All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klajdi Haruni. Show all posts
Showing posts with label Klajdi Haruni. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Wednesday, 15 August 2012

Djali i “Mamices” vjen me kengen “Lozonjarja”


Vetëm një ditë më parë ai ka kënduar në vendlindjen e tij në Korçë, ku pak javë më parë, në intervistën dhënë për gazetën tonë mburrej se është nga ai qytet.

E kemi fjalën për djalin e ‘Mamicës’, Klajdin Haruni, i cili mësohet se e ka gati këngën e tij më të re me titull ‘Lozonjarja’, madje në evenimentin ‘Summer Fest’, organizuar nga Top Media, e ka kënduar këtë këngë në Korçën e tij dhe është ndjerë shumë i mahnitur nga mikpritja.

Ndërsa natyrisht që kënga ‘Lozonjarja’ së shpejti do ta ketë edhe një videoklip dhe është prodhim i ‘Three Doots’ dhe pa diskutim do ta ketë një sukses./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Son "Mamicës" comes the song "Lozonjare"

Just a day before he sang in his hometown in Korca, where few weeks ago, in an interview to our newspaper boasted that he was from that city.

Saturday, 4 August 2012

Klajdi Haruni tradhton "Mamicen"...

Klajdi Haruni, tradheton “Mamicen” pelqen lozonjaret

Klajd Haruni eshte nje emer i ri ne tregun muzikor shqiptar, por qe premton shume. E kemi pare te eksperimentoje ne shume zhanre, por serenatat korcare ngelen te preferuarat e tij. E tille eshte edhe kenga “Lozonjare”, qe pritet te lancohet se shpejti ne treg. Ashtu sic kishim ekskluzivitetin ta kishim te paret nga mediat e shkruara intervisten me kengetarin e fenomenit “Mamica”, edhe kete here THASH&THEM, do te publikoje per here te pare fotografite e klipit te ri “Lozonjare”. Ne kete rrefim te kendshem dhe te sinqerte per TH&TH, Klajd Haruni flet per kengen e re dhe suksesin qe “Mamica”, solli ne karrieren e tij. Kengetari na tregon edhe dobesine qe ka per femrat lozonjare.

Klajd vini me nje kenge te re te titulluar “Lozonjare”, si do te jete ajo?
“ Lozonjarja”, eshte nje kenge dashurie por jo nje balade. Mund te them qe eshte nje kenge me me shume alegri, qe ngjan me teper me seranatat korcare dhe ka gjithashtu nje muzike qe do te memorizohet shume shpejt nga publiku.

Friday, 13 July 2012

Klajdi Haruni: Çdokush e ka nje “Mamice” ne mendjen e tij

Për djaloshin e super-hitit shqiptar, “Mamica”, kjo është intervista e parë që ka dhënë për gazetat në Kosovë.

Duke na falënderuar, këngëtari Klajdi Haruni rrëfen suksesin e këngës që e bëri atë të komentohet dhe të dëgjohet nga i madh e i vogël.

Ai, së bashku me autorin e këngës, Florin, e kishin nuhatur se kjo këngë do të kishte një sukses të madh dhe madje i kaloi dhe parashikimet.

Djaloshi nga Korça e kupton censurën e videos, por tregon se kënaqet kur e dëgjon duke e thënë shqip fjalën ‘hit’ të këngës “Mamica”. Por, cili është projekti i radhës i Klajdit lexojeni me vëmendje intervistën.

“Kosova Sot”: Kur e nise ta regjistrosh këngën “Mamica”, ke menduar se do të kishte kaq shumë sukses?
Klajdi Haruni: Të dy bashkë, me Florin, e kemi nuhatur që në fillim se kjo këngë do të bëhej një hit, madje Flori mendonte se do të bëhej megahit dhe, siç duket, kishte të drejtë.

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Wednesday, 13 June 2012

Lorik Cana me djalin e “Mamices”

Si duket, nuk është vetëm publiku i thjeshtë që e do dhe e këndon këngën ‘Mamica’, por edhe personazhet e njohura.

Futbollisti i suksesshëm shqiptar Lorik Cana duket se për këtë dashuri për këngën e kthyer në një hit të momentit, ‘Mamica’, ka pozuar në një foto me këngëtarin e këngës, Klajdi Haruni.

Si duket, teksti i këngës ‘Mamica” e ka bërë për vete shumë edhe Lorikun dhe të mos na duket çudi kur këtë këngë ta kërcejë apo ta këndojë Cana kur ta realizojë ndonjë gol në fushë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana's son "Mamicës"

It seems the public is not just simple loves and sings the song 'Mamica', but also recognized characters. Albanian football player Lorik Cana successful seems that this love song into a hit of the moment, 'Mamica', has posed in a photo with the singer of the song, Klajdi Aaron.

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Friday, 25 May 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Asnje eliminim kete jave!

Asnje eliminim ne Dancing [VIDEO]

Plot surpriza ka qene mbremja e te enjtes ne spektaklin e radhes se “Dancing with the Stars”. Njera prej tyre ishte finalja, ku ethshem pritej eliminimi i nje personazhi VIP, mes Ornela Bregut, Foto Strakoshes dhe Vedat Ademit, si me pak te votuarit, por produksioni zbuloi se te tre yjet do te qendronin perseri ne gare, pa pasur largime ne kete mbremje. Por, kjo nuk ishte e vetmja surprize. Qe ne nisje te produksionit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u anoncua se tre prej VIP-ave te cilet ishin larguar me heret gjate spektaklit, do te kishin mundesi te riktheheshin, permes nje votimi nga publiku qe zgjati gjithe mbremjen. Aferdita Dreshaj, Xhani Shqera dhe Seldi Qalliu ishin te zgjedhurit e publikut per tu rikthyer keshtu ne gare javen qe vjen. Kercimi, si elementi kryesor i Dancing, ishte kete puntate nje emocion me vete.

Monday, 14 May 2012

Klajdi Haruni: Pas "Mamica", femrat me gjuajne me shume

photo: sola photography
Klajdi Haruni: Pas “Mamices”, femrat me gjuajne me shume

Nuk ka shume kohe qe eshte lancuar dhe eshte nje kenget me te degjuara dhe te klikuara te momentit. Behet fjale per kengen “Mamica”, e kthyer tashme ne fenomen, qe kendohet nga Klajd Haruni, dhe qe mban firmen e kompozitorit, Florian Mumajesi. Ndonese eshte nje kengetar i ri, Haruni duket se do te radhitet perkrahe emrave te njohur te muzikes se lehte shqiptare. Ne intervisten e tij te pare pas publikimit te “Mamices”, dhene per suplementin THASH&THEM, 23 vjecari nga Korca flet per pasionin e tij te hershem per muziken, si dhe per suksesin e arritur me kengen. Ndonese merr pjese per here te dyte ne Top Fest, Klajd Haruni kete here kaloi automatikisht ne finalen e ketij kompeticioni.

Tuesday, 21 February 2012

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Saturday, 14 January 2012

Klajdi Haruni: Kam Vuajtur per Dashurine...

Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine

Kengetari 23-vjecar, Klajdi Haruni ne bashkepunimin me Flori Mumajes in himnizon dashurine. Suksesi i kenges duket se fshihet pas sinqeritetit jo vetem te kenges por edhe historise personale te vete autorit, po per me shume le te zbulojme bashke detaje te tjera permes ketij rrefimi.

Ne klipin e kenges “Lutem une sot” ti te krijon pershtypjen sikur je vertet duke vuajtur per nje histori dashurie. Eshte e vertete kjo gje?
- Dashuria per mua eshte ndjenja qe me shume se cdo gje eshte e lidhur me muziken. Eshte frymezim per krijuesit e melodise dhe te fjaleve. Edhe per mua qe i kendoj asaj.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online