All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kieda Budini. Show all posts
Showing posts with label Kieda Budini. Show all posts

Monday, 4 February 2013

Kengetaret e reja qe sfidojne kengetaret e playback-ut

Flasin kengetaret e reja Persa Beqiri, Festina Mejzini, Sabina Dana, Enca Haxhia, Kieda Budini, Evi Reci: “Te vjetrit te mos i kerkojne cmimet me zor”

Ka ardhur koha qe kengetaret e playback-ut te na lirojne vendin

Ka pak kohe qe jane ne skenen muzikore, por cilat jane baticat dhe zbaticat qe kane perjetuar ato deri me tani, cfare u ka pelqyer dhe cili ka qene motivi kryesor qe i jane futur rruges se muzikes?

Cfare mendojne per konkurrencen dhe cfare porosie kane per kengetaret me karriere, a ka ardhur koha qe t’iu japin hapesire talenteve te rinj? A eshte aparenca nje plus per terheqjen e publikut?

Ne kemi kontaktuar me disa nga emrat e rinj te skenes shqiptare qe po bejne karriere keto dy vitet e fundit, dhe ja cfare mesuam prej tyre.

Sunday, 25 November 2012

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Sunday, 5 August 2012

Kieda Budini ne bikini, shfaq linjat e persosura...

Nuk ka mundur dot, ka postuar edhe ajo fotot ku shfaqet e veshur me rroba banjoje. Kieda Budini kengetarja, e cila e para deklaroi publikisht se cmimet ne Top Fest ishin te percaktuara qe me pare, ka kaluar disa dite ne plazhin e Durresit, aty ka gjetur kohen t’ia beje qejfin vetes duke shkrepur disa foto.Kieda ka shfaqur linja te persosura e veshur me bikini. Duke e ditur edhe kete fakt, Kieda shpesh e ka perdorur kete arme te forte te veten edhe ne klipet e saj ku ka dale e shfaqur me bikini. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
There could not, she has also posted photos which appear clothed bath. Kieda Budini singer, who first stated publicly that prices in the Top Fest were determined in advance, spent several days in Durres beach, it has found time to indulge ourselves about shooting some lines showed foto.Kieda perfect wearing bikini.Duke even knowing this fact, Kieda has often used the strong arms of her own in her clips, where there appeared out of a bikini. / bluetooth / ]]

Saturday, 4 August 2012

Revista BLUETOOTH - 4 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Gusht 2012
 • Flori Mumajesi: Armiqte e mi shajne pas shpine, perballe me perqafojne e me kerkojne kenge
 • Ingrit Gjoni, fotot e pushimeve te para me djalin. Kengetarja i rikthehet fuqishem koncerteve
 • Valbona Zeneli: Shtate vjet bashke, e cdo dite edhe me e bukur
 • Vetegjykuesi Spartak Ngjela
 • Greta Koci diplomohet per shkenca politike
 • Martohet Luela Hajdaraga, vajza e Luan Hajdarages
 • Sa shume respekt per kengetaret, Eli Fara dhe Dashnor Diko
 • Soni & Mirko, nje pershendetje nga Sardenja
 • Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura
 • Genta Ismajli, autografe ne trup per fansat
 • Albana Osmani ju gjuan me "poke"
 • Jonida Shehu iken nga "AS", se shpejti tek "Ora News"
 • Adelina Berisha pa te mbathura?!
 • Ikja e Dell largon nga agjerimi Hashim Thacin
 • Stresi, foto duke tymosur hashash

Monday, 7 May 2012

Revista BLUETOOTH - 5 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 5 Maj 2012
 • Sherri, "Babastars" perball Noizy-t. Protagonistet tregojne te verteten per grushtat. Si lindi konflikti? Babastars: Noizy kerkon fame prej nesh, te jete krenar qe na takoi LIVE. Noizy: Iu luta policise te me jepnin videon, ata jane si femra.
 • Stresi Enxhit: "Per ty ia vlen te vdes"
 • Olsi Mingomataj tregon muskujt
 • Argjentina Ramosaj: Jame ndare nga i fejuari, s'ka me drama
 • Leonora Jakupi pozon ne kopertinen e nje reviste, shfaq tekat e nje dive
 • Triumfi i Elvanes. "Afer dhe larg" ne Balkanika Music Awards
 • Soni dhe Mirko, xhiro me Annen
 • Zbulohet i dashuri i Franceskes jashte shtepise?!
 • Ettore Sequi hyn ne "Big Brother"
 • "Martohen" pas 20 vitesh Mihrija dhe Naimi
 • Zhvishen yjet e "Dancing". Gerdi s'rri dot serioz me Elvanen. Foto Strakosha relaksohet me puro.Shenimet e fundit te Amit. Ermal Mamaqi: Me dhemb koka!
 • Bujar Kapexhiu: Mua me levdojne, shajne jurine! "Pretendentja e sivjetshme, Elvana Gjata"

Wednesday, 2 May 2012

Kieda Budini: Ne vitet qe jetojme, mund te zbukurohemi si te duam...

Kieda Budini: “Presioni mediatik detyron kengetaret drejt plastikes”

Kengetarja e re Kieda Budini, konkurrente ne edicionin e sivjetshem te Top Fest, rrefen sekretet e erreta te show biz-it. Sesi media dhe presioni social bie me shume te te ashtuquajturit pjese e perzgjedhur e shoqerise sic jane protagonistet e show biz-it.

Kieda kur ke filluar te kendosh?
Kam nisur te kendoj qe ne moshen 3- vjecare ne festivalet e femijeve. Me pas vazhdova shkollen e muzikes per flaut, por e ndjeva qe nuk isha e lidhur me kete instrument, ndaj studimet e larta i vazhdoj per kanto. Me gjithe daljet e mia me te rralla muzika ka qene nje pjese e pandare e imja.

Ne nje kohe kur tregu muzikor eshte tejmbushur me kengetare te rinj nuk te frikeson fakti qe te kenduarit eshte bere nje profesion sezonal?
Kjo eshte e vertete. Por, ta zgjedhesh kengen si profesion do te thote te marresh mbi supe nje pergjegjesi te madhe. Vec talentit dhe deshires duhet edhe pune. Sepse muzika nuk eshte shaka, per kete arsye duhet marre seriozisht, gje te cilen une e bej.

Saturday, 28 April 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Prill 2012
 • Kodi i Elvana Gjates: Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter. "Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte". "Jam dashuruar ne kete makine, Fiat 500 c, legjendare komode dhe e bukur".
 • Klaudja e BB5: Erioni do sqarohet me mua para se te shkoje ne Greqi
 • Gerta flet per ish te dashurin. Ishte shume xheloz!
 • Linda Halimi zihet me estetisten qe e dobesoi. Anila Kalleshi: Mos perdor emrin tim, me je lutur te te trajtoja falas. Kengetarja: Do ta kaloj!
 • Noizy sherr me "Babastars". Gjate sherrit prezente edhe kengetarja Dafina Zeqiri. Vershojne komentet ne Facebook, konflikti i filmuar nga nga kamerat e sigurise. Rivalet zihen me grushta ne aeroportin e Zurich-ut. Grupi kosovar me gjashte vete, reperi shqiptar vetem me nje shok. Rigels Rajku per "Bluetooth": Femrat nuk i prekem, e nisen vet konfliktin.
 • Digjet Sharmi, "Bluetooth" feston numrin e 300-te.
 • Niada Saliasi: Asnje s'e priste eliminimin tim

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online