All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Julka. Show all posts
Showing posts with label Julka. Show all posts

Monday, 1 July 2013

Julka dhe Andy, puthen me pasion...

Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder

Kengetarja Julka dhe bashkeshorti i saj, Andi Gramo, qe njihet si Andy Dj, tashme jane prinder te nje djali dyvjecar, ndersa nuk u jane larguar lojerave te pasionit te tyre, ashtu si vite me pare kur ishin te dashuruar.

Julka ka vendosur ne profilin e saj ne facebook nje foto ku puthet ne buze me Andy-n, e para foto e tyre pasionante pasi jane bere prinder te djalit te tyre, Ian.

Pas sjelljes ne jete te djalit, Julka vazhdon punen ne radio “Energy”, ndersa Andy DJ eshte pjese e “Threedots”, se bashku me Flori Mumajesin dhe Elvana Gjaten. Vitin e kaluar, ata pozuan ne nje kopertine reviste se bashku me djalin e tyre, nderkohe qe Julka do t’i rikthehet muzikes me kenge te reja.

Monday, 15 October 2012

Kengetarja Julka reagon ashper ne facebook

Jo vetëm njerëzit e thjeshtë por edhe personazhët VIP, janë ndjerë shumë keq dhe kanë reaguar edhe në rrjetet sociale kur kanë dëgjuar për vrasjen makabër të ndodhur ditë më parë në një fshat të Durrësit.

Ja se cfarë shkruante këngëtarja Julka në rrjetin e saj facebook.“Këtij 82 vjeçarit MONSTËR që prej vitesh ka abuzuar jo me një, por disa vajza të reja, t'a kapin e t'ja presin atë mikun mes këmbëve (meqe nuk i rri rehat) pastaj t'i presin gishtat, një e nga një (ato gishta që mbajtën thikën e i prenë kokën vajzës që kishte një tjetër jetë brenda vehtes)...

Pastaj t'a hedhin në një qosh të errët (sikur t'a hidhnin në greminë akoma më mirë) e t'a linin në një dhimbje të paktën fizike (se shpirt ai s'ka) deri sa të ndërronte jetë”. Julka thote se ky ndëshkim duhet për këdo që kryen vepra të tilla të rënda.

“.... Kështu të bëhet shembull për të gjithë ata 40-50-60-70 apo 80 vjeçarë që nuk u rrinë "miqtë mes këmbëve" rehat...”.
Julka u bën thirrje adoleshentëve që hasin në ngacmime të tilla, të mos heshtin, ndërsa prindërve të jenë më të kujdesshëm dhe më të pranishëm në jetën e fëmijëve.

Sunday, 26 August 2012

Julka dhe Dj Andy relaksohen ne Greqi...

Julka dhe Dj Andy Gramm po shijojne pushimet ne Greqi. Cifti i njohur i skenes eshte larguar nga obligimet ne Tirane per t’u relaksuar ne bregdetin grek per disa dite, ndersa me vete kane marre dhe djalin e tyre, por Julka nuk ka preferuar te tregoje linjat trupore ne plazh, duke postuar vetem disa foto e veshur. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Julka and Dj Andy Gramm are enjoying holiday in Greece. The couple left the scene known in Tirana obligations to relax in the Greek coast for a few days, and with them have taken and their son, but Julka preferred not to show body lines on the beach, just posted some pics wearing clothes. / panorama plus / ]]

Thursday, 28 June 2012

Julka Gramo: Dashuria e perjetshme ekziston...

Julka Gramo
Julka Gramo: Gjerat per te cilat ndihem me fat

Julka Gramo se fundmi i eshte rikthyer kenges dhe skenes. Kete e ka bere me nje kenge shume te vecante, me te cilen ka konkurruar ne “Top-Fest 9”, “Per mua je dashuri”. Aktualisht, ajo ka nje program ne radio NRG, si dhe tregon se do te kete disa projekte mjaft surprizuese ne muzike. Ne kete interviste me Julken nuk mund te mos flasim per perkushtimin e saj si nene, por edhe pak per jeten ne cift per te cilen ajo shprehet: “Une ne fakt kam qene nje person qe nuk kam menduar se dashuria e perjetshme zgjat, qe nje cift mund te jetoje kaq shume vite bashke. Tani jam duke e jetuar, dhe them po, po, paska dashuri qe zgjat shume vite(qesh). Shpresoj qe te zgjase ashtu sikurse ka zgjatur dashuria e prinderve tane”. Nderkohe, per artistet Julka thote se ajo qe mungon eshte spektakli; “kengetari nuk duhet vetem te kendoje, por edhe te dhuroje spektakel”.

Wednesday, 27 June 2012

Ëndrra e parealizuar e Julkes

Vajza, e cila iu rikthye skenës së festivaleve me një këngë të bukur, pas disa viteve, Julka Gramo, vjen sot me pëlqimet dhe jo pëlqimet e saja.

I pëlqen jo vetëm të këndojë, por edhe të prezantojë programe muzikore, siç po bën në  Radio NRG. Këngëtarja thotë dhe dëshiron që dashuria e saj të zgjasë si e prindërve të saj, ndërsa muzika duhet të ketë performnacë.

I pëlqen ta quajnë nënë moderne.I vjen shumë keq dhe nuk i pëlqen pse njerëzit janë egoistë, nervozohen shumë shpejt dhe pse njerëzit janë të këqij. Julka i ka plotësuar thuajse të gjitha ëndrrat, vetëm se të behej balerinë jo./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Unrealized dream of Julkës

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Monday, 7 May 2012

Revista PALOMA - 5 Maj 2012

Revista PALOMA, 5 Maj 2012
 • Julka: Per mua je dashuri... e martuar ne fshehtesi!
 • Sheila e X-Factor: Me Noizy-in vetem shoqeri
 • Saimir Cili dhe lidhja e tij me Francesken e "Big Brother": Franceska, shembull qe duhet te ndjeke rinia shqiptare
 • Edgar Cani: Po fitoi Liami,... Shqiperia nuk behet me!
 • Bertina merr seriozisht palestren. Behet gati per stinen e veres!
 • Simone afrohet me Adelina Tahirin
 • Noizy: Getoari dhe shoket e tij jane femra, jo meshkuj!
 • Gerta e BB: Nuk kam punuar asnje dite ne jeten time
 • Cfare cifti i cuditshem, Nora Istrefi dhe Robert Berisha
 • Big Mama i rikthehet muzikes, ne "X Factor"
 • Linda Halimi dasmen ne qershor ne Xhamajka
 • Mihrija dhe Naimi "rimartohen"
 • Dafina dhe Ledri kapen mat
 • Grandiola e BB: Tani e ka radhen "Grande Fratello"... me kane pranuar!
 • "Tirana Street Style" sjell mode ne Shqiperi, nga Niko Komani
 • 1 Minute me Jeta Faqollin
 • Interviste me Kristi Mollaj
 • IN & OUT: Noizy, Inva Mula, Elvana Gjata (IN); Gjyste Vulaj, eliminimi i Ylli Limanit, Klaudia e BB5 (OUT)

Friday, 20 April 2012

Rikthimi “IN’ i Julkes

Për mua je dashuri”, kjo është kënga e cila bëri që këngëtarja Julka të kthehet në festival. Ashtu siç tregon dhe vetë, ajo ka kaluar shumë kohë me producentët Flori Mumajesi dhe Andy Gramm, e ky i fundit është edhe bashkëshorti i saj, në studion e “Threedots” për të reflektuar se me çfarë këngë të rikthehej.

Ndërsa kjo këngë, e cila është prezantuar këtë javë në “Top Fest 9”, si duket, e ka bindur shumë këngëtaren që t’i kthehet sërish muzikës, pas një pauze të gjatë, pas sjelljes në jetë të fëmijës së saj të parë.

Ndërsa zemra e formuar me duar gjatë prezantimit, Julka thotë se nuk është false, siç e bëjnë të tjerët, por me shumë dashuri, ashtu siç titullohet edhe kënga. Komentet dhe klikimet e këngës bëjnë të themi se rikthimi i Jukës ka qenë shumë “IN”./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Return 'IN' the Julkës

Tuesday, 17 April 2012

Julka Gramo me kenge premiere ne Top Fest...

Julka se shpejti publikon "Per mua je dashuri"

Ka kaluar pak kohe qekur kemi degjuar nje kenge te re prej Julkes e cila ju kujtoj se ka qene nje prej kengetareve me te preferuara te skenes muzikore shqiptare. Premieren kenga "Per mua je dashuri" do ta kete kete jave ne TopFest (te merkuren me 18 prill), nderkohe qe ne kemi mesuar se kjo kenge do te realizohet dhe ne videoklip nga ProVideo nen perkujdesin e Three Dots Productions. Jeni kurioze? Gjithashtu dhe neve! /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Julka soon publish "To me you're love"

Little time has passed since we heard a new song from Julkës that you remember that was one of the most favorite singers of the Albanian music scene. Premiere song "To me you love" will be this week in TopFest (Wednesday April 18), while we have learned that this song will be performed and video from ProVideo under management of Three Dots Productions. Curious? Also us! / Albaniac / ]]

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Thursday, 29 December 2011

Tirana dhe Prishtina së bashku në “Ne kemi një vënd”

Ne kemi një vend” (kliko per video) kështu mban titullin kënga e cila është një kartolinë e bukur që vjen nga artistë të njohur për festat e fund vitit.

Kjo kënga është një urim që Klan Kosova dhe Tv Klan japin shikuesve të tyre për Vit të Ri. Rikthehet edhe zëri që kishte munguar, i këngëtares Julka, ku këndon së bashku me Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Vedat Ademi, Lyrical Son, Teuta Kurti, Vesa Luma.

Ndërsa mësuam se videoklipi është realizuar nga “Entermedia”. Kënga mban në vete dhe mesazhin e bashkimin të dy kryeqyteteve shqiptare Tirana dhe Prishtina./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 2 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011
 • Turjan Huska: Jam vet zot, vet shkop!
 • Julka: Nje film me fund te lumtur!
 • Eliza Hoxha: Kjo eshte sfida ime!
 • Laura Nezha: Duhet te isha ne finale!
 • Elita 5: Nuk jemi diktatore!
 • Agim Poshka: Bashkeshortja ime eshte ndryshe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cover Page: Magazine INTERVISTA, 3rd December 2011 ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online