All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kastriot Preteni aka KAS. Show all posts
Showing posts with label Kastriot Preteni aka KAS. Show all posts

Wednesday, 27 March 2013

Festina Mejzini, rikthehet fuqishem ne "Top Fest"...

Festina MejziniDuet i mrekullueshem nga Festina dhe Kastrioti

Festina Mejzini tregoi zerin e saj te fuqishem dhe te vecante ne X-Factor Albania, ku la pershtypje shume te mira per publikun dhe adhuruesit e saj. Zeri i saj i fuqishem dhe karakteristik e ben ate kengetaren e re me te mire ne skenen shqiptare.

Ndersa Kastriot Preteni ka arritur majat e muzikes ne Norvegji. Ata se bashku po prezantohen ne festivalin “Top fest 10”, me kengen “Ndjehem mire”.

Ne prezantimin e javes se pare ne “Top Fest” ata kane mahnitur publikun me nje performance shume energjike dhe mbizoteruese ne skene. Kenga ka patur simpatine e fansave, e cila shume shpejt po behet nje sensacion ne rrjetet sociale.

Friday, 23 December 2011

Talenti Kosovar KAS nga Norvegjia, Xhiron Klip ne Paris...

photo by dag alexander roed
Kosovari nga Norvegjia xhiron videoklipin ne Paris

Shkrimi i gazetes norvegjeze “SB” ne faqen e internetit per Kastriot «KAS» Preteni ,dhe pasqyrimi i ti si nje talent i muzikes ne zhanrin”Hip Hop” na beri qe ta kontaktojme dhe te zhvillojme nje bisede per kosovalbaner.

Kastrioti i lindur ne vitin 1992 ne Skandinavi me prejardhje nga Mitrovica me kenaqesi pranoi te flet per Kosovalbaner.

“Me muzike merrem qe nga mosha 9 vjecare. Video klipin e kenges “Imma Get My Piece” (kliko per video) e kam bere ne Paris duke marre parasysh se Parisi me pelqen shume. Jam shume i lumtur me punen dhe realizimin e ketij videoklipi por edhe jehonen qe ka dhene ketu ne Norvegji. Ndoshta edhe vet titulli i kenges tregon se jam optimist qe ‘Do te arrij qellimin’ sepse deshira ime ka qene gjithmone te bej diqka te madhe. Per t'u realizuar kjo sigurisht qe eshte dashte pune dhe perkushtim prandaj i falenderoj prinderit dhe vellezerit qe me kan dalur ne perkrahje!” tha Kastrioti per Kosovalbaner.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online