All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kastriot Zhugolli. Show all posts
Showing posts with label Kastriot Zhugolli. Show all posts

Thursday, 13 September 2012

Kastriot Zhugolli: Rita Ora eshte magnetike

Kastriot Zhugolli është njëri nga fotografët e rinj që po arrin sukses, së fundmi fotografitë e tij kanë pushtuar portalet në internet dhe shumë faqe të tjera të rrjetit social Facebook.

Caku ishe pikërisht këngëtarja Kosovare me fame botërore Rita Ora, e cila vizitën e saj në Kosovë e shfrytëzoi për xhirimet e videoklipit te rij.

Ndonëse duke xhiruar, fotografi Kastriot Zhugolli arriti të sjell fotografi ekskluzive të shumta ku më afër Ritën e kishte në një mbrëmje speciale ku u prezantua ajo me disa këngë të saj në “Zonë Club”.

“Isha duke punuar si fotograf në koncertin e këngëtares Bleona Qereti, dhe papritur mora një telefonatë nga fotografi i njohur Veton Osmani, më tregoi që Rita është duke xhiruar, dhe shkova për ti bere fotografi asaj”- shprehet Kastrioti.

Ndërsa po ashtu thotë se ka pasur komplimente të shumta për sa i përket fotografive,  pasi që ka qenë shumë e vështirë të depërtosh nga afër tek këngëtarja Rita Ora./Florim A.Gashi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kastriot Zhugolli: Rita Ora is magnetic!

Kastriot Zhugolli is one of the young photographers who are succeeding, his photographs have recently invaded internet portals and many other social network site Facebook.

Sunday, 8 July 2012

Fotografi shqiptar qe enderron te fotografoje Rita Oren


Quhet Kastriot Zhugolli dhe emri i tij takohet shumë në foto të bukura të Vipave shqiptarë, falë talentit dhe pasionit të tij që ka për fotografinë.

Eshtë vetëm 22 vjec dhe është shumë i dashuruar pas fotove dhe ka dy vite që merret me to, dhe një nga fotografët shqiptar me një të ardhme të bukur në botën e artit.

I pyetur se cilën femër do të donte ta fotografonte, ai na ka treguar se këngëtaren shqiptare Rita Ora do ti pëlqente ti realizonte fotografi. Ndërsa Kastrioiti sapo i ka realizuar disa foto të bukura këngëtares Rovena Stefa dhe bukuroshes “Miss Dipasora 2012”, Loreta Abdyli, fotot e të cilave nën shkrrepjen e tij po komentohet shumë.

E ka pasion fotografinë, por djaloshi karizmatik merret edhe me bisneze të familjes së tij, por kur bie fjala te puna si fotograf ai është i papërtuar, dhe kohët e fundit është njëri prej fototgrafëve më të kërkuar, sidomos nga personat publik./Albavipnews/


[[ translation by google:
Photographer who dreams of photograph Rita Hour

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online