Sa me ka pelqyer ne kete interpretim. Hyme ne finale me duket....yeah! LOVE IT! /albaniac/mars 2010/


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Juliana Pasha different look ...

We klipin below you will see another interpretation of which seems Juliana Pasha / Thank God / she has taken seriously the participation in the Eurovision and has completely changed look and I hope that it will hold the same appearance in the festival. Ajjj! Many fixation with looks here. Hair, appearance, interpretation, clothes, and like hell is the song hahaha. Ene write through those forums are up and down that not Britney, not Christina pffffff! You forgive that we have no ear for music if vain talk s'ju can forgive. OZM! How I liked this interpretation. We're entering the finals, it seems .... yeah! LOVE IT!
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online