All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kastriot Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Kastriot Krasniqi. Show all posts

Monday, 8 April 2013

Kush eshte Kastriot Krasniqi?(Video)

Personazhin që ju prezantojmë sot është një djalosh me zërin e ëmbël dhe mjaft i pëlqyer nga ata që e rrethojnë dhe e dëgjonë.

Ky është Kastriot Krasniqi, i cili mësojmë se ka 11 vjet që ia thotë bukur këngës popullore, dhe është mjaft i kërkuar në gëzimet dhe koncertet e shumta të shqiptarëve në Diasporë dhe jo vetëm.

Kastrioti është me origjinë nga Peja por jeton në Zvicër, ndërsa për të gjitha vajzat që po i hapin sytë tani, duke parë djaloshin simpatik ju themi se është i martuar.

Këngëtari ka treguar se është duke përgaditur albumin e tij të parë, ndërsa deri tani ka në treg 4 këngë. Ka shumë artistë që bashkëpunon këngëtari Krasniqi madje disa prej tyre i ka edhe miq shumë të mirë./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who is Kastriot Krasniqi?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online