All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kaltrina Selimi. Show all posts
Showing posts with label Kaltrina Selimi. Show all posts

Friday, 7 June 2013

Kaltrina Selimi shkelqen ne VFM, por nuk vleresohet

E veshur me një fustan të bardhë por këtë herë pa shoqërinë e bashkëshortit të saj, Dritonit, ajo është shfaqur në tapetin e kuq në ‘Videofestin Muzikor 2013”.

Këngëtarja Kaltrina Selimi ka qenë e nominuar disa herë në këtë event, por që fatkeqësisht organizatorët dhe ata që vendosin për cmimet sipas qefit nuk e kanë vlerësuar këngëtaren simpatike.

Por sa herë shfaqeshin sekondat nga klipi i saj, të gjithë në sallë duartrokisnin për Kaltrinën, madje ishte befasi që të paktën në ‘Best Style”, në vend që të vlerësohej ajo, cmimi fluturoi te Jehona Sopi, ku kënga e kësaj të fundit nuk kishte të bënte për një kategori të tillë.

Por ajo që duhet thënë është se Kaltrina ka shkëlqyer me praninë e saj në këtë Videofest./Maksim Gjokaj/

Burimi: TeksteShqip
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Selimi Kaltrina shines VFM but no awards

Wearing a white dress, but this time without the company of her husband, Driton, she appeared on the red carpet at the 'Big Brother Music 2013 ". Aegis Kaltrian singer has been nominated several times in this event, but unfortunately the organizers and those who set prices according to shroud këngëataren not have considered charming.

Sunday, 10 March 2013

Kaltrina Selimi: Deshira e madhe per t’u bere nene

Pa diskutim se ajo mund të quhet një nga këngëtaret më të ëmbla të skenës shqiptare. Është vështirë të gjesh edhe një koleg të sajin që të thotë një fjalë sado të keqe për të.

E kemi fjalën për personazhin  e intervistës sonë, këngëtaren e hitit të momentit ‘Nuk ta fali”, Kaltrina Selimi. Madje, siç na thotë ajo në rrëfimin e saj, as nuk di se çfarë do të thotë xhelozi ndaj artistëve të tjerë.

Kaltrina shpjegon se klipi doli bardhë e zi për faktin se i dha më shumë emocion, ndërsa me sinqeritetin e saj që e karakterizon ajo tregon se si i humbi ajo dëshira për të bërë një dasmë të madhe, por gëzohet me të veçantën e asaj ceremonisë së vogël, që u mbajt në Londër me Dritonin, tashmë bashkëshortin e saj. Për më shumë flet kjo intervistë.

“Kosova Sot”: T’ju thërrasim Kaltrina Selimi, apo tashmë duhet edhe mbiemri i bashkëshortit?
Kaltrina Selimi: Sigurisht që tash përveç mbiemrit tim, më është shtuar edhe ai i bashkëshortit,  mirëpo ende nuk i kam rregulluar dokumentet për marrjen e mbiemrit të dytë.

Thursday, 28 February 2013

Kaltrina dhe Violeta pro Barcelones

Kanë pritur të fitojnë, por në fakt janë ngushëlluar vetëm me një gol që skuadra e tyre, Barcelona, ka mundur ta shënojë kundër fituesve të Real Madridit.

Në fakt edhe kjo foto që e shihni e dy këngëtareve kosovare Violeta Kajtazi dhe  Kaltrina Selimi është realizuar në momentin që ishin mbledhur në Sheshin 21 për ta ndjekur këtë ndeshje të fortë.

Nuk janë të vetmet këto dy artiste që sa herë ka ndeshje të forta përkrahin skuadrën e tyre të zemrës dhe e tregojnë këtë edhe në rrjetet sociale, por edhe shumë VIP-a të tjerë nga Kosova shprehin admirimin e tyre ndaj futbollit./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina and Violeta pro Barcelona

Have expected to win, but in fact are only comforted with a goal for their team, Barcelona, has been able to score against the winners of Real Madrid. In fact, this picture you see two Kosovar singers Violeta Kajtazi and Kaltrina Selimi is realized at the time that had gathered in the square 21 to follow the match strong.

Tuesday, 5 February 2013

Kaltrina sexy ne klipin e ri

Ka dashur të vijë e vetme në klipin e ri, pa pasur stativë si personazh. E, në fakt, ka ardhur shumë bukur dhe shumë seksi, këtë herë këngëtarja Kaltrina Selimi ka treguar më shumë nga hiret e saj.

Në videon e publikuar fundjavën e kaluar, Kaltrina vjen pak me një dekolte më të hapur se zakonisht.

Ndërsa kënga “Nuk ta fali”, ka javë që është një nga baladat më të bukura të tregun muzikor shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina sexy in new clip

There should only come in the new clip without Tripod as a character. And, in fact, has been very nice and very sexy, this time singer Kaltrina Selimi showed more of her graces. In a video released last weekend, Kaltrina comes shortly with a Decolletage more open than usual.

While the song "Do not forgive," the week that is one of the most beautiful ballads Albanian music market. / Maxim Gjokaj /

Sunday, 6 January 2013

Genta, Ermali, Nora, Kaltrina dhe Dafina me hitet e fillim-vitit

Nuk ka kaluar ende java e parë e vitit të ri 2013 dhe disa këngë të këngëtarëve shqiptarë janë kthyer në hite.

Flasim për këngët e atyre artistëve që i kishin lënë t’i promovonin në programet festive të fundvitit dhe nisjes së një viti të ri.

Dikush kishte menduar që të sillte njëkohësisht edhe klip, apo dikush tjetër po e realizon videon e këngës që mori më shumë pëlqime nga audienca.

Ne hulumtuam edhe konkurrencën e tyre në kanalin e videove ‘Youtube’, apo edhe në profile të ndryshme të fansave dhe vumë re që disa këngë ishim bërë tashmë jo vetëm hite, por edhe shumë të klikuara në internet.

Kujtojmë që ishim ne të parët si gazetë që sollëm lajmin se këngëtarja Genta Ismajli po realizon një baladë të bukur dhe kënga erdhi, u dëgjua dhe vetëm për pak ditë i ka kaluar 200 mijë klikime, si dhe është bërë refren i shumë njerëzve nëpër rrjetet sociale. ‘E kam provuar’ quhet kënga e realizuar me muzikë dhe tekst të Arsim Bunjakut, ndërsa pritet që kjo këngë të vijë edhe me një video.

Wednesday, 19 December 2012

Gili i bene tri kengetaret atraktive - xixellonja

Do të jenë të veshura me të kuqe, me ngjyrën e preferuar dhe më shumë të përdorur nëpër vite të këngëtares së njohur Gili.

Kështu do të duken këngëtaret Genta Ismajli, Nora Istrefi dhe Kaltrina Selimi në programin festiv i cili do të vijë në netët e Vitit të Ri ideuar nga Gili, në një koncert gala në karrierën e saj muzikore.

Vajzat ngjajnë bukur të veshura me të kuqe sikur xixëllonjat e Gilit. Mësojmë se në këtë event do të marrin pjesë edhe shumë këngëtarë të tjerë përveç këngëtareve tona bukuroshe. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gili made ​​three attractive singers - xixëllonja

Will be coated with red, the color of the preferred and more used through the years Gili known singer. So will look Genta Ismaili singers, Nora Istrefi and Kaltrina Selimi festive program which will come in the New Year nights designed by Gili, in a gala concert in her music career.

Sunday, 11 November 2012

Genta me e "bujshmja", Dafina me e "imta"... [VIDEO]

"Prive" ka zbuluar disa statistika interesante te parmasave trupore te disave nga femrat me seksi te estrades. Mund te supozojme se centimetrat jane marre mesiguri nga stilistet, te cilet rendome jane afer tyre dhe kane privilegjin te ben matjet me te sakta trupore.

Por, le te mbetet nje sekret i "Prives" se si kane arritur te kapin keto permasa, ndersa te fokusohemi ne kandidatet e kesaj, ta quajme top liste te vitheve, gjoksit dhe belit.

Permasat trupore padyshim jane nje preokupim i vazhdueshem i VIP-ave dhe per nje paraqitje skenike sa me perfekte, shume prej tyre i nenshtrohen edhe intervenimeve kirurgjike, ndersa ka edhe sosh qe i kane mbetur besnik permasave natyrore, si p.sh. Leonora Jakupi e cila eshte lavderuar se fundmi per natyralitetin e saj.

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Thursday, 16 August 2012

Kaltrina argetohet ne disko dhe komentohet ne mediet e huaja

Këto ditë, këngëtarja simpatike Kaltrina Selimi është parë në një disko më të madhe në Prishtinë duke u argëtuar pa bashkëshortin e saj, por në shoqërinë e ngushtë të disa miqve të RTV21.

Ndërsa kënga e saj dhe video e bukur “Gjithmonë me ty” është komentuar nga kanali i huaj TGN, ku transmetohet një program “George Show”, madje moderatori ka folur edhe për jetën dhe biografinë e Kaltrinës, duke e përmendur edhe Kosovën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina fun in discos and commenting on foreign mediaThese days, the charming singer Kaltrina first Aegis is a huge disco in Pristina on the fun without her husband, but in the close society of some friends of RTV21.

While her song and beautiful video "Always with you" is commented by foreign channel TGN, which broadcast a program "George Show", the moderator has even talked about life and biography of Kaltrinës, citing Kosovo as well. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 16 July 2012

Kaltrina Selimi ne harem

Nëse do të pyetni ju se ku është këngëtarja Kaltrina Selimi, ne ju sigurojmë se në këtë foto duket vajza e muzikës, e cila e ka gati videoklipin e saj veror.

Dhe, siç shihet, ajo është ulur dhe duket shumë seksi në një ambient sikur harem. Ne kuptojmë se kënga e saj do të jetë ritmike dhe shumë e veçantë për këtë verë të nxehtë.

Kaltrina vetëm pak kohë më parë është martuar në një ceremoni të thjeshtë, e tashmë ajo nuk do të mungojë me një këngë në këtë stinë përvëluese./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina Selimi in harem

If they ask you where is the singer Kaltrina Aegis, we assure that this picture looks daughter of music, which has about her video clip summer. And, obviously, it is down and looks very sexy in an environment like harem.

Sunday, 10 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 9 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 9 Qershor 2012
 • Xhemi: Ende nuk kam marre ate qe dua nga ekrani. Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar. Moderatorja e njohur flet per familjen, impresionet e bashkepunimit me Alban Dudushin dhe ambiciet e reja ne ekran per sezonin e ri.
 • Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne "Miss World"
 • Netet e Klipit Shqiptar, fiton Aurela Gace me klipin "Tranzit"
 • Ciljeta pas ndarjes nga Aleksandri, kapet mat ne shoqerine e djemve muskuloze
 • 10 muaj pas ndarjes, konflikt mes Krenarit dhe Ledrit. Ndizen gjakrat, ish-i dashuri rreh parnterin aktual te Dafines
 • Ne "Video Fest" fiton Alban Skenderaj, Genta Ismajli pa te mbathura, tregon pjeset intime.
 • Ja kengetaret qe stonuan ne "Top Fest 9"
 • Elhaida Dani: Ende s'e besoj qe jam une fituesja e "Top Fest" 
 • Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne "Top Fest"
 • Besa Kokedhima: "TF" mundesi e mire promovimi per artistet e rinj

Thursday, 7 June 2012

“Video-Festi Muzikor” me trio grupe kengetaresh

Nuk kanë fituar çmime, por e kanë krijuar ndoshta atmosferën më të bukur në 10-vjetorin e “Video-Festit Muzikor 2012”.

Ideja, nëse edhe ju të dashur lexues e keni parë, kanë qenë se pothuajse të gjithë këngëtarët që kanë kënduar kanë qenë trio.

I kujtojmë djemtë e njohur të artistëve shqiptarë, si, të cilët e kanë performuar një këngë të bukur botërore.

Të tretë kanë qenë edhe bigët e mëdhenj të muzikës shqiptare, si: Ramadan Krasniqi, Sinan Vllasaliu dhe Shkëlzen Jetishi. Por, edhe vajzat që i kënduan këngët më të bukura të ish-festivalit “Show-Fest” ishin tre Jonida Maliqi, Kaltrina Selimi dhe Leonora Poloska.

Saturday, 2 June 2012

Revista BLUETOOTH - 2 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 2 Qershor 2012
 • Kaltrina Selimi martohet fshehtas, ja fotot ekskluzive
 • Te rejat e "BB5"; Arjan Konomi: Genta femra e shantazhuar; Arbri: Shqiptaret me votuan shume qe une te fitoja; Liami: Arbri i lekundur, s'di c'eshte shoqeria; Ermali & Franceska: Pushimet e para ne Korfuz; Genta: Do iki ne Greqi, m'u shkaterrua jeta; Flasin finalistet: Jeta jone pas daljes!
 • Orinda Huta mendon martesen... Paparaci kap mat kengetaren ne sallonin e nuserise!
 • Redon Makashi: U ndava. Enderroj te jem babai i nje vajze
 • Erioni dhe Bertina takohen ne publik
 • Stresi: Kenges se mallkuar ia dhashe une fatin. "U uroj Baba Stars dhe Noizy-t suksese ne sfidat e tyre. I kam qejf garat dhe sfidat ne loje"
 • Arbri: Perfaqesova veten time, s'fitova vetem prej Kosoves!
 • Forumi: Arberi i "Big Brother" sulmohet nga fansat per arrogance!
 • Aurela, Vikena, Dafina e Tuna, te ftuarat speciale ne "X Factor"

Friday, 1 June 2012

Kaltrina Selimi shfaqet pas marteses

Këngëtarja simpatike Kaltrina Selimi prej tash nuk do të jetë nevoja që të shfaqet vetë e treta nëpër organizime, apo mbrëmje si dikur me të fejuarin dhe me vëllanë e saj si menaxher.

Ajo tashmë është martuar me Dritonin e saj dhe ja ku është shfaqur në këtë mbrëmje me bashkëshortin e saj përkrah. Ndërsa kanë qenë një shoqëri e afërt e artistëve dhe miqve të saj më të mirë që si duket e kanë uruar në këtë mbrëmje ku janë shfaqur tashmë si çift.

Ne i urojmë jetë të lumtur çiftit dhe me një djalë sa më parë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kaltrina Selimi appears after marriage

Aegis Kaltrina charming singer from now there will be a need to appear third in the organization, or even as once with her ​​fiancé and her brother as manager. She is now married to her and Bodybuilding appeared here this evening with her husband supports. While they were a close society of artists and friends of her best looks have wished this evening where they are now displayed as a couple. We wish the happy couple with a son soon. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Friday, 25 May 2012

Kaltrina Selimi martohet fshehtazi ne Londer

Kaltrina martohet fshehtazi ne Londer

E fejuar dhe me nje lidhje shume stabel si edhe personaliteti i saj, kengetarja e njohur Kaltrina Selimi, ka vendosur qe te largohet nga Kosova, edhe pse tentoi te sillte te fejuarin e saj Dritonin ne Kosove. Destinacioni i tyre tashme eshte Londra, ku cifti po stabilizohet pas vjedhjes ne apartamentin e tyre ne Prishtine. Hajdutet, pervec sendeve me vlere, moren edhe te gjithe dokumentacionin personal te Kaltrines dhe Dritonit, kurse cifti tashme ka rregulluar dokumentet e reja dhe sic njoftojne nga Prishtina, kengetarja eshte pare teksa eshte larguar nga ambasada britanike ku kishte bere dhe aplikimin per vize. Pasi te shkoje ne Londer per te jetuar, ajo do te kurorezohet atje me Dritonin per te rregulluar dokumentet ne Angli. Planet per martese Kaltrina i ka bere qe para dy viteve, por angazhimet e shumta nuk e kane lene qe ajo te percaktoje nje date per ceremonine martesore./mapo/

Sunday, 18 March 2012

Kaltrina Selimi stabilizohet pas vjedhjes, nise kenge te re...

Kaltrina tani e stabilizuar

Tashme Kaltrina Selimi e ka marre veten dhe eshte duke u perpjekur ta harroj cdo gje qe ka ndodhur para disa ditesh ne banesen e saj, ku hajdutet i thyen banesen dhe i moren disa sende, si llaptop, aparat digjital, nje shume e te hollave dhe pasaporten e saj dhe te fejuarit.

Kaltrina me shume ishte e brengosur per pasaportat ndonese Dritoni kishte pasaporte britanike dhe ky fakt e kishte brengosur me shume. Mirepo me konfirmim te policise se me kete pasaporte nuk mund te beje askush asgje ajo eshte ndiere me rehat dhe tani ka nisur punen per realizimin e nje kenge te re.

VIP Ballina: Revista PALOMA, 17 Mars 2012

Revista PALOMA, 17 Mars 2012
 • Seks ne "Big Brother", Graciano dhe Lorena ndjekin shembullin e Ermalit dhe Franceskes
 • E dashura e Erjonit: Klaudjen e kisha shoqe te ngushte! U fut me rrobat e mia ne Big Brother dhe tani me merr te dashurin!
 • Kaltrina Selimit i hyne ne shtepi me force
 • Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!
 • Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira!
 • Vidhet Flori Mumajesi
 • Ledri dhe Dafina fejohen zyrtarisht
 • Tallavaja "cmend" aktoret e Portokallise
 • Elvana gati per "Dancing with the stars"
 • Simone serish ne "Dancing with the stars"
 • Irgen Cela: Tani te gjithe me therrasin shoku i Cimit
 • Flet Anita, motra e Klaudias: Klaudia eshte me e forta, prandaj e sulmojne te gjithe
 • Elvisi i BB5 dhe e dashura e tij Valbona. Kishim bere nje pakt: brenda shtepise Elvisi mund te lidhej me femra te tjera!

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Mars 2012
 • Soni Malaj nje super mama. Rikthimi ne muzike dhe marredhenia me vjehrrin. Soni Malaj: S'ka dasme me Mirkon, pa mesuar vallen e shqipeve. Annes do t'i mesoj shqip, dua t'i ngjaj Mirkos nga karakteri
 • "Red Roses": Endrra me emrin "X Factor"
 • C'menden femrat per Sinanin
 • Rovena Stefa provokon me bikini
 • Elvisi i "BB5": Vlashi ra ne dashuri me mua, doja ta rrihja.
 • Tragjedia e familjes se Edgar Canit
 • Prinderit e Franceskes: Jemi "pro" seksit ne Big Brother. Dhimitraq Jace: I dashuri ne burg, trillim per te bere xheloz Ermalin. Brixhilda Jace: Franceska shkon shume me Ermalin.
 • Tri media ne gjyq me Adelina Ismajlin
 • Stine mohon puthjet me Ronela Hajatin: "Jemi vetem miq"
 • Familja e te dashures se Ermalit: "Na turperoi"
 • Klaudia i merr te dashurin e shoqes se ngushte, Erjonin
 • Kaltrina Selimi: Pas grabitjes, ja projektet e reja.

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online