All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kaos. Show all posts
Showing posts with label Kaos. Show all posts

Monday, 11 March 2013

Elvana sjell verzionin femeror te kenges se Florit "Pa jete"...

Elvana Gjata, me lajme te reja

Duket si parulla qe kane pasur dikur shitesit e gazetes “Tomorri”, por ne fakt Elvana Gjata ka vertet me shume se nje projekt per te prezantuar. Pas publikimit te kenges “Fake”, te cilen ka pasur edhe nga ata qe s’e kane pelqyer, - sic rrallehere ndodh me kenget e saj, – Gjata do te sjelle shume shpejt edhe versionin remix te kesaj kenge, ne bashkepunim me Kaos dhe labelin P.I.N.T, pjese e te cilit jane MC Kresha dhe Lyrical Son, qe eshte njeheresh edhe autor i tekstit te kenges. Ky ne fakt nuk ka qene i vetmi material muzikor i publikuar prej kengetares se suksesshme, sepse ajo ka nxjerre edhe nje ‘Acoustic Live Season’ qe permbante ne vete 5 kenge, shume te pelqyera nga masa. Por pavaresisht gjithe ketij boom-i ne prodhimtari, Elvana nuk ndalet. Nje tjeter projekt do te vije shume shpejt prej saj. Ndonese nuk i takon 100% asaj si kenge, Elvana pritet te sjelle versionin femeror te kenges “Pa Jete”, e cila u prezantua dy jave me pare nga kantautori Flori Mumajesi.


Friday, 21 December 2012

Lumi B behet baba

Anetari i rep grupit KAOS, kengetari Lum Berisha i njohur me emrin artistik "Lumi B", eshte bere sot baba, raporton indeksonline.

Lumi B ka pak kohe qe eshte martuar me Miranda Mehmetin, dhe mu ne diten "21.12" kur bota po priste fundin e saj, vjen ne jete nje bebi djale bukurosh, per te treguar se jeta megjithate vazhdon.

Per shtatzenine e Mirandes ishte bere e ditur me heret, pasi vet ajo ka paralajmeruar kete ngjarje nepermjet rrjetit instagram, ndersa vet kengetari kohe me pare kishte te veshur nje fanelle me mbishkrimin "Dad to be, loading...".

Ndersa, mesohet se qysh para lindjes, shoqeria kishte pergaditur per bebin nje pseudonim te vecante artistik "trashulluqi junior". /Albavipnews/

Friday, 16 December 2011

Vig Poppa: Kuptoni o njerz...! S'kemi Vjedhur Kengen "Party & Bullshit"...

Vig Poppa: Nuk e kemi vjedhur “Party & Bullshit”

Reperi i grupit Kaos, Vigan Bardhi, ka hedhur poshte pretendimet se kenga e lansuar ne bashkepunim me Dafina Rexhepin, “Party & Bullshit” eshte projekt i vjedhur.

Edhe reperi i ndjere amerikan, Biggie Smalls ne repertoarin e tij ka nje kenge te titulluar “Party & Bullshit” dhe shume njerez kane vene ne pikepyetje origjinalitetin e kenges se Kaos dhe Dafina Rexhepit “Party & Bullshit”, megjithese Vigg Poppa ka garantuar fansat per autenticitetin e projektit.

“Kjo eshte per te gjithe ata qe mendojne se e kane gjetur ku e kam vjedhur “Party & Bullshit”. Bravo, me keni zene. Info per juve: Keto gjera behen ne muzike. Po te kishim permendur kengen “California Love”, askush nuk do te thoshte asgje. posted at albavipnews.blogspot.com. Kenga e Biggie Smalls ishte hit, por ju nuk e keni degjuar. Po te kishim dashur te vjedhim nje kenge, nuk do ta kishim vjedhur nje hit...e kuptoni?”, u shpreh Vig Poppa ne nje prej statuseve te tij ne Facebook. /telegrafi/dhjetor 2011/

Thursday, 1 December 2011

Kaos Me Nje Bashkepunim te Ri...

Kaos me projekte te reja

Rep grupi i njohur “Kaos” nuk kane te ndalur me bashkepunimet e tyre dhe me kenge te reja. Kenga “Party and Bullshit” duet me kengetaren Dafina Rexhepi po ben buje nje tregun muzikor.

Kjo kenge sapo eshte lansuar ne treg dhe ka rezultuar me mjaft suksese. Sipas Viganit, kjo kenge eshte realizuar nga K-Master, ndersa eshte incizuar ne studion e Enis Presheves. Jemi shume te kenaqur me bashkepunimin e Dafines, shpresojme qe edhe ne te ardhmen do te kemi duete te tjera”, ka thene ai per “Zeri”.

Videoklipin e kenges “Party and Bullshit” ata e kane realizuar me produksionin “EMF Creative”. Bashkepunimi i radhes i Viganit eshte me kengetarin Seven Saraqi me te cilin do te realizojne nje kenge bashke me videoklip. Titulli i kenges ende nuk eshte vendosur, ndersa videoklipi pritet te pergatitet me “Pulla Pictures”. Vigani do te prezantohet me nofken “Vig Poppa. /zeri/nentor 2011/

Tuesday, 15 November 2011

Kaos, Intervista "Prive - Klan Kosova" - Nentor 2011 [VIDEO]

KAOS Intervista ne Prive

Dy djelmoshat e "trashe" dhe simpatike, Lum Berisha dhe Vigan Bardhi ne nje interviste dhene per emisionin Prive te Klan Kosova me 12 Nentor 2011. Bisede ne lidhje me videoklipet e fundit si "Le t'kallen" dhe "I like it" si dhe per videoklipin e fundit me Dafina Rexhepin "Party n Bullshit" i cili eshte ne xhirim dhe pritet te lansohet se shpejti. Djelmoshat qe shquhen per shije te vecante humori ne videoklipet e tyre poashtu paralajmeruan se jane duke punuar ne albumin e tyre te dyte voluminoz me mbi 20 kenge...

Shiko Videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online