All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label KD EVENTS. Show all posts
Showing posts with label KD EVENTS. Show all posts

Tuesday, 27 November 2012

Blero bojkoton koncertin e madh ne Prishtine

Kengetari Blero ishte njeri nder 30 artistet shqiptare qe ishte i gatshem te kendoj falas sonte ne stadiumin e Prishtines, ne koncertin e madh "Rrenqethu Shqip" dedikuar 100-vjetorit te Pavaresise.

Por sic ka bere te ditur kengetari, ai do te mungoi nga ky koncert.

"Arsyeja qe nuk do te jem ne Koncert sonte "Rrnqethu Shqip" e as Dhurata eshte tentim mashtrimi nga ana organizatoreve, kompania 'KD'", ka shpjeguar rastin Blero ne rrjetin Facebook.

Me tej, ne nje prononcim per Indexonline ai ka treguar me detajisht:

“Sepse ata nuk kane qene te qarte nga fillimi, une kam mendu se eshte e hapur per te gjithe, pa bileta, ju kam thene po, per ta festuar 100 vjetorin bashke me fansat dhe qytetaret, po masandej e kuptova se eshte me pagese ku fillon nga 5 euro deri ne 35 euro bileta! Mundohen ta shfrytezojne festen e 100 vjetorit dhe kengetaret qe te pasurohen”, tha Blero. /Albavipnews/

Wednesday, 21 November 2012

“Rrënqethu Shqip” ne stadium te Prishtines me 27 nentor


Për nder të 100 vjetorit të shtetit shqiptar, në stadiumin e Prishtinës më 27 nëntor do të vijë një koncert i organizuar si asnjëherë më parë dhe me pjesëmarrjen e më shumë se 30 artistëve  më të mirë shqiptarë.

Ky event po organizohet nga ‘KD Events’, drejtuar nga Kushtrim Demiri, ku ne si gazetë mësojmë se do të jetë çdo gjë e organizuar nga ‘KD Events’ dhe nuk është përkrahur nga asnjë institucion  shtetëror, apo ndonjë sponsor.

Koncerti me sloganin “Rrënqethu Shqip”, do të nisë në orën 20:00, ndërsa publiku do të fillojë të hyjë në stadium që në orën 16:00, ndërsa pjesa e këngëtarëve të muzikës argëtuese do të jenë nën kontrollin e gazetarit Granit Miftarit, dhe do të jenë të ftuar me disa recitale edhe aktorët Reshat Arbana, Mirush Kabashi e Çun Lajçi, si dhe grupi i njohur i vallëzimit dhe me tupanë “Vakali” nga Bullgaria.

Ky koncert do të jetë i pari i llojit të tij, organizuar për festën e madhe të nëntorit. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Rrënqethu English" in Pristina stadium on November 27

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online