All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kaltrina Ajdari KATTY. Show all posts
Showing posts with label Kaltrina Ajdari KATTY. Show all posts

Thursday, 2 February 2012

17 vjecarja nga Gostivari, nje Ketty Perry shqiptare? (Audio)

Quhet Kaltrina Ajdari, është vetëm 17 vjece dhe jeton në Gostivar, por njihet si Katty dhe i pëlqen ky emër që do ta shoqërojë në artin e saj. Ajo është një këngëtare e re e cila ka shumë talent dhe ka një vokal shumë të bukur.

Katty sapo ka realizuar një këngë në bashkëpunim me reperin Skeezy, i cili është njëri prej drejtuesve të labelit  "Industry Records" , ku vajza ka lidhur një kontratë për dy vite me këta djemtë e talentuar të cilët jetojnë në Belgjikë.

Kënga mban titullin “E di”, ndërsa mësojmë se këngëtarja duke u përgaditur edhe për një videoklip të ri. Ne urojmë që Katty të jetë si Ketty Perry pse jo dhe të këtë suksese sa më shumë në botën e muzikës./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online