All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kastro Zizo. Show all posts
Showing posts with label Kastro Zizo. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Sunday, 10 March 2013

Kastro ne gjueti per grua te re?

Kastro Zizo, “mat” ne pub me nje brune

Ka dy ndarje me bashkeshortet (partnere) ne te kaluaren e tij, megjithese eshte ende i ri. Por ky fakt nuk e pengon me sa duket aspak Kastron qe te mos i mohoje vetes zbavitjet e nje djali te ri, qe duket sikur e kaluara nuk i ka lene ndonje plage. Por plage mund te mos i kete lene, por femije po ama! Kastro sot eshte babai i nje djali nga martesa e tij e pare dhe i nje vajze nga bashkejetesa me prezantuesen Erleta Hoti. Javen e kaluar, ne nje interviste, Kastro u shpreh se Erleta eshte psikopate, duke krijuar idene se ndarja mes tyre nuk ka qene aspak qytetare dhe e paqte, nderkohe qe thuhet se Erleta eshte hidheruar shume nga ky prononcim i babait te femijes. Por Kastros me sa duket nuk i behet shume vone. Ai eshte argetuar fundjaven e kaluar ne nje pub te Tiranes me nje brune shume simpatike, me te cilen kane shkembyer edhe perqafime. Te presim cfare ka per te na thene “Kasketa” per kete rast.

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Monday, 4 March 2013

Kastro Zizo: Do te martohem prape...

Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet

"Erleta Ukshin Hoti, si ish-bashkepunetore e imja, te lutem me ler rehat ne jeten time, qe me flet lart e poshte per pergjegjesite e mia. Une jam i gatshem per cdo gje ndaj vajzes sime, por ti nuk me lejon ta shoh e ta prek. Erdhi momenti te flas. E do flas shume…”.

Ka qene ky, statusi i kantautorit Kastro Zizo, qe na kuriozoi per te mesuar me shume rreth marredhenies se tij me Erleten, vajzen simpatike nga Kosova, nga lidhja me te cilen ka edhe nje femije. Kersherise sone per te mesuar dicka me shume, Kastro iu pergjigj dashamiresisht, duke na besuar keshtu kete rrefim te pare per divorcin…

Saturday, 2 March 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
 • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
 • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
 • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
 • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
 • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
 • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
 • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Thursday, 27 September 2012

Erleta Hoti: Si jetova me genjeshtrat e Klevisit...

“Ai nuk pergjigjet financiarisht per vajzen”

Erleta Hoti: Ju rrefej momentet dramatike te ndarjes me Kastro Zizon

Para dy muajve ajo ishte ne nje rrefim per suplementin ”Panorama plus”, ne te cilen fliste mbi lidhjen e saj me kengetarin Klevis Bega (Kastro Zizo), por vetem nje dite me pas u komentua ndarja e ciftit. Edhe kete radhe vajza e njohur e ekranit kosovar, Erleta Hoti (e bija e veprimtarit te njohur Ukshin Hoti), vjen perseri me nje rrefim, kesaj here per ndarjen dhe perjetimet e saj mbi kete lidhje. Cfare ka perjetuar gjate kohes qe ka qene me Kastron, kercenimet dhe ofendimet nga ana e tij dhe shume gjera te tjera, Erleta i tregon ne vazhdim…

Po fillojme aty ku e kishim lene ne intervisten e fundit, vetem disa dite me pas eshte shkruar se ju ishit ndare nga Klevis Bega. Mund te na tregoni arsyen e ndarjes?

Sunday, 16 September 2012

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Monday, 3 September 2012

Kastro Zizo behet Klevis Bega: Do filloj nga e para...

Jeta e re ne Tirane: Nuk do jem me Kastro Zizo

Pas disa telefonatash dhe shume kembengul je nga ana jone, me ne fund pranoi te na takonte, por nuk donte kurrsesi te jepte interviste per jeten private. Nderkaq, qellimi yne ky ishte. Donim ta pyesnim per arsyet e ndarjes, per marredhenien me ish bashkeshorten. Por prape takimi nuk shkoi kot, sepse Kastro Zizo ka gjithmone dicka per te thene. Ketu duhet patjeter te sqarojme se ai ka vendosur, te pakten per momentin te mos jete me Kastro. Madje e ka marre inat. Eshte lodhur me te. Keshtu qe kjo bisede u be midis nesh dhe Klevi Beges, djalit artist. Eshte ashtu i drejtperdrejte sic e njohim, por me i qete se Kastro. Jo aq trasgresiv... Thote se nuk pi shpesh, ndryshe nga c'mund te mendohet. Na tregon se ka punuar shume, dhe nepermjet punes ka arritur ate qe nuk arrihet lehtesisht. Ai ka realizuar te gjitha endrrat e veta! Kthehet ne Tirane pas dy vjetesh qendrimi ne Prishtine, me endrra dhe qellime te reja. Do filloje gjithcka nga e para...

Sunday, 2 September 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Sunday, 15 July 2012

Ndahen Erleta dhe Kastro?...

Kastro Zizo i jep fund marteses se dyte, kthehet ne Tirane

Kastro Zizos nuk i zgjasin shume martesat. Kjo eshte e vetmja gje qe mund te thuhet, pas lajmit se ai eshte ndare serish nga gruaja e tij e dyte, Erleta Hoti. Nje lajm qe duket mjaft befasues, po te kemi parasysh se vetem nje jave me pare ai dha intervisten e pare ku fliste per jeten e tij te re ne Kosove dhe perjetimin si baba per here te dyte, tashme i nje vajze dy muajshe, qe quhet Nia. Ne intervisten e tij te gjate per suplementin “Mapomania” Kastro rrefente se ishte shume i lumtur, jo vetem me ardhjen ne jete te vajzes se tij nga martesa e dyte me gazetaren simpatike Erleta Hoti, por tregonte se marredhenia ne cift po ecte normalisht. “Raporti yne piqet cdo dite. Frika me e madhe e imja eshte qe te mos kalbet nga dielli i forte”, ishin fjalet e Kastros per raportin me bashkeshorten e tij Erleta. Por, sa hap e mbyll syte, duket se dicka i ka tronditur themelet e kesaj marredhenieje. Nga Erleta kemi mesuar se Kastro eshte shperngulur ne Tirane, ndersa ajo eshte kthyer te shtepia e saj.

Saturday, 14 July 2012

Kastro: Pas Nias, raporti me tim bir nuk ka ndryshuar...

Kastro Zizo: “Ardhja ne jete e Nias nuk e ka ndryshuar raportin me tim bir”

Kastro Zizo ka vetem pak jave qe eshte bere babai i nje vajze. Nia, eshte femija e dyte i kengetarit qe ka ardhur ne jete nga martesa e tij e dyte me Erleta Hotin, prezantuesen kosovare. Jeta e Kastros tashme eshte e ndare mes Prishtines dhe Tiranes, edhe pse kohen me te madhe e kalon ne Prishtine ku edhe punon si drejtor ne nje kompani mediatike. Kastro rrefen ne kete interviste marredhenien e tij me Erleten dhe Nian, por edhe me djalin e tij, Dankan. Sipas tij, asgje nuk mund ta ndryshoje dashurine e tij per djalin. “Ai eshte fryma ime”, shprehet kengetari teksa me tej tregon edhe raportet e tij me koleget por edhe rivalet. “Pjesa me e madhe jane plehra….dhe nga ato te llojit me te keq! Miq kam pak. Edhe ne jete jam munduar t’u rri larg plehrave, megjithese gjithmone me kane shoqeruar ne jete ne cdo sekonde”, perfundon ai.

Friday, 11 May 2012

Kastro Zizo behet baba per here te dyte

Eshte bere baba per here te dyte Kastro Zizo. Minuta më përpara Kastro Zizo ka shkruar në rrjetin social “facebook” se: Sot këtë ditë të bukur 11 maji natyra zoti Erleta më dhuruan vajzën më të bukur në botë. Nia Bega. Mireserdhe në jetë bukuroshja ime!

Ndryshe, Erleta Hoti, prezantuese në televizionin publik të Kosovës ka bërë të ditur kohë më parë lidhjen e saj me këngëtarin Kastro Zizo.Jete te lumtur i urojme Nias dhe mire se erdhe ne kete jete/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zizo Castro becomes father for second time

Has become a father for the second time Castro Zizo. Zizo minutes before Castro wrote in the social network "facebook" that: Today this beautiful day May 11 Mr Erleta nature bestowed on the most beautiful girl in the world. Nia Bega. Welcome to life my beauty!Otherwise, Erleta Hoti, presentation on public television of Kosovo has announced recently its association with the singer Castro's wish happy Zizo.Jete Nias and Welcome to this life / Albavipnews /

Sunday, 22 April 2012

Erleta Hoti dhe Kastro Zizo martohen ne fshehtesi...

Erleta & Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Ne nje fshehtesi te plote dhe pa prani mediatike eshte kurorezuar cifti i njohur Erleta Hoti dhe Kastro Zizo, duke ndryshuar statusin e tyre edhe ne facebook nga “ne nje lidhje” ne “te martuar”. Martesa e tyre eshte bere ne nje ceremoni shume te thjeshte ne prani vetem te familjareve, pikerisht per faktin se vajza qe eshte ne ardhje duhet te marre mbiemrin e te atit. Vajza e veprimtarit te njohur shqiptar Ukshin Hoti i ka dhene fund beqarise pasi eshte martuar me kengetarin dhe aktorin e njohur Klevis Bega (Kastro Zizo) dhe eshte ne pritje te ardhjes ne jete te vajzes se pare, te cilen do e pagezojne me emrin Era. Nderkohe, vajza e njohur e ekranit kosovar ka publikuar edhe fotot e para si shtatzene ne muajin e fundit, duke treguar se ka blere edhe rrobat e reja, pasi per shkak te linjave te trupit nuk ka mundur te veshe asgje nga ato qe ka. /panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online