All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Jurgen Gjasula. Show all posts
Showing posts with label Jurgen Gjasula. Show all posts

Tuesday, 7 August 2012

Mesfushori shqiptar Jurgen Gjasula, ne bregdetin shqiptar...

Pas problemeve te zemres, futbollisti Gjasula pushon ne bregdetin shqiptar

Problemet me zemren kane bere qe mesfushori shqiptar, Jurgen Gjasula, te nderprese stervitjet per disa muaj, ndersa kardiologet kane konstatuar se futbollisti i njohur ka mundesine qe perseri te filloje futbollin. Kete lajm e kishte konfirmuar Ivica Gerlic, drejtori sportiv i ekipit Duisburg, duke thene se eshte e veshtire per te treguar nese Gjasula mund te kthehet serish ne stervitje. Per 12 jave Jurgen Gjasula duhet te pushoje dhe te relaksohet per te evituar problemet qe ka me zemren, ndersa futbollisti i njohur shqiptar ka preferuar qe per kete pushim te zgjedhe bregdetin shqiptar, duke treguar edhe trupin e tij ne forme.

Ai eshte lojtar i rregullt i Duisburgut, me kontrate deri ne vitin 2013, por rritja e punes se tij do te vazhdoje ngadale, ndersa Jurgeni gjate gjithe kesaj kohe do te pushoje ne Shqiperi. Ne profilin e tij ne Facebook, Gjasula ka postuar disa foto ne te cilat shihet duke u relaksuar ne bregdetin shqiptar e duke mos menduar per futbollin, te pakten per nje kohe. Ai per momentin konsiderohet si nje nga meshkujt me te pashem shqiptare, krahas atyre te cilet tashme kane bere emer… /panorama plus/

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Saturday, 26 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 26 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 26 Maj 2012
 • Rona. Sondazhi zyrtar i Eurosong e nxjerr te treten pas Suedise dhe Rumanise. Te gjitha komentet pro dhe kunder perfaqesueses se Shqiperise ne Festivalin Europian. Surpriza pas nates se pare gjysemfinale, Rona me e klikuara ne youtube.
 • Surprizat e finales se madhe sonte ne BB5. Fansat e ndajne fitoren mes Liamit dhe Arbrit.
 • Finalja e "Top Fest 9" me 3 qershor, ja kenget me te klikuara. "Mamica" si kenga me e preferuar dhe e urryer njekohesisht
 • Skandali, kengetaret tane te perfshire ne histori droge, kriminaliteti e prostitucioni. Flasin Shota Baraliu, Gjyste Vulaj, Gold AG dhe Stresi: "I kemi pare me syte e tane"
 • Jurgen Gjasula: Kam enderr te luaj me Realin e Madridit
 • Mihrije Braha: Aborti para 5 viteve beri qe te heq dore nga shtatzenia e dyte
 • Jon Gjebrea feston 22 vjetorin!
 • Big Brother. Kush i meriton 100 milionet? Te afermit e pese finalisteve japin argumentet e tyre.

Wednesday, 29 February 2012

Jurgen Gjasula & Vjosa Kaba ne lidhje dashurie...

Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen

Kush do te mendonte se zemra e bukuroshit shqiptar qe mbron ngjyrat e shtetit gjerman, do te pushtohet nje dite? Eshte pikerisht bukuroshja Vjosa Kaba, ajo e cila tashme eshte ne krahet e futbollistit Jurgen Gjasula. Vjosa 23-vjecare nga qyteti i Struges me profesion eshte modele, por prej vitesh jeton ne Zürich te Zvicres. Nga ajo qe mesuam, Vjosa ka qene edhe shoqeruesja e pare e njerit prej spektakleve me te njohura atje, ‘’Miss Zvicra’’. Per lidhjen e tyre kane shkruar edhe disa media te njohura ne Zvicer, duke e quajtur Jurgenin si nje nga djemte me te bukur shqiptare qe luan ne Europe. I lindur ne Tirane, 26-vjecari Gjasula vazhdon ende te qendroje ne klubin e MSV Dusiburg te Gjermanise. Se si eshte njohur cifti, ne nuk e dime, por me siguri permes shoqerise, pasi nje mik i Jurgenit i cili po ashtu eshte futbollist, Blerim Xhemaili, po perjeton nje lidhje dashurie me bukuroshen qe ka fituar kuroren e me te bukures ne Zvicer, vajza e cila eshte mike e ngushte me modelen Vjosa Kaba. Ndoshta miqesia mes tyre ka bere qe Jurgeni dhe Vjosa te pelqehen dhe te krijojne nje lidhje dashurie. Cifti eshte bashke prej shume kohesh, por deri me tani nuk ka dashur te beje asgje publike, pasi vazhdojne fuqishem me karrieren e tyre, ai si futbollist kurse ajo si modele. /blerand rexhepi/panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online