All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kanita Suma. Show all posts
Showing posts with label Kanita Suma. Show all posts

Wednesday, 20 March 2013

Kanita drejt finales ne "X Factor", Tuna jo e kenaqur...

Kanita Suma
Kanita drejt nates finales, Antonela perfundon konkurrimin

X-Factor Albania” ka shenuar nje nate plot emocion dhe diversitet, fale interpretimeve te 5 artisteve te rinj dhe spektaklit plot ngjyra, qe vjen cdo te diel ne ekranin e televizionit Klan nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. Antonela, Grupi Natyral, Aldo, Kanita dhe Arilena, kane performuar ne 2 disiplina duke sjelle kenge te fuqishme, qe kane nxjerre ne pah vlerat e tyre vokale duke impresionuar jurine, publikun qe i voton nga java ne jave dhe fansat e tyre qe i ndjekin e mbeshtesin edhe ne rrjetet sociale.

Vecanerisht ne profilin e “X-Factor Albania” ne “Facebook”, ku numerohen afer 140 mije ndjekes te cilet me komentet dhe vleresimet per konkurrentet kane vijuar deri ne oret e para te mengjesit.

Sfida

Meqenese jemi vetem dy jave nga finalja e madhe, kuptohet se sfida behet gjithmone dhe me e veshtire. Dhe show-down kete here i ka takuar Antoneles nga kategoria e vajzave me mentore Tunen dhe Kanites nga kategoria No Limit, me mentor Pandi Laco.

Saturday, 2 March 2013

Kanita Suma, 9 vjecarja qe po sakrifikon cdo gje per "X Factor"

Kanita Suma
Kanita, nje rrefim per “shkollen” e re

Eshte konkurrentja me e vogel ne spektaklin muzikor X Factor Albania, por me e klikuara deri tani nga publiku. Kanita eshte vetem 9 vjec dhe pasioni i saj per muziken eshte aq i madh, sa per te qene pjese e X Factor ka vendosur te sakrifikoje shkollen ne Shkup, shoqerine dhe aktivitetet me moshataret, rehatine ne familje, etj.. E shtyre fillimisht nga motra dhe mesuesja e saj kujdestare per te qene pjese e ketij talent-shoe, Kanita tregon se as nuk e kishte imagjinuar ndonjehere se do te arrinte deri ne kete faze te gares, ku konkurrenca eshte bere shume e forte. Me nje ze perkedheles, paksa e ndrojtur, por e qarte cfare kerkon nga vetja dhe X Factor, per here te pare ne nje interviste te cilter bukuroshja e vogel rrefen rrugetimin e saj nga Shkupi drejt suksesit, nga audicionet ne fazen finale.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online