All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kadrie Canolli. Show all posts
Showing posts with label Kadrie Canolli. Show all posts

Friday, 1 June 2012

Femrat “hot” te “Çelesit Muzikor 6”

 Jo vetëm kanë fituar çmime, apo kanë ndarë ndonjë trofe, por edhe janë dukur shumë seksi në paraqitje femrat, të cilat ishin në natën finale të festivalin “Çelësi Muzikor 6”.

Zajmina, së cilës i është dashur të ngjitet dy herë në skenë, është dukur si gjithmonë “hot”, po kështu edhe këngëtarja Fjolla Morina ka ardhur super seksi në paraqitje, apo edhe Shkenda.

Nuk mungoi edhe bukuroshja modelja e njohur Kadrie Canolli, që shkëlqeu në dukjen e saj, ndërsa ndante çmime në skenë. Ndërsa, ajo që jo vetëm u duk bukur, por edhe shumë atraktive ishte e ftuara speciale Gjyste Vulaj.

Ndërsa për ju që nuk ishin atë natë, sonte në orën 20:00 mund t’i shihni ato se si u duken në RTV21./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Women are "hot" to "6 Key Music"

Not only have won awards or have shared a trophy, but also are on display looked very sexy women, who were on the final night of the festival "Musical Key 6". Zajmina, which had to go up on stage twice, it seemed as always "hot", so the singer Maja Morina has super sexy in appearance, or even Shkenda.

Sunday, 29 April 2012

Sa paguhen ata qe zbukurojne spotet shqiptare?

Nuk donim me këtë temë ta ulnim aspak profesionin e të qenit modele, apo model në Kosovë, por të tregonin se një i tillë në vendin tonë, sidomos kur zbukuron një videoklip, nuk paguhet sa duhet.

Megjithëse personazhet që i takuam thonë që janë deri diku të kënaqur, japin edhe shuma të mira për tregun tonë, ne dëgjuam se në një videoklip shqiptar, djemtë, modelet nga Kosova ishin paguar vetëm 20 euro.

Megjithëse kishte edhe nga ata që nuk donin të flisnin, por disa prej modeleve më të njohur në vend na thanë se sa paguhen në një video. Ne urojmë të mos na kenë gënjyer, pasi lajmi për 20 euro në klip ishte “tmerr”, krahasuar me shumën që modelet po na tregojnë.

Bujar Ajvazi
“Edhe pse kam pasur shumë oferta nuk kam dashur të marr pjesë, sepse nuk më ka pëlqyer klipi ose roli, se sa për para nuk kemi çka të bisedojmë, ose të gënjejmë se këtu në Kosovë nuk paguhet asgjë, veç nëse dalim prej vetes e gënjejmë se të gjithë e dimë atë!”

Saturday, 21 January 2012

Fotografi shqiptar Veton Osmani vazhdon te befasoje

Bukuroshja Kadrie Canolli sensuale para aparatit te Veton Osmanit

Një nga fotografët më të mirë shqiptar, i cili ka vetëm pak javë që është kthyer nga një tjetër eksperincë e të madhit Fadil berisha, nga Amerika, Veton Osmani vazhdon me fotografitë shumë interesante. Këtë herë është një mis dhe një modele shumë e njohur kosovare me emrin Kadrie Canolli, që josh me sensualitetin e saj, ndërsa shihet edhe një model me një fizik shumë të mirë me emrin Bujar Ajvazi, i cili tregon interesim për bukuroshen. Ndersa per make up eshte kujdesur vajza me me stil per kete pune ne Prishtine, Krenare Limani.

 Një ide më shumë se interesante dhe shumë e nxehtë, falë mendjen dhe dorës të fotografit Veton Osmanin, i cili gjithmonë e më tepër vazhdon të befasojë. Ne mund të themi se fotografitë e tij padyshim mund të konkurojnë dhe të jenë edhe në kopertinat, dhe revistat e huaja, ashtu sic ishte dhe ajo e fundit e modeles Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Veton Osmani photographer continues to surprise

One of the best photographers Albanian, who has just returned from week to another experience of the great Fadil Berisha, from America, Veton Osman continues with more interesting pictures. This time is a mis and a very famous model named Kosovo Canolli Kadri, who bewitch with its sensitivities, as seen in a physical model with a very good, which shows bukuroshen interest.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online